August, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Microsoft annab Eesti õppuritele tasuta tarkvara

  • 7 Comments

  DreamSpark jõudis EestisseTäna käivitus Eestis kauaoodatud DreamSpark, mis annab kõikidele Eesti tudengitele ja õpilastele ligipääsu Microsofti tehnilisele tarkvarale täiesti tasuta. Oleme juba aastaid MSDN Academic Alliance programmi kaudu võimaldanud koolidele ligipääsu tarkvarale, nüüd aga saab iga tudeng või õpilane sõltumata koolist ning õppesuunast seda eelist kasutada. Näiteks mina meisterdasin oma esimese kodulehe juba keskkooli ajal ja programmeerimisega puutusin kokku esimesel ülikooliaastal, õppides seejuures pigem majandussuunal.

  DreamSparki eesmärk on pakkuda õppuritele võimalust kasutada professionaalidele mõeldud tarkvara ja enda oskusi seeläbi arendada. Me usume, et tehnoloogia abil on võimalik korda saata vingeid asju, kui on olemas õiged tööriistad. Kohalike partneritega suheldes kuuleb ikka ja jälle, et puudu on .NET arendajaid ja teisi IT spetsialiste, kes oleksid varasemalt Microsofti tööriistade ja tehnoloogiatega kokku puutunud.

  Nüüd on kõikidel õppuritel ligipääs profivahenditele, et proovida Interneti- või mobiilsete rakenduste arendust, kujundada animeeritud veebilahendusi Silverlightis või luua mõni lahe mäng Xboxi või PC jaoks.

  DreamSparki paketti kuulub arendusvahend Visual Studio 2008 Professional Edition, disainitööriistade perekond Expression Studio (sisaldab programme Web, Blend, Media, Design ja Encoder), andmebaasiserver SQL Server 2005 Developer Edition, Windows Server Standard Edition 2003 ning mängude meisterdamise vahend XNA Game Studio 2.0. Lisaks sellele saavad arendushuvilised tasuta registreeruda XNA Creators Club liikmeks. Loe toodete tutvustusi ja vaata kogu nimekirja siit.

  Tarkvara on võimalik alla laadida aadressilt www.dreamspark.com

 • Tehniline evangelism

  Internet Explorer 8 beeta 2 on väljas

  • 1 Comments

  Internet Explorer 8 beeta Alates eilsest on kõigile avalikult kättesaadav IE8 beeta 2 versioon. Kui beeta 1 oli suunatud arendajatele, siis beeta 2-te võivad proovida kõik internetikasutajad. Uues versioonis on keskendutud peamiselt kolmele teemale:

  • igapäevane brausimine, et sagedasti kasutatavad asjad oleksid kiiresti ja mugavamalt teostatavad
  • turvalisus, et brausimine oleks turvaline ja vajadusel ei jääks sinust ühtegi jälge maha
  • platvorm, et arendajatel oleks võimalik brauserit täiendada oma loodud lahenduste ja teenustega

  Täiesti uusi ja innovaatilisi võimalusi tuleb kaheksanda versiooniga päris palju. Mõned ägedamad on näiteks Smart Address Bar, mis pakub otsingut kasutades automaatselt võimalikke märksõnu ja saite välja; Web Slices, mis võimaldab oma lemmikveebide uuendustega ilma lehekülge avamata kiiresti tutvuda; Accelerators, mis pakub mõne veebilehel hiirega märgistatud (highlighted) sõnade järgi avada otsingut, blogida sel teemal või vaadata näiteks sõna tähendust Wikipediast; InPrivate browsing, mis ei jäta arvutisse kasutaja tegemistest internetis jälgegi maha.

  Põhjaliku ülevaate leiate IE meeskonna blogist ja varem on samal teemal kirjutanud eesti keeles ka Gunnar DT blogis. MSN Video saidis on väljas ka 10 videot, mis tutvustavad huvitavamat lõppkasutajatele kaasnevat funktsionaalsust. Programmeerijad leiavad lisainfot MSDN IE arendusveebist. Testimisvahendid ja muud kasulikud veebilehekülgede optimeerimise ning ühilduvuse tagamise ressursid on koondatud leheküljele Internet Explorer 8 Readiness Toolkit.

