Aeg-ajalt kohtan sõpru või tuttavaid, kelle masinas jookseb Office XP või 2003 versioon ja neil on häda uue Office-iga salvestatud failide avamisega. Lahendus on imelihtne - arvutisse tuleks installeerida tasuta Office'i ühilduvuspakett, mis annab täieliku Office 2007 failivormingute (ingl. k. file format) toe. Teisisõnu võimaldab see Office XP või 2003 arvutites avada, muuta ja salvestada Word, Excel ning PowerPoint 2007 failivormingutes dokumente, töövihikuid ja esitlusi.

Uues vormingus salvestatud dokumendid tunneb ära “x” järgi faililaiendi lõpus. Näiteks:

  • Word dokumendid: .docx
  • Excel töövihikus: .xlsx
  • PowerPoint esitlused: .pptx

Miks kasutada uut failivormingut?
Uues failivormingus salvestatud dokumendid on tihtilugu mahult kordades väiksemad ning ühtlasi väheneb oht, et faile ühest kohast teise liigutades võib dokumendiga midagi juhtuda ja kallis info saab kahjustuda. Lisaks suurendab XML kujul failide hoidmine ettevõtte jaoks paindlikkust erinevate süsteemide omavaheliseks integreerimiseks (näiteks kui mingi väline rakendus peab automaatselt kuvama või koguma dokumentidest andmeid vms). Kuna uus vorming põhineb avatud ISO standardil, siis saavad seda kasutada mistahes tehnoloogiapakkuja oma lahenduste loomisel.

Seetõttu soovitan kaaluda 2007 failivormingu kasutamist ka vaikimisi kõikide dokumentide salvestamiseks. Ühilduvuspaketi saab tasuta alla laadida siit (27,4 MB): http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displaylang=et

Lisalugemist: