Autorist

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel

Autorist

Andres SirelOlen Andres Sirel ja töötan Microsoft Eesti esinduses tehnoloogiaevangelistina. Tõenäoliselt olen ma esimene evangelisti ametinimetust kandev inimene Eesti IT sektoris ja olen selles rollis juba 2005. aasta oktoobrist.

Blogi

Kirjutan seda ajaveebi vabast tahtest ja soovist jagada teiega oma põnevaid tegemisi ning kokkupuutumisi evangelistina :) Soovin kajastada Microsofti alaseid uudiseid ja tutvustada huvitavaid leide nii Eestist kui ka laiast maailmast. Kõik blogis kirjutatu on puhtalt minu isiklik arvamus ja oled alati teretulnud jätma oma kommentaari, kui Sinu seisukoht eineb või soovid midagi lisada/küsida.

Töö

Kuulun Microsoftis sellisesse divisioni nagu Developer and Platform Evangelism ehk D&PE (DPE). Kui minu tööalane tegevus lühidalt kokku võtta, siis peamiselt jaguneb see nelja valdkonda:

  1. Haridus ehk akadeemia – näiteks hoolitsen ma selle eest, et Eesti kõrgharidusasutustel ja õppuritel oleks läbi MSDN AA ning DreamSpark programmide alati ligipääs Microsofti tarkvarale ja et õppejõud oleksid veelgi pädevamad Microsofti tehnoloogiate ning platvormide valdkonnas.
  2. Tehniline kommuun – siia alla kuulub näiteks Eneta online ja offline kogukonna, Microsofti partnertudengite ehk MSP-de, Most Valuable Professionalide ehk MVP-de  ning MUG.ee tudengite kasutajagrupi toetamine, lisaks ka erinevate tehniliste algatuste läbiviimine ja koolituste ning sündmuste korraldamine.
  3. Arenduspartnerid – koordineerin Eestis alustavatele tarkvarafirmadele suunatud partnerprogrammi BizSpark ja veebiagentuuridele või üksinda töötavatele -proffidele mõeldud WebsiteSpark algatust.
  4. Arendus- ja disainitööriistad – minu koordineerida on Microsofti arendus- ja disainivaldkonna toodete Visual Studio, Expression Studio ja MSDN tellimuse müügi- ning turundustegevus Eestis.

Kontakt

Oled alati teretulnud minuga ühendust võtma:

Contact - Tehniline evangelism
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Send