January, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Kuidas ma Eesti presidenti Meshisin

  • 4 Comments

  Eilse postituse jätkuks mõned pildid Demokeskuse avamiselt. Piltide autor Erik Riikoja.

  Demokeskuse avamine: VIPide rivistus avakõnede ajal.
  VIPide rivistus avakõnede ajal.

  Demokeskuse avamine: Viktoriini küsimus: kelle portree on äsja iMac-i sünkroniseeritud?
  Viktoriini küsimus: kelle portree on äsja iMac-i sünkroniseeritud?
  Esimesele läbi kommentaari vastajale auhind :)

  Demokeskuse avamine: Selline nägi välja minu videosse jäänud kaadri teine pool.
  Selline nägi välja minu videosse jäänud kaadri teine pool.

  Demokeskuse avamine: Mobiiliga president Ilvest jäädvustamas.
  Mobiiliga president Ilvest jäädvustamas.

  Demokeskuse avamine: Live Meshi innovaatilisus paneb heas mõttes muigama.
  Live Meshi innovaatilisus paneb heas mõttes muigama.

  Samal teemal: Videoreportaaž Eesti IKT Demokeskuse avamisest

 • Tehniline evangelism

  Videoreportaaž Eesti IKT Demokeskuse avamisest

  • 5 Comments

  IKT-firmad lõid ekspordi nimel demokeskuseTäna oli see tähtis päev, kui avati Eesti Info- ja Kommunikatsioonitehnoloogia ehk IKT Demokeskus. Ühe osana Demokeskusest avas oma uksed ka Microsofti Innovatsioonikeskus, mille peamine rõhk saab olema kohalike tarkvarafirmade väljatöötatud lahenduste ekspordi toetamine. Tõenäoliselt kirjutan lähiajal sellest veel täpsemalt, kui keskuse töökorraldus on rohkem paigas ja esimesed tulemused silmapiiril. Seniks aga väike väljavõte pressikast:

  Ülemiste Citys asuv keskus kujutab endast ruume, kuhu on koondatud käegakatsutavad näited Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaettevõtete edulugudest. Näha saab erinevaid e-riigi süsteeme nagu e-kool ja X-tee kui ka tarbijatele suunatud lahendusi nagu mobiiltelefoniga juhitav ajalehekiosk, digi-TV, mobiil-ID ja paljud teised.
  Demokeskuse asutajaliikmed on MicroLink Eesti, EMT, Elion, Microsoft, Santa Monica Networks, Datel ja Ülemiste City.
  Koos demokeskusega avab uksed ka Microsofti Innovatsioonikeskus, mille tegevus on suunatud Eesti IT-ettevõtete konkurentsi suurendamisele välisturgudel.
  Microsoft Eesti juhi Rain Laane sõnul muutuvad Innovatsioonikeskuses Eesti ettevõtetele kättesaadavaks uusimad Microsofti tooted ning firmad saavad oma lahendusi reaalselt toimivas keskkonnas katsetada, mis annab firmadele vajaliku konkurentsieelise.
  Lisaks uusimatele tehnoloogiatele hakkab Microsoft Eesti firmasid abistama ka oma lahenduste tootestamises, tuues Eestisse juurde sellealast kompetentsi ning koolitusi.
  Microsoft on olnud ka toetajaks e-riigi lahenduste Demokeskusse jõudmisel. "Demokeskus mitte ainult ei anna firmadele võimalust oma toodete näitamiseks terviklikus keskkonnas, vaid sunnib nende lahenduste valmistajaid ka iseendi jaoks selgeks tegema, mis see toode täpselt on ja millist väärtust ta kannab. Püüame firmadele nõu ja jõuga selles protsessis abiks olla," sõnas Laane.

  Toomas H. Ilves, Jan Muehlfeit ja Rain Laane Olin ka ise keskuse avamisega seotud ja demosin seal külalistele Live Mesh’i. Stsenaarium nägi välja nii, et klõpsasin oma HTC Touch’iga külalistest pildi, Live Mesh sünkroniseeris foto otse internetti ehk pilve ning sealt omakorda demokeskuses asuvasse Apple iMac’i ning Windows 7’ga varustatud PC-sse.

  Tundus, et ka president Ilves jäi demoga rahule ja lubasin talle hiljem e-mailiga fotosüüdistuse saata. Pilt ise pole just suurem asi ja eks see käsi ka värises natukene, aga ilus “kunstiline” mälestus siiski :) Peale presidendi on fotole jäänud Jan Muehlfeit (Microsoft Europe Chairman) ja Rain Laane (Microsoft Eesti esinduse juht).

