September, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  TechEd EMEA 2008-le 50% soodsamalt tänu EAS toetusprogrammile

  • 0 Comments

  Meil töötab kontoris tore ja abivalmis tüdruk nimega Kristiina Laurits, kelle ülesandeks on aidata kohalikel ettevõtetel selgust saada erinevates toetusvõimalustes ja nõustada taotlusprojektide esitamises – seda nii Euroopa kui ka kohalike toetusrahade taotlemisel.

  Täna toimunud MS partnerite infopäeval oli jutuks ka TechEd ja tahan teile tutvustada ühte väärt ideed, kuidas on võimalik taotleda toetust selle koolituskonverentsi külastamiseks EAS juhitava “Teadmiste ja oskuste arendamise toetusprogrammist”. Programm toetab järgmiseid tegevusi:

  1. väljaspool Eestit toimuvatel erialastel konverentsidel osalemine;
  2. nõustamisteenuse kasutamine;
  3. tööalase täiendkoolituse läbiviimine (sh. erikoolituse ja üldkoolituse läbiviimine).

  Just see esimene punkt meeldib mulle väga, sest kõikidel kohalikel IT ettevõtetel on võimalik saada toetust TechEd-il osalemiseks kuni 50% projekti maksumusest. Tean, et varasemalt on see osadel partneritel õnnestunud, seega on tegemist igati väärt võimalusega, mida soovitan proovida.

  Taotletava toetuse miinimumsumma on 35 000 EEK projekti kohta, seega peab projekti maksumus olema vähemalt 70 000 EEK ja parem on taotlus ette võtta vähemalt kahe inimese saatmisel. TechEd-i külastamise eesmärgil toetuse taotlemiseks on vaja EAS-i esitada järgmised dokumendid:

  1. taotlus EAS-i vormil;
  2. taotleja poolt koostatud ja koolitajale esitatud projekti lähteülesanne;
  3. taotleja arendustegevuste plaan;
  4. koolitaja poolt koostatud koolitusprogramm (siinkohal on võimalik viidata veebi, vaata näiteks Developers nädala sessioonide loetelu ja kategooriate kirjeldusi);
  5. osalejate nimekiri ametikohtade lõikes;
  6. koolitaja litsentsid ja koolitusload, koolituse läbiviijate elulookirjeldused, kui need ei ole interneti teel kätte saadavad;
  7. kolm teenuse hinnapakkumist, kui ühelt teenuse pakkujalt ostetakse teest rohkem kui 100 000 Eesti krooni eest;
  8. jooksva majandusaasta bilanss ja kasumiaruanne, mis ei ole taotluse esitamise hetkel vanemad kui 3 kuud;
  9. projektijuhi ja projekti meeskonna elulookirjeldused jm dokumendid;
  10. volikiri, kui taotlusele allakirjutaja tegutseb volituse alusel.

  Taotlusvormi, dokumentide näidised ja rohkem informatsiooni “Teadmiste ja oskuste arendamise toetusprogrammi” kohta leiab EAS-i kodulehelt. Kuna tegemist on koolituskonverentsi ja mitte tellitud koolitusega, siis tuleks seda ka vorme täites täpsustada. TechEd-il on üle 200 tehnilise sessiooni ja ma usun, et see valikuvõimalus peaks üles kaaluma ka mitmed tellimusel läbiviidavad erikoolitused.

  Kui vajate abi taotlemisel või on küsimusi taotlemise kohta, siis aitab teid meie EUGA konsultant Kristiina Laurits, kelle kontaktid on:

  • Tel: +372 5207090
  • E-mail: v-krlaur(ÄTTT)microsoft.com
 • Tehniline evangelism

  PowerPoint 2007 slaididel ringilendamine – Office Labs pptPlex

  • 0 Comments

  Katsetasin oma viimasel MS Eesti üldkoosolekul tehtud esitluses ühte hästi lahedat Microsoft Office Labs meeskonna poolt väljatöötatud prototüübi nimega pptPlex. Tegemist on Office PowerPoint 2007-le otsa installitava lisajubinaga (plug-in), mis võimaldab ühtsele taustale ehk lõuendile (canvas) lisatud slaidide gruppidesse ja üksikutesse slaididesse sisse-välja zoomida ja seda eriti efektsel viisil. Kui tavapäraselt liigutakse järgmisele slaidile lineaarselt ja heal juhul on lisatud mingi hajutamise vms animatsioon, siis pptPlex abil käib slaidide vahetamine justkui lennates ja seda on nauditav vaadata.

  Tegemist on TouchWall prototüübis kasutatud Plex kontseptsiooni laiendusega, mida Bill Gates demos viimasel CEO Summit’il.

  Nii mõnelgi meie töötajal läks pärast esitlust silm särama ja nad küsisid linki, et ise järgi proovida. Saab näha, kas homsel Microsofti partnerite infopäeval tekib samuti uusi huvilisi :)

  Kasutamiseks peab sul olema Windows XP või Vista ning Office 2007. Kuna tegemist on mitte toetatud prototüübiga, siis ei ole see lahendus täiuslik. Näiteks ei tööta hüperlingid ja animatsioonid. Küll aga on see juba praegusel kujul vinge ja soovitan proovida.

  Pärast installimist tekib PowerPointi lindile uus menüü, kus on võimalik esitluse struktuuri luua ja väljanägemist muuta. Lisan veel niipalju, et pptPlex slaidiseanss tuleb käivitada vastava menüü alt ja tavapärane SHIFT + F5 käivitab esitluse normaalsel kujul ehk ilma pptPlex efektideta.

