September, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 20 raamatut – tule võta oma!

  • 26 Comments

  Programmeerijate päeva tähistatakse aasta 256-l päeval, mis tavaliselt langeb 13. septembrile, kuid liigaastatel ehk sel aastal on see 12. septembril. Microsoft on alati kõrgelt hinnanud programmeerijaid, siinkohal ei ole paha meenutada Steve Ballmeri kuulsat “Developers, developers, developers” rituaali.

  Kuna mulle meeldivad samuti programmeerijad, siis kingin oma blogi lugejatele 20 MS Pressi raamatut. Nagu parempoolselt pildilt näha, on neid terve hunnik ja teemad on parajalt seinast-seina. Midagi leidub nii algajatele, veebi- ja mobiiliarendajatele, kui ka progejate suurtele sõpradele administraatoritele ning projektijuhtidele.

  Neli lihtsat sammu, kuidas on võimalik raamat kätte saada:

  1. Vali alltoodud loetelust välja meelepärane raamat ja kirjuta postituse kommentaari sisusse selle pealkiri. Siis teavad ka teised, et see raamat on juba võetud. Kommentaarid ilmuvad spämmi vältimiseks pärast minu ülevaatamist.
  2. Seejärel saada mulle mail andres.sirel(ÄTTT)microsoft.com, kus on kirjas sinu nimi ja lisa uuesti soovitud raamatu tiitel.
  3. Pärast minult vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9:00 – 17:00. Vastan kõikidele kirjadele kolme päeva jooksul.
  4. Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Kiirelt ka reeglitest:

  • Kes ees, see mees (või naine :)
  • Raamatud kingin täiesti tasuta ja ilma mingite kohustusteta saajale.
  • Üks raamat lugeja kohta. Kui nädala aja pärast on veel mingi sulle huvitav raamat alles, siis saad ka teise küsida. Selleks tee uuesti neli sammu läbi.
  • Ühe organisatsiooni kohta kuni kolm raamatut.

  Aitäh teile, programmeerijad!

  Inside Windows Communication Foundation Microsoft ADO.NET 2.0 Step by Step Managing Projects with Microsoft Visual Studio Team System Inside Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 Working with Microsoft Visual Studio 2005 Team System
  Programming Microsoft ADO.NET 2.0 Core Reference Introducing Microsoft ASP.NET AJAX Microsoft Office SharePoint Server 2007 Administrator's Companion Microsoft Visual C# 2005 Step by Step Microsoft Office SharePoint Designer 2007 Step by Step
  Microsoft Mobile Development Handbook Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference Programming Windows Embedded CE 6.0 Developer Reference, Fourth Edition Simple Architectures for Complex Enterprises Inside Microsoft SQL Server 2005: T-SQL Programming
  C# for Java Developers Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language Code Programming Microsoft SQL Server 2005 Introducing Microsoft LINQ
 • Tehniline evangelism

  Tasuta korduseksam - Second Shot. Tasuta eksam - minu blogist.

  • 7 Comments

  Kui sul on olnud plaanis teha mõnda Microsofti sertifitseerimiseksamit, siis nüüd on selle jaoks hea aeg. Nimelt kestab praegu Second Shot kampaania, mis annab võimaluse teha tasuta korduseksamit. MS eksamid ei ole sugugi lihtsad ja seetõttu aitab Second Shot läbipõrumist leevendada :) Korduseksami saamiseks tuleb käituda järgnevalt:

  1. Registreeri end Second Shot lehel, et saada eksami kupongi (voucher) number.
  2. Pane ennast kirja mistahes 070 eksamile. Eestis on sul selle jaoks kaks võimalust, kas BCS Koolituse või IT Koolituse eksamikeskuses. Eksamile registreerides teata kindlasti oma Second Shot kupongi number.
  3. Käi ära eksamil.
  4. Juhul, kui sul ei õnnestunud eksam esimese korraga ära teha, siis saad ennast registreerida samas eksamikeskuses tasuta järeleksamile.

  Tutvu ülevaatega Microsofti sertifikaatidest siin: http://www.microsoft.com/learning/mcp 


  NB!
  Selleks, et minu blogi lugejad saaksid oma CV kvaliteeti tõsta, annan ma kolmele esimesele kommenteerijale tasuta universaalse eksami kupongi :) Kui soovid endale saada mistahes IT professionaali, arendaja või Microsoft Dynamics sertifikaati, siis jäta siia oma kommentaar, seejärel võta minuga ühendust ja saad minna ühele tasuta MS sertifitseerimiseksamile.

