October, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  PPN #5 - Agile Portfolio Management

  • 2 Comments

  Agile Portfolio Management Töönädalat jääb lõpetama raamat Agile Portfolio Management, mille autoriks on antud valdkonna tõeline ekspert Jochen Krebs. Tegemist on kõigest neli kuud vana teosega, kus antakse nõu agiilse arendusprotsessi ühildamisest IT ja äristrateegiatega.

  Find out how your company’s full project portfolio can benefit from the principles of agility from an expert on agile processes. Agile software development is now more popular than ever, but agility does not need to stop there. This guide takes a big-picture look at how executives, portfolio managers and project managers can make use of proven agile development methods to increase organizational efficiency.

  Kasulik lugemine on ka sama autori poolt kirjutatud artikkel The Agile Pyramid - Aligning the Corporate Strategy With Agility. Ühtlasi soovitan huvilistel tutvuda Jocheni blogiga, kus ta kirjutab jooksvalt agiilsetest projektidest, –protsessidest ja –portfelli haldusest - http://www.jochenkrebs.com/

  Raamatu saamise tingimused on endiselt samad :)

 • Tehniline evangelism

  PPN #4 - Simple Architectures for Complex Enterprises

  • 3 Comments

  Simple Architectures for Complex EnterprisesKüsimusele, kuidas vähendada 50% keskmise IT projekti keerukusest, vastab tänane Roger Sessions-i sulest ilmunud raamat - Simple Architectures for Complex Enterprises. Robert on tunnustatud kõneleja high-end enterprise arhitektuuri teemadel, kuulub IASA juhatusse, on tunnustatud Microsofti MVP tiitliga ja seisab ObjectWatch uudiskirja väljaandmise taga.

  Raamatu annab palju praktilisi näpunäiteid:

  • Presents a model for understanding IT and enterprise complexity
  • Provides practical solutions for controlling complexity, and shows how they can be applied in a variety of situations
  • Features a methodology for checking architectures for validity
  • Explains how to apply simplification algorithms to software systems
  • Includes a real-world case study that demonstrates how the author's solutions could have saved an actual IT project that went wrong

  Nagu ka varasemate PPN raamatutega, läheb see esimesele kommenteerijale. Loe siit täpsemalt.

 • Tehniline evangelism

  PPN #3 - Getting Results from Software Development Teams

  • 2 Comments

  Getting Results from Software Development Teams Tänaseks PPN raamatuks on käesoleval aastal ilmunud Lawrence J. Peters’i Getting Results from Software Development Teams. Raamat keskendub tarkvaraarenduse projektijuhtimisele, asju selgitatakse päris lihtsas vormis ja tuuakse palju praktilisi näiteid. Dr. Peters’i teos on eelkõige hea lugemine tarkvaraprojektide juhtidele, sest käsitletakse erinevaid projektijuhtimise stiile, mudeleid ja jõutakse isegi selleni, kuidas oma tiimi motiveerida.

  Ingliskeelne tutvustus:

  Get the expert guidance you need to learn how to meet requirements and expectations, on time and on budget, with best practices for software development project management. Software project management can encompass specific methodologies, such as Agile, Scrum, CMMI, and IBM Rational Unified Process; specific tools, such as Microsoft Visual Studio Team System; or specific roles, such as architect, coder, tester, and project manager. But beyond the hot-shot code jockeys, the high-end equipment, and the time and budget available, one of the most important aspects of successful software development projects is management. Unlike other books on the subject, this book focuses on the critical manager role. Written by an expert with decades of experience and software development management expertise who has conducted extensive research on project management, this book shows managers how to lead a project successfully.