  Live Mesh’i puhul on küll tegemist beeta staadiumis oleva tehnoloogiaga, aga töötab super hästi. Henn Sarvega vesteldes sain veel ühe kavala mõtte, et peaks oma lemmiklinkide ehk Favourites kausta samuti ära Meshima, siis saab nendele nii kodusest arvutist kui ka kõikjalt mujalt mugavalt ligi.

  Kes pole veel Meshi proovinud, siis soovitan seda peagi teha - asi on seda väärt. Hiljuti võitis see TechCrunch.com väljaantava Crunchie 2008 auhinna, jättes selja taha sellised konkurendid nagu Facebook Connect, Google Friend Connect, Google Chrome, Swype ja Yahoo! Boss.

  Ahjaa, tõmbasin oma pisikese Flip Video kaamerale president Ilvese avakõne lõppedes hääled sisse ja sain kaadrisse eksklusiivse videomaterjali Demokeskuse avamisest. Sisuliselt murrab pärast sõnavõtte Toomas H. Ilves demokeskuse paberuksest läbi ja siis hakkaski kogu möll pihta :) Kaamera võttis kenasti üles ka Dateli poistel väikese apsaka stardiloenduse näitemisega, aga see oli pisiasi. Video lõpuosas näete milline näeb välja Demokeskuse suurema ruum, kus muu hulgas saavad külastajad mängida Xbox 360-ga.

  Vaata Eesti IKT Demokeskuse avamist siit:

  <br/><a href="http://video.msn.com/video.aspx?vid=52cc9917-0425-4f83-81df-46e368283fba" target="_new" title="Eesti IKT Demokeskuse avamine">Video: Eesti IKT Demokeskuse avamine</a>
 • Tehniline evangelism

  2 tasuta e-raamatut: Windows Server 2008 ja SQL Server 2005

  • 1 Comments

  Microsoft Press pakub oma 25 aastase sünnipäeva auks kõikidele huvilistele veebist allalaadimiseks kaks e-raamatut tasuta. Pakkumine on jõus kuni 28. jaanuar 2009 ehk 3 päeva veel!

  Need, kes soovivad püsida kursis tulevaste raamatupakkumistega, tasub endale tellida MS Pressi “Book Connection” uudiskiri.

  • Windows Server 2008 Core Administrator’s Pocket ConsultantWindows Server 2008 Core Administrator’s Pocket Consultant
   Autor: Mitch Tulloch (Microsofti Windows Server Core meeskond)

   Portable and precise, this pocket-sized guide delivers ready answers for administering your Server Core installation. Zero in on essential support and maintenance tasks using quick-reference tables, instructions, and lists. You’ll get the focused information you need to solve problems and get the job done—whether at your desk or in the field!

   Get fast facts to:
   • Plan your installation and perform initial configuration
   • Deploy server roles and features
   • Set up Active Directory Domain Services and domain controllers
   • Install, manage, and troubleshoot DHCP and DNS servers
   • Manage IIS 7.0 roles, services, and dependencies
   • Implement File, Print, Hyper-V, streaming media, and other roles
   • Administer services, devices, and processes from the command line
   • Configure and use remote-management tools
   • Monitor, update, and maintain Server Core
  • Microsoft SQL Server 2005 Integration Services Step by StepMicrosoft SQL Server 2005 Integration Services Step by Step
   Autorid: Paul Turley, Joe Kasprzak, Scott Cameron, Satoshi Iizuka ja Pablo Guzman

   Your hands-on, step-by-step guide to building data integration solutions for the enterprise. Teach yourself the fundamentals of SQL Server Integration Services—one step at a time. This practical, learn-by-doing tutorial delivers the guidance you need to transform and consolidate data—and build solutions that support your business intelligence needs.

   Discover how to:
   • Design and execute packages that transform data between files and relational databases
   • Configure connection managers to access other data sources
   • Create data flows that alter, split, match, and merge data
   • Develop event-handlers and monitor package performance
   • Encrypt sensitive information and control access to packages
   • Customize script code to automate Control Flow and Data Flow tasks
   • Debug, troubleshoot, and optimize packages

  Tõmba raamatud alla ja head lugemist!

