September, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 20 raamatut – tule võta oma!

  • 26 Comments

  Programmeerijate päeva tähistatakse aasta 256-l päeval, mis tavaliselt langeb 13. septembrile, kuid liigaastatel ehk sel aastal on see 12. septembril. Microsoft on alati kõrgelt hinnanud programmeerijaid, siinkohal ei ole paha meenutada Steve Ballmeri kuulsat “Developers, developers, developers” rituaali.

  Kuna mulle meeldivad samuti programmeerijad, siis kingin oma blogi lugejatele 20 MS Pressi raamatut. Nagu parempoolselt pildilt näha, on neid terve hunnik ja teemad on parajalt seinast-seina. Midagi leidub nii algajatele, veebi- ja mobiiliarendajatele, kui ka progejate suurtele sõpradele administraatoritele ning projektijuhtidele.

  Neli lihtsat sammu, kuidas on võimalik raamat kätte saada:

  1. Vali alltoodud loetelust välja meelepärane raamat ja kirjuta postituse kommentaari sisusse selle pealkiri. Siis teavad ka teised, et see raamat on juba võetud. Kommentaarid ilmuvad spämmi vältimiseks pärast minu ülevaatamist.
  2. Seejärel saada mulle mail andres.sirel(ÄTTT)microsoft.com, kus on kirjas sinu nimi ja lisa uuesti soovitud raamatu tiitel.
  3. Pärast minult vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9:00 – 17:00. Vastan kõikidele kirjadele kolme päeva jooksul.
  4. Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Kiirelt ka reeglitest:

  • Kes ees, see mees (või naine :)
  • Raamatud kingin täiesti tasuta ja ilma mingite kohustusteta saajale.
  • Üks raamat lugeja kohta. Kui nädala aja pärast on veel mingi sulle huvitav raamat alles, siis saad ka teise küsida. Selleks tee uuesti neli sammu läbi.
  • Ühe organisatsiooni kohta kuni kolm raamatut.

  Aitäh teile, programmeerijad!

  Inside Windows Communication Foundation Microsoft ADO.NET 2.0 Step by Step Managing Projects with Microsoft Visual Studio Team System Inside Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 Working with Microsoft Visual Studio 2005 Team System
  Programming Microsoft ADO.NET 2.0 Core Reference Introducing Microsoft ASP.NET AJAX Microsoft Office SharePoint Server 2007 Administrator's Companion Microsoft Visual C# 2005 Step by Step Microsoft Office SharePoint Designer 2007 Step by Step
  Microsoft Mobile Development Handbook Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference Programming Windows Embedded CE 6.0 Developer Reference, Fourth Edition Simple Architectures for Complex Enterprises Inside Microsoft SQL Server 2005: T-SQL Programming
  C# for Java Developers Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language Code Programming Microsoft SQL Server 2005 Introducing Microsoft LINQ
 • Tehniline evangelism

  Microsofti partnertudengid rokkisid Roostal

  • 2 Comments

  Neljapäev-reede toimus järjekordne MS partnertudengite (MSP) kohtumine. Tegemist on alati olnud ühe MSP-de tähtsündmusega ja ka sel korral hoiti lippu kõrgel. Kohtumine oli eriline selle poolest, et selgitasime välja 2007/2008 hooaja säravaima partnertudengi, kes võitis aastaauhinnaks nädalase reisi TechEd EMEA 2008 Developers konverentsile Barcelonas. Sama ürituse raames toimub ka kõikide EMEA regiooni parimate MSP-de kokkutulek.

  Neljapäeval alustasime tavapäraselt erinevate arutelude ja koolitustega MS kontoris. Külalisesinejana tegi presentatsiooni üks Eesti tipp-blogijaid Gunnar Peipman, kes rääkis meile “Blogimise kunstist”. Kuna MSPde seas on palju pikaaegseid ja uusi blogijaid, siis arenes meil päris mitme teema juures elav vestlus ning usun, et kõik said tänu Gunnarile hulganisti uusi ideid oma blogi jaoks.

  Peale Gunnarit sai sõna Microsoft Eesti avalike suhete juht Jaan Vare, kes on ka varasemalt korduvalt MSP-dele tarkusi jagamas käinud. Sel korral tegi ta ülevaate artiklite kirjutamisest, tutvustas erinevaid žanreid ja andis soovitusi, kuidas käituda intervjuudel. Jaani ettekanded on alati olnud tasemel ja ka sel korral ei tulnud pettuda.