  Paremat aimu annab allolev tutvustav video ja tõmmata saab pptPlex’i siit.


  Video: Vaata pptPlex tutvustust
 • Tehniline evangelism

  Tehisintellektid ehk Messengeri robotid

  • 0 Comments

  Eelmise postituse jätkuks tutvustan teile veel mõnda toredat Live Messengeri robotit, mis minu kontaktide seas pesitsevad:

  • SmarterChild (smarterchild@hotmail.com) – nagu nimigi ütleb, on tegemist targa vennikesega, kes oskab vastata erinevatele küsimustele, otsides vastuseid andmebaasidest ja entsüklopeediatest. SM võimaldab mõõtühikuid konverteerida, märkmikuks olla või kasvõi veebist otsida.

     

  • Spleak (spleak@hotmail.com) – mängi poomist, loe viimaseid kollaseid uudiseid jne. Vaata käskude listi leheküljelt http://blogs-spleak.com/help  • Encarta (encarta@botmetro.net) – ühendab sind Encarta entsüklopeediaga. Küsi kasvõi Eesti hümni ja ta hakkab otse Messengeris mängima “Mu Isamaa, mu Õnn ja Rõõm…”  • Partner Bot (partnerbot@hotmail.com) – Suur-Britannia päritoluga Microsofti partnerprogrammi abimees, kes tunneb hästi akronüüme, erinevaid tooteid ja muud seonduvat.


  Kui sellest ei piisa, siis soovitan lisa otsida Windows Live Gallery lehelt ja Messengeri alajaotusest. Kuna eestikeelseid roboteid veel ei ole, siis peaksite selle lehe vaatamiseks kasutama brauseris inglise keelt.

 • Tehniline evangelism

  Tõlkimine Windows Live Messengeris? Appi tõttab robot

  • 2 Comments

  Microsoft Research masintõlkimise tiimi blogis kuulutati täna välja tõlkeroboti Windows Live Messengeri jaoks, mis suudab tõlkida inglise keelest 12-sse teise keelde. Lisaks saab tõlkida ka prantsuse > saksa keeles ja vastupidi. Kõik mis teha tuleb, on lisada mtbot@hotmail.com oma kontaktide hulka ja voila! Lahendus töötab ka üle mobiili kasutades, mis teeb selle käepäraseks eelkõige reisides.

  Mäletan, et kunagi kasutasin ülikoolis saksa keeles koduste tööde puhul sageli Yahoo BabelFishi teenust (siinkohal tervitused ühele lemmikõppejõule Jaanika Sarvele), et ingliskeelseid lauseid saksa keeles genereerida. Kuid üle Messengeri on see veel mugavam :)

  12 toetatud keelt on alltoodud loetelus. Blogi andmetel peaks olema nimekirjas ka vene keel, kuid minul seda lähtekeele valikus ei kuvata. Samas peaks lähikuudel uusi keeli lisanduma.

  • araabia > inglise
  • hiina lihtsustatud > inglise
  • hiina traditsiooniline > inglise
  • hollandi > inglise
  • prantsuse > inglise ja saksa
  • saksa > inglise ja prantsuse
  • itaalia > inglise
  • jaapani > inglise
  • korea > inglise
  • portugali > inglise
  • hispaania > inglise

  Pärast boti lisamist tekib ta kontaktide listi ja saadki hakata suhtlema. Kasutatavate käskude nägemiseks kirjuta tbot? ja valikust saab ka lähtekeelt vahetada.

  Windows Live Messenger Translator Bot

 • Tehniline evangelism

  Tasuta korduseksam - Second Shot. Tasuta eksam - minu blogist.

  • 7 Comments

  Kui sul on olnud plaanis teha mõnda Microsofti sertifitseerimiseksamit, siis nüüd on selle jaoks hea aeg. Nimelt kestab praegu Second Shot kampaania, mis annab võimaluse teha tasuta korduseksamit. MS eksamid ei ole sugugi lihtsad ja seetõttu aitab Second Shot läbipõrumist leevendada :) Korduseksami saamiseks tuleb käituda järgnevalt:

  1. Registreeri end Second Shot lehel, et saada eksami kupongi (voucher) number.
  2. Pane ennast kirja mistahes 070 eksamile. Eestis on sul selle jaoks kaks võimalust, kas BCS Koolituse või IT Koolituse eksamikeskuses. Eksamile registreerides teata kindlasti oma Second Shot kupongi number.
  3. Käi ära eksamil.
  4. Juhul, kui sul ei õnnestunud eksam esimese korraga ära teha, siis saad ennast registreerida samas eksamikeskuses tasuta järeleksamile.

  Tutvu ülevaatega Microsofti sertifikaatidest siin: http://www.microsoft.com/learning/mcp 


  NB!
  Selleks, et minu blogi lugejad saaksid oma CV kvaliteeti tõsta, annan ma kolmele esimesele kommenteerijale tasuta universaalse eksami kupongi :) Kui soovid endale saada mistahes IT professionaali, arendaja või Microsoft Dynamics sertifikaati, siis jäta siia oma kommentaar, seejärel võta minuga ühendust ja saad minna ühele tasuta MS sertifitseerimiseksamile.

Page 3 of 3 (15 items) 123