Jokainen esitys on 20 minuuttia, jonka jälkeen on 10 minuuttia aikaa kysymyksille.

08:00-09:00                       Ilmoittautuminen ja aamukahvi

09:00-09:15                       Tilaisuuden avaus. Juhani Vuorio, Microsoft Oy http://fi.linkedin.com/in/juhaniv/

09:15-09:45                       Azure virtuaalikoneiden kustannustehokas käyttö ja hallinta PowerShell skriptien avulla. Matti Collan, Onsight Helsinki http://www.linkedin.com/in/matticollan

09:45-10:15                       Azure –sovellusten hyvinvoinnin seuranta: esittelyssä kattava työkalusetti, jolla voi seurata sovelluksen tilaa ja selvittää virhetilanteita. (Elmah+ElmahR, Glimpse ja New Relic). Sami Poimala, Offbeat http://fi.linkedin.com/in/samipoimala

10:15-10:45                       Tauko

10:45-11:15                       Jatkuva integraatio Azuressa: skaalautuva CI-infrastruktuuri ja automatisoidut asennukset. Lauri Kotilainen, Offbeat http://fi.linkedin.com/in/rytmis

11:15-11:45                       Windows Azure Mobile Services – Uudet ominaisuudet. Teemu Tapanila http://fi.linkedin.com/in/teemutapanila

11:45-12:15                       Pikavilkaisu Service Bus Relay -teknologiaan. Joni Moilanen, QualityDriven http://fi.linkedin.com/in/jemmfi

12:15-13:15                       Lounastauko. (lähialueen ruokalat)

 13:15-13:45                      Super stack of the clouds: Unity3d + SignalR + Azure Cloud Services, Kalle Hiitola, Nextgames, http://fi.linkedin.com/in/kallehiitola http://www.nextgames.com/super-stack-clouds-unity3d-signalr-azure-cloud-services/

13:45-14:15                       Pallo (The Ball) –käytännön esimerkkejä. Kalle Launiala, Proton IT http://fi.linkedin.com/pub/kalle-launiala/8/6a7/167

14:15-14:30                       Tauko

14:30-15:00                       Identiteetinhallinta pilvestä: Azure Access Control Service ja Azure Active Directory. Lauri Kotilainen, Offbeat  http://fi.linkedin.com/in/rytmis

15:00-15:30                       Näin tehtiin taustapalvelu Linnanmäen Windows Phone ja Windows 8 –sovelluksille. Aali Alikoski, Aalisoft  http://fi.linkedin.com/in/aalialikoski

15:30-16:30                       Tilaisuuden päätös ja palautekestustelu. Parhaimman esityksen valinta.

 

Ilmoittautuminen: https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032562648&Culture=fi-FI&community=0

juhani

 Muokattu 14.10.2013 13:00