  Õhtul Roostale jõudes ootaski ees MSP aastaauhinna väljaandmine. Kui möödunud aastal selgitasime võitja hääletuse teel, siis tänavu oli meil aluseks aktiivsuse süsteem, mis näitas punktuaalselt, kes on andnud hooaja suurima panuse akadeemilise kommuuni edendamisesse. Esikolmik oli väga tasavägine ja kõik auhinnalisele kohale jõudnud partnertudengid olid teinud super asju. Aga nüüd siis esikolmiku juurde:

  1. Esimene koht ehk 2008. aasta säravaim partnertudeng on Jaana Metsamaa Tartu Ülikoolist. Jaana on üks Tartu MUG.ee eestvedajaid, tulevane Silverlighti ekspert ja tubli blogija. Ta on korduvalt esinenud MUGi koosolekutel ja muudel üritustel, jagades oma kogemusi ja tehnoloogialaseid teadmisi teiste tudengitega. Autasuks sõidab Jaana Barcelonasse Eestit esindama EMEA MSP kokkutulekul ja saab osaleda TechEd Developers-il. Lisaks sai Jaana Mobility Pack-i omanikuks. Aitäh Jaana!
  2. Teine koht läks samuti Tartusse ja selle võitis Siim Karus. Siimu auhinnaks oli Xbox 360 koos nelja mänguga.
  3. Kolmanda koha napsas Ahto Pärisalu TTÜ-st, kes sai auhinnaks LifeChat ZX-6000 hands-free seadme. Kuna Ahto on MSP rollis juba teist aastat ja on andnud olulise panuse MUG.ee arengusse, siis võitis ta boonusauhinnaks Xbox 360-e koos kahe mänguga.

  Teisel päeval jätkasime töise osaga. Peale organisatoorseid teemasid tegi ettekande kolmas Tartu Ülikooli MSP Kaur Alasoo, kes tutvustas kahe suvekooli parimaid palasid. Esitlus oli väga sujuv ja saime teada nii mõndagi otsingumootorite tagamaadest ning trendidest. Päeva lõpetasime MUG.ee strateegiate arutelude ning ajurünnaku läbiviimisega, mille käigus genereerisime hulganisti häid ideid tulevasteks ettevõtmisteks.

  Kui tahad rohkem teada MSP programmist, siis esimese sammuna soovitan osa võtta MUG.ee järgmisest koosolekust, mille kohta jõuab peagi info nende kodulehele.

  MSP 2008 grupipilt Gunnar Peipman rääkimas blogimisest  Jaan Vare meediakoolitus
  Microsofti partnertudengite grupipilt Gunnari ettekanne blogimise kunstist Jaani esitlus artiklite kirjutamisest
  2008. aasta MSP Jaana Metsamaa Microsofti partnertudeng Siim Karus MSPd ajurünnakul
  2008. aasta säravaim MSP Jaana Teise koha võitnud Siim MSPd ajurünnakul. Vasakult: Kaur, Viko ja kolmanda koha võitnud Ahto
 • Tehniline evangelism

  Tõlkimine Windows Live Messengeris? Appi tõttab robot

  • 2 Comments

  Microsoft Research masintõlkimise tiimi blogis kuulutati täna välja tõlkeroboti Windows Live Messengeri jaoks, mis suudab tõlkida inglise keelest 12-sse teise keelde. Lisaks saab tõlkida ka prantsuse > saksa keeles ja vastupidi. Kõik mis teha tuleb, on lisada mtbot@hotmail.com oma kontaktide hulka ja voila! Lahendus töötab ka üle mobiili kasutades, mis teeb selle käepäraseks eelkõige reisides.

  Mäletan, et kunagi kasutasin ülikoolis saksa keeles koduste tööde puhul sageli Yahoo BabelFishi teenust (siinkohal tervitused ühele lemmikõppejõule Jaanika Sarvele), et ingliskeelseid lauseid saksa keeles genereerida. Kuid üle Messengeri on see veel mugavam :)

  12 toetatud keelt on alltoodud loetelus. Blogi andmetel peaks olema nimekirjas ka vene keel, kuid minul seda lähtekeele valikus ei kuvata. Samas peaks lähikuudel uusi keeli lisanduma.

  • araabia > inglise
  • hiina lihtsustatud > inglise
  • hiina traditsiooniline > inglise
  • hollandi > inglise
  • prantsuse > inglise ja saksa
  • saksa > inglise ja prantsuse
  • itaalia > inglise
  • jaapani > inglise
  • korea > inglise
  • portugali > inglise
  • hispaania > inglise

  Pärast boti lisamist tekib ta kontaktide listi ja saadki hakata suhtlema. Kasutatavate käskude nägemiseks kirjuta tbot? ja valikust saab ka lähtekeelt vahetada.

  Windows Live Messenger Translator Bot

 • Tehniline evangelism

  SMS tekstisõnumite saatmine otse läbi Outlooki

  • 2 Comments

  SMSOfficer Hoian oma tuttavatega päris sagedasti sidet SMS sõnumite teel ja kuna ma väga ei viitsi mobiili kaudu tekste sisestada, siis kasutan tavaliselt EMT iseteeninduskeskkonda. Nüüd aga avastasin ühe hästi asjaliku rakenduse, mis varustab Microsoft Outlooki 2007-e SMS sõnumite saatmise funktsiooniga. Programm kannab nime SMSOfficer ja nädalase kogemuse põhjal võin öelda, et asi töötab õlitatult ning on tõesti mugav. Toetatud on nii EMT, Elisa kui ka Tele2.