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2008 sooduskampaaniad

  • 1 Comments

  Arvestades praegust majandusolukorda, tuleb tõenäoliselt paljudele positiivse uudisena, et käimas on õige mitu Microsofti arendusvahendite sooduskampaaniat. Kui plaanite parasjagu Visual Studio/MSDN toodete soetamist või soovite varasemat arenduskeskkonda uuendada/täiendada, siis nüüd on selleks hea aeg.

  Kampaaniaid puudutavate küsimuste korral soovitan esmalt võtta ühendust oma Microsofti edasimüüjaga. Lisaks oled alati teretulnud ka minu käest küsima, täpsemad kontaktid leiad siit :)

  * Säästa kuni $500 lisades Visual Studio Professional’ile MSDN tellimus

  Säästa kuni $500 lisades Visual Studio Professional’ile MSDN tellimus

  Kui teil on olemas Visual Studio Professional 2005 või 2008 litsents, siis saab praegu soetada MSDN Premium või Professional tellimuse kuni $500 soodsamalt. Ostes MSDN tellimuse 2- või 3-aastase lepinguga, kindlustate endale tasuta üleminekuvõimaluse järgmise põlvkonna Visual Studio 2010 versioonile, niipea kui see valmib.

  MSDN tellimus annab arendajale ja arhitektile hulganisti kasulikke ressursse. Näiteks saab MSDNi kaudu kõige esimesena kätte arenduseks, testimiseks, demomiseks või disainimiseks uusimate Microsofti toodete versioonid (arendusvahendid, opsüsteemid, serverid ja Office’i perekonna tooted). Lisaks pääseb ligi varajastele versioonidele (beetad ja CTP), saab kasutada tehnilise tugiteenuse intsidente keerukamate probleemide lahendamisel jpm.

  • Nii MSDN Premium kui ka MSDN Professional tellimus sisaldavad arenduseks ja testimiseks mõeldud Windows Serveri, Windows Vista, Windows XP ning SQL Serveri litsentse.
  • MSDN Premium tellimus annab ligipääsu ka Office 2007 Ultimate versioonile (seal hulgas tavakasutamiseks), Expression Web 2 ja Expression Blend 2 (Silverlight 2 arendamiseks) ning enamusele Microsofti serveri ja Dynamics toodetele.

  Pakkumine kehtib kuni 30. juunini 2009 neile klientidele, kel on olemas Visual Studio Professional 2005 või 2008 litsents ilma MSDN tellimuseta, mis on ostetud läbi ühe järgneva hulgilitsentseerimise programmi: Open, Open Value või EA.

  Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust oma edasimüüjaga.

  Tutvu lähemalt MSDN tellimusega kaasnevate eelistega siin.

  * Visual Studio Team Systemile ülemineku hinnasoodustus –30%  

  Visual Studio Team Systemile ülemineku hinnasoodustus –30% Kui kasutate praegu Visual Studio 2008 Professionali koos MSDN Premium tellimusega, siis on hea aeg üle minna paremale versioonile! Piiratud aja jooksul on üleminekulitsentsi (step-up) hind Visual Studio Team System 2008 Development versioonile (või mõnele muule Team System versioonile) 30% soodsam.

  Team System 2008 Development versioon koos MSDN Premiumiga annab nüüdsest õiguse kasutada ka Team System 2008 Database versiooni ja vastupidi. Eraldi ostes võivad need tooted maksta üle 100 000 krooni, kuid nüüd saab kaks toodet ühe toote hinnaga!

  Pakkumine kehtib kuni 30. juunini 2009 neile klientidele, kel on olemas kehtiva tarkvarakindlustusega (Software Assurance) Visual Studio 2008 Professional koos MSDN Premium tellimusega, mis on ostetud läbi ühe järgneva hulgilitsentseerimise programmi: Open Value või EA. Open litsentsiprogrammi klientidel on võimalik oma leping üle viia Open Value programmi.

  Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust oma edasimüüjaga.

  Loe lisaks Taavi Kõosaare blogikannet Visual Studio Professional võrdlusest Team Systemi versioonidega ja tutvu Team System kampaania veebilehega.

  * Team System versioonilt Team Suite’le üle minnes –30% säästu

  Team System versioonilt Team Suite’le üle minnes –30% säästu

  Nüüd on Visual Studio Team System rollispetsiifilistelt versioonidelt üleminek Team Suite koos MSDN Premiumiga tootele 30% tavahinnast soodsam. Team Suite koos MSDN Premium tellimusega sisaldab kogu Team System versioonide funktsionaalsust ja annab ligipääsu ka tervele Expression Suite 2 disainitööriistade perekonnale.

