November, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  PPN #7 - Hollywood Secrets of Project Management Success

  • 4 Comments

  raamat_Hollywood Parimate praktikate nädalat jääb lõpetama glamuurse tiitliga teos Hollywood Secrets of Project Management Success. Tegelikult on James “õnnestunud perekonnanimega” Persse raamatu nimi täiesti põhjendatud, sest seal käsitletavad tarkvaraarenduse projektijuhtimise nipid põhinevad Hollywoodi suurfilmide produtsentide kogemustel. Raamat katab projekti planeerimise, ressursside hindamise, kulude kontrollimise, ajagraafiku ja muutused, mitmete meeskondade koordineerimise, logistika ning raporteerimise.

  Raamatu lugemine pakub järgnevat:

  • Applies the project management techniques developed in one complex, creative, high-risk environment to another-with surprising relevance and results
  • Describes best practices to improve the way you estimate, plan, budget, manage, and report software projects-leading to better, on-target results
  • Features case studies based on numerous interviews with noted Hollywood producers and production managers-with insights immediately useful to project managers working in the software industry

  Autori puhul on tegemist üle 20 aastase erialase kogemusega eksperdiga, kes on peamiselt aidanud Fortune 500 IT ettevõtetel projektijuhtimise tehnikaid juurutada.

  Kui raamat pakub huvi, siis loe siit kuidas see endale saada. Toredaid lugemiselamusi ka kõikidele teistele PPN hallide raamatute saajatele :)

 • Tehniline evangelism

  Täna algas virtuaalne VORT-EX 08

  • 2 Comments

  Täna anti VORT-EX 08 stardipauk ja esimesed seansid käivad parasjagu. Üks esinejatest, Michael Köster, viibib tegelikult hetkel Tallinnas ja salvestab oma esimest presentatsiooni kohe minu kõrvaltoas MS Eesti kontoris. Michaelit esinemist saab kuulata ka homme-ülehomme toimuval MIX08 üritusel nii Tallinnas kui Tartus.

  Michael Köster MS Eesti kontoris  Michael Köster tegemas VORT-EX ettekannet

  VORT-EX kestab homme õhtuni ja tulemas on väga palju häid ettekandeid. Nii et kui sa juba ei vaata, siis logi keskkonda ja tõmba Office Live Meeting’ule hääled sisse :)

  Ajakavaga saad tutvuda siin lehel http://www.microsoft.com/vort-ex/agenda.aspx (Eesti aeg on tabelis tooduga +1)

 • Tehniline evangelism

  Tulemas on virtuaalne veebikonverents VORT-EX 08

  • 2 Comments

  VORT-EX 08 Microsoft korraldab novembris kahe-päevalise virtuaalse ehk täiesti “rohelise” konverentsi nimega VORT-EX 08. Ürituse eesmärk on anda kõikidele huvilistele põhjalik ülevaade Microsofti veebiplatvormi võimalustest, tutvustada meie kasutajakogemuse põhimõtteid, disainipraktikaid ja ärimudeleid.

  Silverlight, AJAX, IE8, IIS7, Windows Server 2008, Windows Live ja Azure Services Platform on ainult mõned märksõnad ettekannetel käsitlevatest teemadest.

  Konverents toimub (Eesti aja järgi):

  • Teisipäeval, 18. novembril kell 15-20
  • Kolmapäeval, 19. novembril kell 15-19

  Kokku tuleb esitlemisele 25 erinevat sessiooni kolmes paralleelses osas - disain, arendus ja äri. Tutvu täpse ajakavaga siin. Esinejate nimekiri on päris eeskujulik, näiteks August de los Reyes (Creative Director, Windows Platform Core Innovation team), Hugh MacLeod (kurikuulsa “Blue Monster” autor), Angus Logan (Tehniline tootejuht, Windows Live Platform), Michael Köster (eestlastele tuttav MS disainiguru) ja paljud teised.

  Peale registreerumist näed ettekannete sisukirjeldusi ja saad esitada oma küsimusi sessioonide läbiviijatele!

  Kõik osalejad saavad Windows Server Web Edition’i tasuta allalaadimise õiguse. Lisaks loositakse sessioonidest osavõtjate vahel välja erinevaid Microsofti auhindu alates raamatutest kuni mobiilideni.

  Osavõtmine on täiesti tasuta ja veebiülekanded toimuvad Microsoft Live Meeting põhiselt, mille klient-rakenduse saab alla laadida siit (16,2 MB).

