February, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Sinu võimalus muuta Windows 7 paremaks

  • 6 Comments

  Eestikeelse Windows 7 beetaprogramm Kas soovid anda oma panuse Windows 7-sse ja tutvuda tootega varem kui keegi teine?

  Microsoft otsib vabatahtlikke eestikeelse Windows 7 beetatestimiseks. Selle programmi põhieesmärgiks on saada tagasisidet tõlke ja toote kvaliteedi osas enne ametlikku turuletulekut. Osavõtjalt oodatakse beetaversiooni installimist oma arvutisse, igapäevast kasutamist ja tagasiside saatmist. Aktiivsemaid testijaid premeeritakse auhindadega programmi lõppedes.

  Osalemiseks saada oma kontaktinfo aadressile estbeta@microsoft.com järgmiste andmetega:

  • Eesnimi
  • Perekonnanimi
  • Windows Live ID (kui sul veel ei ole, siis registreeri siin)
  • Aadress (linn, tänav, postiindeks)

  Microsoft ei kasuta neid andmeid muuks kui beetaprogrammi raames kontakteerumiseks.

  Kui sul tekkis küsimusi, siis palun saad need aadressile estbeta@microsoft.com :)

 • Tehniline evangelism

  Seadista oma Outlook, et vähendada katkestusi

  • 3 Comments

  Outlooki seadistamine katkestuste vähendamiseks Eelmise aasta lõpus käisime MS Eesti tiimiga Ardo Reinsalu läbiviidud Ajajuhtimise koolitusel. Üheks käsitletud teemaks oli katkestuste vähendamine. Selle all mõeldakse erinevaid segajaid, mis ei lase sul ettevõetud ülesande lahendamisele keskenduda. Mõte on selles, et iga katkestus lööb töörütmi sassi ja sul läheb mitu minutit või rohkemgi aega, et jõuda tagasi samasse punkti ning jätkata pooleliolnud ülesande lahendamist. Katkestusteks võivad olla nii sinu lauast mööduvad inimesed, telefonihelin või ka näiteks uue e-maili teavitus.

  Ühe konkreetse koolituselt saadud nipina olen seadistanud oma Outlooki nii, et iga uue kirja laekumine ei tähendaks järjekordset katkestust. Järgi mõeldes ei ole uusi maile vaja kohe lugeda, piisab kui seda teha näiteks ülesannete vahepeal, sest niiviisi oled sa kokkuvõttes efektiivsem ja suudad paremini keskenduda.

  Pisut taustast… Esimese asjana tööpäeva alguses pärast arvuti avamist, teen ma lahti Outlooki, et lugeda uusi mailide, planeerida ülesandeid ja hallata kalendrit. Tegelikult istun ma selles rakenduses suure osa oma päevast, sest Microsofti inimestel on tore komme VÄGA palju e-maile saata :) Vaikimisi on Outlook seadistatud nii, et iga uue e-maili saatmise peale ilmub ekraanile teade ja arvuti mängib ette väikse viisijupi. See kõik on väga tore ja varem läksingi ma tööpäeva kestel iga uue kirja kohalejõudmise peale seda usinasti lugema, sest põnev on ju teada saada, mida sulle saadetati. See aga tähendab lugematul arvul katkestusi.

  Katkestuste vähendamiseks keelasin oma Outlook 2007-s ära uute sõnumite saabumise teavitused: heliga märguandmed, töölauateatised, hiirekursori muutmine ning ümbrikuikoon tegumireal. See käib väga lihtsalt (kohandatud väljavõte Outlooki spikrist):

  Teadete väljalülitamine
  1. Klõpsake menüü Tööriistad (Tools) käsku Suvandid (Options).
  2. Klõpsake vahekaardil Eelistused nuppu Meilisuvandid ja seejärel nuppu Täpsemad meilisuvandid.
  3. Tühjendage jaotises Uute sõnumite saabumisel kausta Sisse olevad märkeruudud.

  image

  Töölauateadete väljalülitamine
  1. Töölauateate kuvamisel klõpsake teate allanoolt.
  2. Klõpsake töölauateate menüüs käsku Keela uue meilisõnumi töölauateatis.

   Töölauateade

   Viiktekst 1 Klõpsake menüü Töölauateade avamiseks.

   Viiktekst 2 Klõpsake töölauateadete väljalülitamiseks.