  Pakkumine kehtib kuni 30. juunini 2009 neile klientidele, kel on olemas kehtiva tarkvarakindlustusega (Software Assurance) Visual Studio Team System 2008 versioon (Architecture, Development, Database või Test) koos MSDN Premium tellimusega, mis on ostetud läbi ühe järgneva hulgilitsentseerimise programmi: Open Value või EA. Open litsentsiprogrammi klientidel on võimalik oma leping üle viia Open Value programmi.

  Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust oma edasimüüjaga.

  Loe lisaks Taavi Kõosaare blogikannet Visual Studio Professional võrdlusest Team Systemi versioonidega ja tutvu Team System kampaania veebilehega.

  * Vaheta oma arendustöörist Visual Studio vastu ja hoiad kokku kuni $250

  Vaheta oma arendustöörist Visual Studio vastu ja hoiad kokku kuni $250

  Visual Studio annab arenduseks parimad vahendid. Selles veendumiseks on võimalik säästa kuni $250, kui vahetad välja oma praeguse arenduskeskkonna ja võtad kasutusele Visual Studio. Nüüd on õige aeg minna üle integreeritud arendusvahendile, mis annab parimad tööriistad Windowsi-, veebi-, mobiili- ja Office’i rakenduste loomiseks!

  Kui sa kasutad praegu varasemat Visual Studio versiooni, mõnda teist litsentseeritud arendusvahendit, seal hulgas tasuta tööriistu nagu Eclipse või Visual Studio Express, on sul võimalik osta uus Visual Studio versiooniuuenduse ehk upgrade soodushinnaga:

  • Säästad $250, kui ostad Visual Studio 2008 Professional’i versiooniuuendusena
  • Säästad $100, kui ostad Visual Studio 2008 Standard’i versiooniuuendusena

  Pakkumine ei kehti MSDN tellimust sisaldavatele versioonidele ega hulgilitsentseerimise programmidega.

  Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust oma edasimüüjaga.

  [EDIT] Täpsustasin viimase ehk arendustööriista väljavahetamise kampaania tekste, et pakkumine oleks arusaadavam.

 • Tehniline evangelism

  Uuendatud Team System-i virtuaalmasinad

  • 0 Comments

  Visual Studio 2008 ja 2010 virtuaalmasin Teatavasti aegusid eelmised Visual Studio Team System 2008 virtuaalmasinad (VPC-d) 31. detsembril 2008. Uued VPC image-d on juba saadaval, seda nii Virtual PC 2007, Virtual Server 2005 R2 kui ka Hyper-V toetusega versioonides. Uuendatud masinad aeguvad selle kalendriaasta lõpus.

  Lähemalt sisseviidud uuendustest:

  • the latest virtual machine additions or integration services components
  • all of the latest Windows Updates as of December 1, 2008
  • Team Foundation Server 2008 SP1
  • Visual Studio Team System 2008 Team Suite SP1
  • Team System Web Access 2008 SP1
  • Team Foundation Power Tools, October 2008 update
  • the latest MSSCCI provider
  • Team Explorer 2005 (this allows you to work with Team Foundation Server from Visual Studio 2005 which is installed so that you can edit and customize Team Foundation Server reports)
  • the GDR for the product formally known as Visual Studio 2008 Database Edition
  • current Process Explorer, Process Monitor, and Background Info

  Allpool leiduvad otselingid meediale ja lihtsalt meeldetuletuseks, et antud masinad ei sisalda viirusetõrje tarkvara.

  Loomulikult on sul võimalik testida ka järgmise põlvkonna Visual Studio 2010 ja .NET raamistiku 4.0 versiooni, mille saab kätte siit:

  Kui sul tekib 2010 VPC aktiveerimisega raskuseid, siis tasub tutvuda Brian Keller-i blogis toodud juhistega, lisaks on ta loonud Channel 9 saiti abistava video, mis peaks sind õigetele rööbastele juhtima. Ning kui sa kasutad aegunud 2010 VPC-d, siis on soovitatav laadida alla värske virtuaalmasina koopia, mitte keerata arvuti süsteemikella tagasi, sest see võib Team Foundation Serveri sassi ajada.

  Lisalugemist leiad Visual Studio 2010 veebis: http://www.microsoft.com/visualstudio/2010/

Page 1 of 3 (12 items) 123