  Registreeri end ära, lisa üritus oma kalendrisse ja siis võid 17-18. novembril end mugavalt kodus või tööl arvuti ette sättida esitlusi vaatama. Lihtne! :)

  PS. Kuna Michael Köster on tegelikult sel nädalal Eestit külastamas, siis toimuvad siin mitmed kohalikud üritused. Selle kohta peagi täpsem info.

  [EDIT] Vort-EX veebis on toodud CET ajad, mis tähendab, et Eesti aja järgi algab üritus kell 15:00.

 • Tehniline evangelism

  PPN #6 - The Practical Guide to Defect Prevention

  • 2 Comments

  The Practical Guide to Defect Prevention Taavi blogi pealkiri langeb hästi kokku tänase halli raamatuga - “Iga lahendus tekitab uusi probleeme ehk alati võib leida veel ühe bugi”. Marc McDonald, Robert Musson ja Ross Smith on kolme peale koostanud kogumiku praktilistest juhistest, kuidas ennetada ja vähendada koodi kirjutades vigasid. The Practical Guide to Defect Prevention on kasulik lugemine vast kõikidele programmeerijatele, et harjutada sisse vigade vältimine juba varajases arendusprotsessi osas, et mitte tegeleda nende otsimisega hiljem.

  This practical, hands-on guide captures, categorizes, and builds a process of best practices to help avoid creating defects during the development process—rather than fixing them after extensive analysis. While there are various proprietary and competing standards for reducing software defects, these methods suffer from issues involving timeliness, effectiveness, and cost. What’s more, many other books focus on fixing errors after they’ve been introduced or promote idealized academic theories. This guide, however, presents practical methods for reducing defect introduction through prevention and immediate detection and by moving the detection of defects closer to their introduction. Written by experts with over a century of software development experience among them, this book distills hard-won lessons into a single, workable lifecycle process that will help deliver better-quality software.

  Tutvu ka raamatu veebilehega: http://www.defectprevention.org/

  Kui soovid raamatut endale, siis loe juhendit siit :)

 • Tehniline evangelism

  TechEd EMEA 2008’l rekordarv eestlasi

  • 1 Comments

  TechEd EMEA 2008 Eesti osavõtjate fliis Täna algas esimene TechEd EMEA 2008 nädal, mis on suunatud IT professionaalidele. Järgmine nädal on juba arendajate päralt ja sinna olen ka ise sõitmas MS Eesti esindajana. Tänavune TechEd on eriline selle poolest, et Barcelonasse sõidab kõige suurem eestlaste delegatsioon - mõlema nädal peale kokku 77 inimest. Esindatud on nii Eestis tegutsevad IT ettevõtted, erafirmade ja riigiorganisatsioonide IT osakonnad, koolitusettevõtted, haridusasutuste spetsialistid, õppejõud kui ka tudengid. Ühesõnaga üks kirju, aga selle poolest äärmiselt põnev ja tore seltskond.

  Kuna kahel nädala kestel sebib konverentsikeskuses ja selle ümbruses ringi mitmeid tuhandeid inimesi, siis sel aastal on meil eestlaste äratundmiseks võetud appi tulipunase fliisid (vt pilti). Rinnale on kirjutatud “Team Estonia” ja selga kaunistab TechEdi logo. Ehk teeb see kaasmaalaste tuvastamise lihtsamaks :)

  TechEd Developers nädal arvudes:

  • 5 päeva sügavalt tehnilist koolitust
  • 17 tehnilist sisuvaldkonda ehk tracki, alates SharePointist ja lõpetades Windows Embedded-iga
  • kokku üle 250 tehnilise sessiooni, seal hulgas ettekanded, hands-on laborid, paneel-diskussioonid jne.
  • minimaalne tehniline tase 200, leidub ka hulganisti 400-lisi sessioone
  • osavõtjaid kokku 56st riigist
  • PDC parimad palad läbi 19 sessiooni
  • 37 eestlast, kes annavad üritusele koduselt mõnusa õhkkonna
  • keskmine päevane soojus 16 °C
  • 69 Microsofti partnertudengit MSP kohtumisel, nende hulgas Jaana ja Viko Eestist
  • eestlaste pidu toimub aadressil 120 Rambles ehk kohe peatänava ääres
  • ligi 4000 arendajast osavõtjat, sh Microsofti tootemeeskondade eksperdid, kommuunijuhid jpt.
  • 35 partnerit, kes esitlevad oma lahendusi/teenuseid näituste hallis

  Kui kellelgi on siia numbrite loetelusse midagi huvitavat lisada, siis kommentaarid on teretulnud.

Page 1 of 3 (12 items) 123