  Loe lisa ja proovi IE8 beeta 2-te aadressil www.microsoft.com/ie8. 32 bitise Vista installifail on 12,7MB, toetatud on on ka x64.

 • Tehniline evangelism

  Mängude loomine ilma ühegi koodireata - PopFly Game Creator jõudis beetasse

  • 2 Comments

  Sul pole füüsikas magistrikraadi, aga tahaksid proovida oma veebipõhist mängu luua? Pole probleemi! Nüüdsest on see jõukohane kõigile. PopFly Games Creator’i (PGC) abil on asi väga lihtne – võid valida endale mugavdatava alusmalli või luua otsast peale täiesti uus 2D mäng. PGC puhul on üks huvitav asi veel see, et mängude loomine soodustab täiesti märkamatult programmeerimise õppimist. Näiteks lapsed õpivad selliseid kontseptsioone nagu tegelased (actors) ehk objektid, käitumised (behaviors) ja omadused (properties). Kui sa oled juba piisavalt edasijõudnud, siis saab mängu käitumisi JavaScriptis muuta ja või kirjutada uut koodi. Neil, kel juba päris hoog sees, tasub tutvuda ka rakendusliidese ehk API dokumentatsiooniga. Kogu PopFly platvorm põhineb täielikult Silverlight’il, mis tähendab, et kasutajad saavad ise muuta XAML koodi. Beeta versiooniga kaasnenud uuenduste ülevaade leidub PopFly blogis.

  Alustamise juures on abiks PopFly Wiki lehekülg, kus leidub põhjalikke kasutusjuhendeid ja videoõpetusi. PopFly tiim on välja toonud ka oma lemmikumängude nimekirja “Games We Love”. Mänge on võimalik jagada Facebook’i kaudu, kasutada Windows Live vidinatena või lisada näiteks otse oma blogisse.

  Varasemalt kuulub PopFly perekonda ka mashup’ide ja veebilehtede redaktor, millest on oma blogis kirjutanud meie arenduskonsultant Taavi Kõosaar (Popfly on lahe - embedded mashup).

 • Tehniline evangelism

  blog.tr.ee kinnitus

  • 0 Comments
  XhLorhQOaC
 • Tehniline evangelism

  TechEd EMEA 2008 bloginupud

  • 0 Comments

  Eestist on Barcelonasse TechEdile sõitmas üle 50 inimese. Nende seas on kindlasti ka blogijaid ja seetõttu panen siia üles valiku sotsiaalseid nupukesi. Peale ajaveebide sobivad need hästi ka kodulehe või e-maili allkirja täienduseks.

  Üldised bännerid

    Tech·Ed EMEA 2008 - I'll Be There Tech·Ed EMEA 2008 - Join my blog Tech·Ed EMEA 2008 - See you in Barcelona Tech·Ed EMEA 2008 - Here me speak
    I'll Be There Join my blog See you in Barcelona Here me speak
  100x100 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla
  180x180 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla

  IT Professionals bännerid

    Tech·Ed EMEA 2008 IT Professionals - I'll Be There Tech·Ed EMEA 2008 IT Professionals - Join my blog Tech·Ed EMEA 2008 IT Professionals - See you in Barcelona Tech·Ed EMEA 2008 IT Professionals - Here me speak
    I'll Be There Join my blog See you in Barcelona Here me speak
  100x100 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla
  180x180 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla

  Developers bännerid

    Tech·Ed EMEA 2008 Developers - I'll Be There Tech·Ed EMEA 2008 Developers - Join my blog Tech·Ed EMEA 2008 Developers - See you in Barcelona Tech·Ed EMEA 2008 Developers - Here me speak
    I'll Be There Join my blog See you in Barcelona Here me speak
  100x100 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla
  180x180 Laadi alla Laadi alla Laadi alla Laadi alla

  Vaata lisaks: Veel kestab registreerimine TechEd EMEA 2008-le

Page 1 of 2 (7 items) 12