December, 2008

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Jõuludeks 2 tasuta e-raamatut

  • 0 Comments

  Jõuludeks 2 tasuta e-raamatut - Writing Secure Code for Windows Vista & Understanding IPv6 Microsoft Learning blogi kaudu avastasin ühe huvitava pakkumise – nimelt saavad praegu kõik huvilised endale alla laadida kaks e-raamatut täiesti tasuta. Pakkumine on jõus veel mõned päevad ja Eesti aja järgi peaks see lõppema 25nda detsembri hommikul.

  Saadaval on järgmised teosed:

  Mõlemad teemad on päris kasulikud ja hea lugemine jõuluperioodiks :) Seega tasub kiirustada, kel huvi on!

  Raamatute allalaadimiseks tuleb end registreerida nagu ikka ja samal lehel on võimalik tellida ka uudiskiri, mis teavitab teid tulevikus taolistest MS Learning uudistest automaatselt.

 • Tehniline evangelism

  Windows Live põhirakenduste beeta

  • 0 Comments

  Windows Live Essentials Arvutisse installeeritavate Windows Live põhirakenduste perekond Windows Live Essentials jõudis järgmise beetani. Tegelikult on tegemist juba Release Candidate staatuses oleva komplektiga, kuhu kuuluvad Messenger, Fotogalerii, Movie Maker, Writer, Toolbar ja Pere turvalisus.

  Tore uudis on see, et nüüd on kõik need populaarsed programmid saadaval ka eestikeelsetena.

  Kõiki tooteid saab alla laadida leheküljelt http://download.live.com/, kus avaneb järgnev pilt:

  Windows Live allalaadimine

 • Tehniline evangelism

  SlideShare ja PowerPoint ühendasid jõud

  • 0 Comments

  SlideShare ja PowerPoint ühendasid jõud Üks kuumimaid tarkvara + teenuste (Software + Services) koostöönäide on veebipõhiste presentatsioonide sotsiaalse keskkonna SlideShare integreerimine PowerPoint 2007-ga.

  Nimelt tõi SlideShare äsja välja add-in mooduli PowerPointile, mis võimaldab oma presentatsioone veebi riputada ja hallata PowerPointi kaudu. Ühtlasi saab nüüd otse PowerPointist otsida enda või teiste veebis asuvaid esitlusi, neid alla laadida ja kasutada täielikku PowerPointi funktsionaalsust failide muutmiseks.

  SlideShare add-in lisamoodul on 704 KB suur ja pärast installimist tekib PowerPointi lindile (ribbon) uus menüü.

  image
  Esmase kasutamise põhjal tundub väga mugav. Tore näide sellest, kuidas klientrakendus ja veebiteenus suudavad head koostööd teha. Loe lisa siit http://www.slideshare.net/developers/apps/pptribbon ja vaata alltoodud ettekannet :)

 • Tehniline evangelism

  IT silmaringi laiendamine 1 tunniga? Võimalik!

  • 1 Comments

  Imagine Cup 2009 - IT väljakutse Imagine Cup tehnoloogiavõistlus koosneb väga paljudest erinevatest kategooriatest, mille kohta võib tõesti öelda, et siin on “midagi kõigile”. Kui vaadata Eesti varasemat osavõttu, siis paistab üks kategooriatest oma populaarsuse tõttu selgelt välja. Tegemist on IT väljakutsega (IT Challenge), kus eelmisel aastal osales üle 80 kohaliku õppuri. Selle alavõistluse fookuses on infotehnoloogia alaste probleemide lahendamine ja seda läbi süsteemiarhitektuuri, installeerimise, administreerimise, seadistamise ning haldamise.

  Kui küsida möödunud aasta osavõtjatelt “mis kasu nad sellest said”, siis enamlevinud vastuseks on uute teadmiste omandamine ja silmaringi laiendamine. Tegemist on tõeliselt efektiivse ja põneva võimalusega õppida ühe tunni jooksul palju uut ning kasulikku erinevatest IT vahenditest ja tehnoloogiatest. Eelnevad teadmised või praktiline kogemus pole vajalik ja siiani on Eesti osavõtjad olnud väga edukad otsingumootori kasutamises :) Võistlusest osavõtmise kogemus on juba väärtus iseenesest. Ja mis kõige lahedam – pärast võistlust saab tulemusi peatselt näha ning päris huvitav on võrrelda enda teadmisi ülejäänud tudengitega nii Eestis kui ka terves maailmas!

