September, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  VSTS 2010 nädal Channel 9-s

  • 0 Comments

  Seoses värskete Visual Studio teadaannetega algas tänasest Channel 9 keskkonnas Visual Studio Team System 2010 nädal, (http://channel9.msdn.com/VisualStudio/) mille raames ilmub 29. sept – 03. okt perioodil iga päeva üks tootemeeskonnaga filmitud põhjalik intervjuu.

  Esimene videoklipp on juba väljas ja selles räägib VSTS 2010 tootetiimi direktor Norman Guadagno uue Visual Studio versiooni nimest, tutvustab põhjalikumalt Team Architect väljaande tulevast funktsionaalsust ja kirjeldab Database Edition-i integreerimist Team Developer väljaandega.


  Norman Guadagno: Announcing Visual Studio Team System 2010


  Ülevaate järgmiste päevade intervjuude teemadest leiad siit (näiteks tuleb juttu tarkvara kvaliteedist, -arhitektuurist, Team Foundation Serverist jpm).

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2010 ja .NET raamistik 4.0

  • 1 Comments

  VS2010_NET4 Täna kuulutati välja, et järgmise Visual Studio versiooni nimi saab olema 2010 ja tulevane .NET raamistik (Framework) kannab versiooni 4.0. Peamiselt keskendutakse nende versioonide puhul arendajate kogemuse parandamisele erinevate rakenduste laadide lõikes, uusimate platvormide toetamisele (klient, veeb, server, teenused ja seadmed) ja arhitektuurialastele täiendustele arendustööriistade platvormi modulaarsuse ning laiendatavuse tõstmiseks. Tähtsal kohal on uute trendide parem toetamine nagu cloud computing ja arendustsükli haldamine ehk Application Lifecycle Management (ALM). Viimane puudutab eelkõige täiendusi Visual Studio tooteperekonna lipulaevas ehk koodnime Rosario kandnud Visual Studio Team System (VSTS) 2010-s.

  Üks oluline teadaanne puudutab ka VSTS Development ja Database tooteid. Nimelt integreeritakse need 2010 versioonis kokku ühtseks tooteks. See uudis peaks rõõmustama ka kõiki praeguseid VSTS 2008 kliente. Kui sul on soetatud Visual Studio Team System 2008 Development väljaanne või Visual Studio Team System 2008 Database väljaanne koos tarkvarakindlustusega (Software Assurance, SA) ehk kehtiva MSDN tellimusega, siis on sul õigus saada alates 1. oktoobrist kõik alltoodud tooted tasuta:

  • Visual Studio Team System 2008 Development Edition
  • Visual Studio Team System 2008 Database Edition
  • Visual Studio 2005 Team System for Software Developers
  • Visual Studio 2005 Team System for Database Professionals

  Põhjalikumalt demotakse esimest korda Visual Studio 2010 võimalusi oktoobri lõpus toimuval PDC 2008-l. Kindlasti tuleb sellest palju juttu ka novembri keskel TechEd EMEA 2008 Developers konverentsil, kuhu on ainuüksi Eestist sõitmas oma 30 inimest.

  Lisalugemist:

 • Tehniline evangelism

  Hõbevalge nagu Silverlight :)

  • 2 Comments

  H6bevalge_Silverlight Meie partnertudeng ja hiljaaegu MSP aastaauhinna võitnud Jaana Metsamaa peab juba mõnda aega uut blogi, mis kannab kavalat nime Hõbevalge nagu Silverlight :) Jaana kirjutab seal puhtas eesti keeles Silverlightist, millega ta tegi tõsisemat tutvust oma bakalaureusetöö raames. Nüüd on temast saanud juba arvestatav tegija, kes on korduvalt figureerinud ka Silverlight.net foorumikeskkonna top vastajate seas.

  Näiteks tema viimane postitus jagas infot, et välja on jõudnud arendajatele mõeldud Silverlight 2 RC0 ehk esimene Release Candidate versioon!

  Kes tahab Jaanat elusast peast näha, siis soovitan külastada järgmist MUG.ee Tartu koosolekut, mis toimub juba järgmise nädala teisipäeval Tartu Ülikooli Matemaatika-informaatikateaduskonna majas.

 • Tehniline evangelism

  Windows Live kolmanda põlvkonna avalik beeta

  • 2 Comments

  Windows Live wave 3 Eelmisest kolmapäevast saadik on Windows Live tooteperekonna kolmanda põlvkonna beetaversioonid avalikult kõikidele huvilistele kättesaadavad. Olulise osana Microsofti tarkvara + teenused (Software + Services) strateegiast toovad Windows Live uuenduskuuri läbinud kodukasutajate tooted mitmeid vingeid võimalusi. Näiteks Eestis laialt kasutusel oleva Windows Live Messengeri 9. versiooni välimus on oluliselt muutunud ja  lisandunud on pikk nimekiri uut funktsionaalsust.

  Põhjalikud ülevaated wave 3 beetatoodetest leiduvad LiveSide.net lehel.


  Kaheksat beetaprogrammi saab alla laadida download.live.com leheküljelt:

  Mina olen endale kõik juba peale pannud ja katsetan huviga. Head proovimist :)

 • Tehniline evangelism

  SMS tekstisõnumite saatmine otse läbi Outlooki

  • 2 Comments

  SMSOfficer Hoian oma tuttavatega päris sagedasti sidet SMS sõnumite teel ja kuna ma väga ei viitsi mobiili kaudu tekste sisestada, siis kasutan tavaliselt EMT iseteeninduskeskkonda. Nüüd aga avastasin ühe hästi asjaliku rakenduse, mis varustab Microsoft Outlooki 2007-e SMS sõnumite saatmise funktsiooniga. Programm kannab nime SMSOfficer ja nädalase kogemuse põhjal võin öelda, et asi töötab õlitatult ning on tõesti mugav. Toetatud on nii EMT, Elisa kui ka Tele2.

  Ühe sõnumi hind tuleb 0,94 EEK ehk umbes üks kroon – kusjuures see on peaaegu poole soodsam kui ma praegu oma mobiilioperaatorile maksan :) Teenuse toimimiseks on vaja end ära registreerida ja laadida kasutajakontole krediiti. Süsteem on lihtne, üks 1 SMS = 1 krediit ja mina tegin ostu krediitkaardiga (üle PayPal-i). Korraga tuleb soetada vähemalt 500 krediiti ehk kokku läheb see maksma  467 EEK. Sellest peaks jätkuma päris pikaks ajaks kohe.

  Pärast installimist tekib valikusse tekstisõnumi formaat ja SMS-i sisestamise aken on väga konkreetne ning mugav. Saajateks saab lisada kontakte otse aadressiraamatust ja sõnumeid on võimalik saata ka ajastatult. Ühtlasi jäävad kõik saadetud sõnumid kenasti alles ja hiljem saab vajadusel näha kellele on midagi välja läinud. See teeb kogu “sõnumineerimise” kasutajakogemuse ehk User Experience-i tõeliselt ägedaks.

  SMSOfficer ekraanipilt - sms sõnumite saatmine üle Outllook 2007


  Huvitav, et EMT või teised operaatorid pole ise sellise lisavõimalusega veel välja tulnud, ma arvan et äriklientidele meeldiks väga …

  Kes tahab proovida, siis esmase registreerimisega saate 10 tasuta krediiti. Vaata lisa www.smsofficer.com

Page 1 of 3 (15 items) 123