  Ühe sõnumi hind tuleb 0,94 EEK ehk umbes üks kroon – kusjuures see on peaaegu poole soodsam kui ma praegu oma mobiilioperaatorile maksan :) Teenuse toimimiseks on vaja end ära registreerida ja laadida kasutajakontole krediiti. Süsteem on lihtne, üks 1 SMS = 1 krediit ja mina tegin ostu krediitkaardiga (üle PayPal-i). Korraga tuleb soetada vähemalt 500 krediiti ehk kokku läheb see maksma  467 EEK. Sellest peaks jätkuma päris pikaks ajaks kohe.

  Pärast installimist tekib valikusse tekstisõnumi formaat ja SMS-i sisestamise aken on väga konkreetne ning mugav. Saajateks saab lisada kontakte otse aadressiraamatust ja sõnumeid on võimalik saata ka ajastatult. Ühtlasi jäävad kõik saadetud sõnumid kenasti alles ja hiljem saab vajadusel näha kellele on midagi välja läinud. See teeb kogu “sõnumineerimise” kasutajakogemuse ehk User Experience-i tõeliselt ägedaks.

  SMSOfficer ekraanipilt - sms sõnumite saatmine üle Outllook 2007


  Huvitav, et EMT või teised operaatorid pole ise sellise lisavõimalusega veel välja tulnud, ma arvan et äriklientidele meeldiks väga …

  Kes tahab proovida, siis esmase registreerimisega saate 10 tasuta krediiti. Vaata lisa www.smsofficer.com

 • Tehniline evangelism

  TechEd EMEA 2008-le 50% soodsamalt tänu EAS toetusprogrammile

  • 0 Comments

  Meil töötab kontoris tore ja abivalmis tüdruk nimega Kristiina Laurits, kelle ülesandeks on aidata kohalikel ettevõtetel selgust saada erinevates toetusvõimalustes ja nõustada taotlusprojektide esitamises – seda nii Euroopa kui ka kohalike toetusrahade taotlemisel.

  Täna toimunud MS partnerite infopäeval oli jutuks ka TechEd ja tahan teile tutvustada ühte väärt ideed, kuidas on võimalik taotleda toetust selle koolituskonverentsi külastamiseks EAS juhitava “Teadmiste ja oskuste arendamise toetusprogrammist”. Programm toetab järgmiseid tegevusi:

  1. väljaspool Eestit toimuvatel erialastel konverentsidel osalemine;
  2. nõustamisteenuse kasutamine;
  3. tööalase täiendkoolituse läbiviimine (sh. erikoolituse ja üldkoolituse läbiviimine).

  Just see esimene punkt meeldib mulle väga, sest kõikidel kohalikel IT ettevõtetel on võimalik saada toetust TechEd-il osalemiseks kuni 50% projekti maksumusest. Tean, et varasemalt on see osadel partneritel õnnestunud, seega on tegemist igati väärt võimalusega, mida soovitan proovida.

  Taotletava toetuse miinimumsumma on 35 000 EEK projekti kohta, seega peab projekti maksumus olema vähemalt 70 000 EEK ja parem on taotlus ette võtta vähemalt kahe inimese saatmisel. TechEd-i külastamise eesmärgil toetuse taotlemiseks on vaja EAS-i esitada järgmised dokumendid:

  1. taotlus EAS-i vormil;
  2. taotleja poolt koostatud ja koolitajale esitatud projekti lähteülesanne;
  3. taotleja arendustegevuste plaan;
  4. koolitaja poolt koostatud koolitusprogramm (siinkohal on võimalik viidata veebi, vaata näiteks Developers nädala sessioonide loetelu ja kategooriate kirjeldusi);
  5. osalejate nimekiri ametikohtade lõikes;
  6. koolitaja litsentsid ja koolitusload, koolituse läbiviijate elulookirjeldused, kui need ei ole interneti teel kätte saadavad;
  7. kolm teenuse hinnapakkumist, kui ühelt teenuse pakkujalt ostetakse teest rohkem kui 100 000 Eesti krooni eest;
  8. jooksva majandusaasta bilanss ja kasumiaruanne, mis ei ole taotluse esitamise hetkel vanemad kui 3 kuud;
  9. projektijuhi ja projekti meeskonna elulookirjeldused jm dokumendid;
  10. volikiri, kui taotlusele allakirjutaja tegutseb volituse alusel.

  Taotlusvormi, dokumentide näidised ja rohkem informatsiooni “Teadmiste ja oskuste arendamise toetusprogrammi” kohta leiab EAS-i kodulehelt. Kuna tegemist on koolituskonverentsi ja mitte tellitud koolitusega, siis tuleks seda ka vorme täites täpsustada. TechEd-il on üle 200 tehnilise sessiooni ja ma usun, et see valikuvõimalus peaks üles kaaluma ka mitmed tellimusel läbiviidavad erikoolitused.

  Kui vajate abi taotlemisel või on küsimusi taotlemise kohta, siis aitab teid meie EUGA konsultant Kristiina Laurits, kelle kontaktid on:

  • Tel: +372 5207090
  • E-mail: v-krlaur(ÄTTT)microsoft.com
Page 1 of 3 (15 items) 123