  IT väljakutse koosneb kolmest voorust ja esimene neist kujutab endast veebipõhist viktoriini laadset võistlust, kus sul on 60 minutit aega leida 30 valikvastustega küsimusele parim lahendus. Detsembris toimuvad viktoriinid puudutavad peamiselt rakenduste tehnoloogiaid (SQL Server, Exchange, SharePoint, ForeFront ja Office Communications Server) ja jaanuarikuu omad keskenduvad haldustehnoloogiatele (System Center variatsioonid alates virtuaalmasinate haldusest kuni Data Protection Manager’ini).

  Allesjäänud 1. vooru toimumise ajad on järgmised (Eesti aja järgi):

  • 20. detsember 2008, algusega kell 10:00 hommikul
  • 14. jaanuar 2008, algusega kell 24:00 ehk südaöösel
  • 31. jaanuar 2008, algusega 14:00 pärastlõunal

  Teise vooru pääsemiseks ei ole otseselt vahet, millises 1. vooru võistluses osaled, aga edasipääsemiseks on vaja vastata õigesti vähemalt pooltele ehk 15 küsimusele. Kuna detsembri ja jaanuari küsimused on erinevad, siis kogemuse ning edasijõudmise kindluse mõttes soovitaksin osaleda mõlemas.

  Kokkuvõtteks veel kiire ülevaade, kuidas jätkata ja millest alustada:

  • Kuidas registreerida? Väga lihtne, mine www.imaginecup.com lehele ja pane ennast kirja. See on mõtet ära teha esimesel võimalusel, et saaksid ligi täiendavatele õppematerjalidele ja ei raiskaks lõpus aega. Kodukalt leiad ka lisainfot reeglite kohta.
  • Mida peaks teadma 1. voorust? Imagine Cup veebis www.imaginecup.com/icrog010.aspx leidub põhjalik 1. vooru kirjeldus koos erinevate nippide ja viktoriinis käsitlevate teemade loeteluga. See sait on kindlasti kasulik eelnevalt läbi lugeda ja uurida lähemalt ka seal toodud tehnoloogiate/toodete kodulehti ning materjale.
  • Kuidas eelnevalt õppida? Kui sul puudub nende tehnoloogiatega varasem kogemus, siis võiksid kindlasti teha ettevalmistusi. Kõik osavõtjad pääsevad ligi IT väljakutse õppeplaanile, mis on kogumik erinevatest e-õppe kursustest, linkidest ja lisamaterjalidest – superkasulik info eeltööks ning kindlasti tasub neid ressursse hoida käepärast ka testi ajal õigete vastuste otsimiseks.
  • Mis laadi küsimusi esitatakse? Soojenduseks on abiks tutvuda nende näidisküsimustega, et saada IT väljakutse tunnetus kätte ja näha mis kujul küsimusi esitatakse. Praegu on seal viimaste näidistena üleval detsembri küsimused, aga peagi lisanduvad ka jaanuari omad.
  • Kuidas on lood auhindadega? Kõige ägedam auhind on see, et 10 finalisti reisivad rahvusvahelisele finaalvõistlusele Egiptuse pealinnas Kairos. Aga kui alustada algusest, siis kõik esimesest voorust edasi pääsejad saavad auhinnaks 6-kuulise tellimuse e-Reference IT Professional Library materjalidele (väärtus u. $75), mille kasutusperiood on veebruar – juuli 2009. Lähemalt saate auhindade kohta lugeda IT väljakutse lehelt.
  • Kuidas abi saada? Kui sul tekib küsimusi või tahad teiste võistlejatega kogemusi vahetada, siis parim koht selle jaoks on IT väljakutse foorum Imagine Cup portaalis. Sealt leiab ka palju muud kasulikku infot teiste tudengite esitatud küsimuste vastuseid ja diskussioone lugedes.

  Lõpetuseks ei ole muud soovida, kui “VÕTA VÄLJAKUTSE VASTU!” ja anna oma kogemusest ka minu blogi kaudu teada :)

  PS. IC 2009 kohta rohkem teadasaamiseks loe ka eelmist postitust Tudengite tehnoloogiavõistlus Imagine Cup 2009

 • Tehniline evangelism

  Mis on uus Windows Live.com?

  • 0 Comments
  Common Craft võtab selle päris kenasti oma videos kokku:


Page 1 of 2 (9 items) 12