 • Tehniline evangelism

  Tõlkimine Windows Live Messengeris? Appi tõttab robot

  • 2 Comments

  Microsoft Research masintõlkimise tiimi blogis kuulutati täna välja tõlkeroboti Windows Live Messengeri jaoks, mis suudab tõlkida inglise keelest 12-sse teise keelde. Lisaks saab tõlkida ka prantsuse > saksa keeles ja vastupidi. Kõik mis teha tuleb, on lisada mtbot@hotmail.com oma kontaktide hulka ja voila! Lahendus töötab ka üle mobiili kasutades, mis teeb selle käepäraseks eelkõige reisides.

  Mäletan, et kunagi kasutasin ülikoolis saksa keeles koduste tööde puhul sageli Yahoo BabelFishi teenust (siinkohal tervitused ühele lemmikõppejõule Jaanika Sarvele), et ingliskeelseid lauseid saksa keeles genereerida. Kuid üle Messengeri on see veel mugavam :)

  12 toetatud keelt on alltoodud loetelus. Blogi andmetel peaks olema nimekirjas ka vene keel, kuid minul seda lähtekeele valikus ei kuvata. Samas peaks lähikuudel uusi keeli lisanduma.

  • araabia > inglise
  • hiina lihtsustatud > inglise
  • hiina traditsiooniline > inglise
  • hollandi > inglise
  • prantsuse > inglise ja saksa
  • saksa > inglise ja prantsuse
  • itaalia > inglise
  • jaapani > inglise
  • korea > inglise
  • portugali > inglise
  • hispaania > inglise

  Pärast boti lisamist tekib ta kontaktide listi ja saadki hakata suhtlema. Kasutatavate käskude nägemiseks kirjuta tbot? ja valikust saab ka lähtekeelt vahetada.

  Windows Live Messenger Translator Bot

 • Tehniline evangelism

  SMS tekstisõnumite saatmine otse läbi Outlooki

  • 2 Comments

  SMSOfficer Hoian oma tuttavatega päris sagedasti sidet SMS sõnumite teel ja kuna ma väga ei viitsi mobiili kaudu tekste sisestada, siis kasutan tavaliselt EMT iseteeninduskeskkonda. Nüüd aga avastasin ühe hästi asjaliku rakenduse, mis varustab Microsoft Outlooki 2007-e SMS sõnumite saatmise funktsiooniga. Programm kannab nime SMSOfficer ja nädalase kogemuse põhjal võin öelda, et asi töötab õlitatult ning on tõesti mugav. Toetatud on nii EMT, Elisa kui ka Tele2.

  Ühe sõnumi hind tuleb 0,94 EEK ehk umbes üks kroon – kusjuures see on peaaegu poole soodsam kui ma praegu oma mobiilioperaatorile maksan :) Teenuse toimimiseks on vaja end ära registreerida ja laadida kasutajakontole krediiti. Süsteem on lihtne, üks 1 SMS = 1 krediit ja mina tegin ostu krediitkaardiga (üle PayPal-i). Korraga tuleb soetada vähemalt 500 krediiti ehk kokku läheb see maksma  467 EEK. Sellest peaks jätkuma päris pikaks ajaks kohe.

  Pärast installimist tekib valikusse tekstisõnumi formaat ja SMS-i sisestamise aken on väga konkreetne ning mugav. Saajateks saab lisada kontakte otse aadressiraamatust ja sõnumeid on võimalik saata ka ajastatult. Ühtlasi jäävad kõik saadetud sõnumid kenasti alles ja hiljem saab vajadusel näha kellele on midagi välja läinud. See teeb kogu “sõnumineerimise” kasutajakogemuse ehk User Experience-i tõeliselt ägedaks.

  SMSOfficer ekraanipilt - sms sõnumite saatmine üle Outllook 2007


  Huvitav, et EMT või teised operaatorid pole ise sellise lisavõimalusega veel välja tulnud, ma arvan et äriklientidele meeldiks väga …

  Kes tahab proovida, siis esmase registreerimisega saate 10 tasuta krediiti. Vaata lisa www.smsofficer.com

 • Tehniline evangelism

  Windows Live kolmanda põlvkonna avalik beeta

  • 2 Comments

  Windows Live wave 3 Eelmisest kolmapäevast saadik on Windows Live tooteperekonna kolmanda põlvkonna beetaversioonid avalikult kõikidele huvilistele kättesaadavad. Olulise osana Microsofti tarkvara + teenused (Software + Services) strateegiast toovad Windows Live uuenduskuuri läbinud kodukasutajate tooted mitmeid vingeid võimalusi. Näiteks Eestis laialt kasutusel oleva Windows Live Messengeri 9. versiooni välimus on oluliselt muutunud ja  lisandunud on pikk nimekiri uut funktsionaalsust.

  Põhjalikud ülevaated wave 3 beetatoodetest leiduvad LiveSide.net lehel.


  Kaheksat beetaprogrammi saab alla laadida download.live.com leheküljelt:

  Mina olen endale kõik juba peale pannud ja katsetan huviga. Head proovimist :)

Page 1 of 3 (15 items) 123