  Kui soovid raamatut tendale, siis jäta palun kommentaar. Täpsemad juhised ja reeglid leiad eelmisest PPN postitustest - Parimate praktikate nädal ehk PPN, #1

 • Tehniline evangelism

  PPN #2 - Code Complete, Second Edition

  • 5 Comments

  Code Complete, Second Edition Teisel PPN päeval läheb loosi Steve McConnell-i kirjutatud Code Complete, Second Edition. Tegemist on samuti klassikaga, mis võiks kuuluda kõikide arendajate lugemismenüüsse :)

  Raamat annab päris laia ülevaate tarkvaratehnikast ja katab järgnevad teemad:

  • Design for minimum complexity and maximum creativity
  • Reap the benefits of collaborative development
  • Apply defensive programming techniques to reduce and flush out errors
  • Exploit opportunities to refactor—or evolve—code, and do it safely
  • Use construction practices that are right-weight for your project
  • Debug problems quickly and effectively
  • Resolve critical construction issues early and correctly
  • Build quality into the beginning, middle, and end of your project

  Ühe rahuloleva lugejana on selle kohta kirjutanud ka Gunnar Peipman DT blogis:

  Code Complete oli värskendav ja huvitav lugemine ka mulle, kes ma olen päris pikalt koodi juba kirjutanud. Raamat on kirjutatud ladusalt ning annab palju huvitavaid ideid ja nõuandeid oma töö ja iseenda senisest efektiivsemaks muutmise osas.

  Paari peatükiga on võimalik tasuta tutvuda raamatu kodulehel http://cc2e.com, kust leidsin lingi ka autori blogile http://blogs.construx.com/blogs/stevemcc/

  Kui sul on teose vastu huvi, siis jäta palun kommentaar. Täpsemad juhised ja reeglid leiad eelmisest PPN postitustest - Parimate praktikate nädal ehk PPN, #1

 • Tehniline evangelism

  Azure sillutab tee pilvedele

  • 0 Comments

  Eilsel PDC avapäeval kuulutas Ray Ozzie välja Azure Services Platform-i, mis on komplekt “cloud” ehk veebipõhistest tehnoloogiatest nagu storage, identity ja seadmete sünkroniseerimiseks mõeldud vahendid. Sellega laieneb .NET programmeerimismudel nö. “pilve” ja võimaldab arendada cloud-computing lahendusi, mis töötavad täielikult või osaliselt Microsofti hallatud andmekeskuses.

  Teenusteplatvormi ühe alamosana tutvustati Windows Azure-i, mis pakub arendajatele võimaluse majutada omaloodud veebilahendusi automaatselt hallatud virtuaalses keskkonnas. Toetatud on praegused tööriistad, keeled ja raamistikud nagu ASP.NET, C#, LINQ, WCF, WF ja ühtlasi toetatakse nii REST kui ka SOAP protokolle. Windows Azure’i kasutavad juba praegu MS enda teenustest Live Mesh ja peagi ka Live Meeting.

  Cloud computing” on olnud kuum termin juba pikka aega. Nüüd on sellel ka MS mõttes hoopis teine tähendus ja avanenud maailm on väga võimalusterohke. Mulle tundub, et kogu asja võlu peitub .NETile omaselt arendajatele tuttavates ja mugavates tööriistades ning vahendites. Ei ole vahet, mida sa arendad või milline keskkond (offline/online) või väljund on sinu jaoks parim.

  Azure Services Platform

  Ingliskeelne kokkuvõte kõlab järgmiselt:

  At a higher level of abstraction, the Azure Services Platform provides a rich set of developer services, including .NET Services for cloud-based access control, federated directory, messaging and workflow services, SQL Services as the foundation for structured, relational storage and reporting services, and Live Services as the framework for programmatic access to what you may know today as Windows Live platform technologies (Live service APIs, Live Mesh, Windows Live ID, Virtual Earth, etc.). In the future, service extensions for Dynamics CRM and SharePoint will be made available as well. These developer services are all part of the Azure Services Platform.

  Lae endale David Chapell-i koostatud ja hästi lahti seletav Azure teenusteplatvormist tutvustus siit (DOCX, 1MB).

  Vaata ka PDC esimese päeva avakõnet, kus esinevad Ray Ozzie, Amitabh Srivastava, Bob Muglia ja David Thompson: http://channel9.msdn.com/pdc2008/KYN01/

  Kasulik lisalugemine:

Page 1 of 4 (17 items) 1234