September, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Flashist Silverlighti – Project Rosetta

  • 0 Comments

  Project_Rosetta Hea uudis kõikidele Flashi ässadele – hiljuti avatud Project Rosetta veebileht annab nüüd kõikidele Flashi disaineritele ja arendajatele vajalikud juhendid ning ressursid Silverlighti tundmaõppimiseks. Asja iva seisneb selles, et Macromedia/Adobe kasutajad saaksid olemasolevaid oskusi ära kasutada Silverlighti rakenduste loomiseks. Kõike selgitatakse lihtsate ja hästi illustreeritud näidete abil läbi kümne artikli:

  Ühtlasi leidub samal lehel materjale Silverlighti suure sõbra, kuid vähem seksika nimega Windows Presentation Foundation (WPF) kohta. Üks WPF-i võlusid on teadagi suur sarnasus Silverlightiga, mis võimaldab võrdlemisi lihtsalt konverteerida veebilahendusi ümber Windowsi rakenduseks ja vastupidi.

  Kui soovid ülevaadet Rosetta projekti taustast ja eesmärkidest, siis soovitan vaadata Channel 8 video-intervjuud juhendite autori Rick Barraza-ga. Rick tutvustab artiklite loomise tagamaid ja oma kogemusi erinevate Silverlighti ning WPF-i kliendiprojektidega.

   

 • Tehniline evangelism

  The Architecture Journal – sisend paremaks väljundiks

  • 0 Comments
  Architecture_JournalÜllatavalt paljud inimesed pole kuulnud Microsofti poolt väljaantavast ajakirjast “The Architecture Journal”, mida saab tellida täiesti tasuta kas tiguposti või e-maili teel. Igas ajakirja numbris pühendutakse ühele valdkonnale, alates veebiarhitektuurist kuni tarkvaravabrikute (Software Factories) või arhitekti rollini. Paljud artiklid on platvormist sõltumatud, mistõttu leidub seal kasulikku lugemist ka mitte-MS keskkonnas töötavatele spetsialistidele, kes puutuvad kokku arhitektuurialaste küsimustega.

  Näiteks eelmise numbri fookuses oli Identity and access, kus käsitleti järgnevaid teemasid:


  Varasemaid numbreid on võimalik lugeda ka PDF kujul.

  Vaata lisaks: http://msdn.microsoft.com/arcjournal/

 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 20 raamatut – tule võta oma!

  • 26 Comments

  Programmeerijate päeva tähistatakse aasta 256-l päeval, mis tavaliselt langeb 13. septembrile, kuid liigaastatel ehk sel aastal on see 12. septembril. Microsoft on alati kõrgelt hinnanud programmeerijaid, siinkohal ei ole paha meenutada Steve Ballmeri kuulsat “Developers, developers, developers” rituaali.

  Kuna mulle meeldivad samuti programmeerijad, siis kingin oma blogi lugejatele 20 MS Pressi raamatut. Nagu parempoolselt pildilt näha, on neid terve hunnik ja teemad on parajalt seinast-seina. Midagi leidub nii algajatele, veebi- ja mobiiliarendajatele, kui ka progejate suurtele sõpradele administraatoritele ning projektijuhtidele.

  Neli lihtsat sammu, kuidas on võimalik raamat kätte saada:

  1. Vali alltoodud loetelust välja meelepärane raamat ja kirjuta postituse kommentaari sisusse selle pealkiri. Siis teavad ka teised, et see raamat on juba võetud. Kommentaarid ilmuvad spämmi vältimiseks pärast minu ülevaatamist.
  2. Seejärel saada mulle mail andres.sirel(ÄTTT)microsoft.com, kus on kirjas sinu nimi ja lisa uuesti soovitud raamatu tiitel.
  3. Pärast minult vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9:00 – 17:00. Vastan kõikidele kirjadele kolme päeva jooksul.
  4. Kontorisse jõudes ulatab meie b��roo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Kiirelt ka reeglitest:

  • Kes ees, see mees (või naine :)
  • Raamatud kingin täiesti tasuta ja ilma mingite kohustusteta saajale.
  • Üks raamat lugeja kohta. Kui nädala aja pärast on veel mingi sulle huvitav raamat alles, siis saad ka teise küsida. Selleks tee uuesti neli sammu läbi.
  • Ühe organisatsiooni kohta kuni kolm raamatut.

  Aitäh teile, programmeerijad!

  Inside Windows Communication Foundation Microsoft ADO.NET 2.0 Step by Step Managing Projects with Microsoft Visual Studio Team System Inside Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 Working with Microsoft Visual Studio 2005 Team System
  Programming Microsoft ADO.NET 2.0 Core Reference Introducing Microsoft ASP.NET AJAX Microsoft Office SharePoint Server 2007 Administrator's Companion Microsoft Visual C# 2005 Step by Step Microsoft Office SharePoint Designer 2007 Step by Step
  Microsoft Mobile Development Handbook Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference Programming Windows Embedded CE 6.0 Developer Reference, Fourth Edition Simple Architectures for Complex Enterprises Inside Microsoft SQL Server 2005: T-SQL Programming
  C# for Java Developers Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language Code Programming Microsoft SQL Server 2005 Introducing Microsoft LINQ
 • Tehniline evangelism

  Microsofti partnertudengid rokkisid Roostal

  • 2 Comments

  Neljapäev-reede toimus järjekordne MS partnertudengite (MSP) kohtumine. Tegemist on alati olnud ühe MSP-de tähtsündmusega ja ka sel korral hoiti lippu kõrgel. Kohtumine oli eriline selle poolest, et selgitasime välja 2007/2008 hooaja säravaima partnertudengi, kes võitis aastaauhinnaks nädalase reisi TechEd EMEA 2008 Developers konverentsile Barcelonas. Sama ürituse raames toimub ka kõikide EMEA regiooni parimate MSP-de kokkutulek.

  Neljapäeval alustasime tavapäraselt erinevate arutelude ja koolitustega MS kontoris. Külalisesinejana tegi presentatsiooni üks Eesti tipp-blogijaid Gunnar Peipman, kes rääkis meile “Blogimise kunstist”. Kuna MSPde seas on palju pikaaegseid ja uusi blogijaid, siis arenes meil päris mitme teema juures elav vestlus ning usun, et kõik said tänu Gunnarile hulganisti uusi ideid oma blogi jaoks.

  Peale Gunnarit sai sõna Microsoft Eesti avalike suhete juht Jaan Vare, kes on ka varasemalt korduvalt MSP-dele tarkusi jagamas käinud. Sel korral tegi ta ülevaate artiklite kirjutamisest, tutvustas erinevaid žanreid ja andis soovitusi, kuidas käituda intervjuudel. Jaani ettekanded on alati olnud tasemel ja ka sel korral ei tulnud pettuda.

  Õhtul Roostale jõudes ootaski ees MSP aastaauhinna väljaandmine. Kui möödunud aastal selgitasime võitja hääletuse teel, siis tänavu oli meil aluseks aktiivsuse süsteem, mis näitas punktuaalselt, kes on andnud hooaja suurima panuse akadeemilise kommuuni edendamisesse. Esikolmik oli väga tasavägine ja kõik auhinnalisele kohale jõudnud partnertudengid olid teinud super asju. Aga nüüd siis esikolmiku juurde:

  1. Esimene koht ehk 2008. aasta säravaim partnertudeng on Jaana Metsamaa Tartu Ülikoolist. Jaana on üks Tartu MUG.ee eestvedajaid, tulevane Silverlighti ekspert ja tubli blogija. Ta on korduvalt esinenud MUGi koosolekutel ja muudel üritustel, jagades oma kogemusi ja tehnoloogialaseid teadmisi teiste tudengitega. Autasuks sõidab Jaana Barcelonasse Eestit esindama EMEA MSP kokkutulekul ja saab osaleda TechEd Developers-il. Lisaks sai Jaana Mobility Pack-i omanikuks. Aitäh Jaana!
  2. Teine koht läks samuti Tartusse ja selle võitis Siim Karus. Siimu auhinnaks oli Xbox 360 koos nelja mänguga.
  3. Kolmanda koha napsas Ahto Pärisalu TTÜ-st, kes sai auhinnaks LifeChat ZX-6000 hands-free seadme. Kuna Ahto on MSP rollis juba teist aastat ja on andnud olulise panuse MUG.ee arengusse, siis võitis ta boonusauhinnaks Xbox 360-e koos kahe mänguga.

  Teisel päeval jätkasime töise osaga. Peale organisatoorseid teemasid tegi ettekande kolmas Tartu Ülikooli MSP Kaur Alasoo, kes tutvustas kahe suvekooli parimaid palasid. Esitlus oli väga sujuv ja saime teada nii mõndagi otsingumootorite tagamaadest ning trendidest. Päeva lõpetasime MUG.ee strateegiate arutelude ning ajurünnaku läbiviimisega, mille käigus genereerisime hulganisti häid ideid tulevasteks ettevõtmisteks.

  Kui tahad rohkem teada MSP programmist, siis esimese sammuna soovitan osa võtta MUG.ee järgmisest koosolekust, mille kohta jõuab peagi info nende kodulehele.

  MSP 2008 grupipilt Gunnar Peipman rääkimas blogimisest  Jaan Vare meediakoolitus
  Microsofti partnertudengite grupipilt Gunnari ettekanne blogimise kunstist Jaani esitlus artiklite kirjutamisest
  2008. aasta MSP Jaana Metsamaa Microsofti partnertudeng Siim Karus MSPd ajurünnakul
  2008. aasta säravaim MSP Jaana Teise koha võitnud Siim MSPd ajurünnakul. Vasakult: Kaur, Viko ja kolmanda koha võitnud Ahto
 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2008 versioonide võrdlus

  • 0 Comments

  Päris tihti on minu poole pöördutud küsimustega, kus tahetakse teada milline Visual Studio versioon ehk edition on neile parim. Kuna arendusvajadused ja eelarved on tihti väga erinevad, siis ei saa sellele küsimusele päris ühe lausega vastata. Algajale võib väga hästi sobida tasuta Express versioon, samas professionaalne arendusmeeskond vajab tööriistu ja serverikeskkonda, mis toetab tervet arendustsüklit ehk Application Lifecycle Management-i (ALM).

  Meie arenduskonsultant Taavi Kõosaar on ära teinud suure töö ja kirjutanud oma blogisse kolm põhjalikku postitust, kus võrreldakse Expression, Standard, Professional ja Team System versioone. Ühtlasi tutvustatakse ka MSDN tellimust ehk Subscription’it, mida on võimalik juurde osta alates Professional versioonist.

  Loe lähemalt Taavi blogist

  1. Visual Studio 2008 Express vs. Standard
  2. Visual Studio 2008 Standard vs. Professional
  3. Visual Studio 2008 Professional vs. Team System
Page 2 of 3 (15 items) 123