  Ja ongi kõik. Loodetavasti aitab see teil kokku hoida palju väärtuslikku aega, mis terve aasta peale kokku annab arvestatava boonuse :)

 • Tehniline evangelism

  Täielik Windows 7 ülevaade

  • 3 Comments

  Täielik Windows 7 ülevaade Gizmodo poisid ja tüdrukud on näinud pisut vaeva ning kirjutanud kokku päris kompaktse, aga samas hästi loetava ülevaate Windows 7st - Windows 7: The Complete Guide.

  Kaheksast peatükist koosnev juhend võtab kokku peamised Windows 7 uuendused, kirjeldab kasutajakogemusi ja annab kasulikke nippe ning trikke:

  Tänud kolleeg Pert Lombile vihje eest :)

 • Tehniline evangelism

  Moonlight 1.0 sai valmis

  • 2 Comments

  Moonlight - Silverlighti implementatsiooni LinuxileMoonlight on avatud lähtekoodiga Silverlight-i implementatsioon Linux ja teiste Unix/X11 süsteemide jaoks. Praegu on toetatud openSUSE, SUSE Linux Enterprise, Fedora, Red Hat ja Ubuntu. Moonlight projekti eestvedaja on Novell ja tihedat koostööd tehakse loomulikult ka Microsoftiga.

  Moonlight on saadaval Firefox-i lisana ja seda saab alla laadida siit leheküljelt http://www.go-mono.com/moonlight/

  Lisalugemist:

 • Tehniline evangelism

  Arendaja, uuenda oma teadmisi!

  • 1 Comments

  Arendaja, uuenda oma teadmisi! Ramp Up MSDN keskkonnas asub üks võrdlemisi uus ja huvitav koolitusprogramm nimega Ramp Up. Tegemist on arendajatele suunatud tasuta veebipõhise koolitusteseeriaga, mis aitab uuendada olemasolevaid progemisteadmisi. Materjalid on välja töötatud oma ala proffide poolt ja koosnevad nii juhenditest (white papers), e-õppe kursustest kui ka virtuaalsetest hands-on laboritest.

  See on hea lähtekoht karjääriredelil ülespoole liikumiseks. Näiteks kui sa tahad õppida lähemalt tundma kuidas käib hetkel väga kuuma tehnoloogia ehk SharePointi (MOSS) arendus, soovid VB 6.0 pealt üle minna VB 2005-le, oled Java arendaja ja plaanid lähemalt tutvust teha .NET-iga või oled täiesti algaja.

  Koolituste nimekiri täieneb pidevalt ja hetkel on saadaval järgmised kursused:

  • SharePoint for Developers - Part 1 ja Part 2
   • As a developer, would you like to learn more about Microsoft Office SharePoint Server (MOSS)? MOSS is based on Microsoft Windows SharePoint Services, which gives developers the opportunity to get more problems solved with less effort. Windows SharePoint Services 3.0 takes full advantage of Microsoft ASP.NET and the Microsoft .NET runtime. The new features and added programmability support in MOSS provide a wealth of development opportunities. This second course will immerse you in even more of the developer-centric capabilities of Microsoft Office SharePoint Server.
  • Visual Studio 2008
   • If you desire to learn about the new Visual Studio 2008 tool, this special TechEd track is for you. Designed to help you concentrate on what is new in Microsoft Visual Studio 2008, this learning track helps you to upgrade your skills. By graduation, you will be skilled in the latest application development techniques and technologies. You can easily use Visual Studio 2008 to develop in a broad range of Microsoft .NET Framework–based solutions for Microsoft Windows, Microsoft Office, Microsoft Windows Mobile-based devices, and the Web.
  • For the VS 2002/2003 Developer: Learn VS 2005
   • If you are an established Microsoft Visual Studio 2002/2003 developer, then this track is for you because even the experts need help sometimes. Designed to help you concentrate on what is new in Microsoft Visual Studio 2005, Microsoft Visual Basic 2005, and Microsoft Visual C# 2005, this learning track helps you to upgrade your skills. By graduation, you will be skilled in the latest application development techniques and technologies. You can easily use Visual Studio 2005 to develop in a broad range of Microsoft .NET Framework–based solutions for Microsoft Windows, Microsoft Office, Microsoft Windows Mobile-based devices, and the Web.
  • For the VB 6.0 Developer: Learn VB 2005
   • Microsoft Visual Basic 2005 is the ideal environment for a Microsoft Visual Basic 6.0 developer to extend existing Microsoft Windows–based desktop applications as well as build new Web, Microsoft Office application, and mobile device functionality. This track has been designed to help you extend your existing skills and become proficient in Visual Basic 2005 and the Microsoft .NET Framework.
  • For the Java Developer: Learn .NET
   • If you are a Java developer wanting to expand your skills and gain proficiency in Microsoft Visual Studio 2005, look no further! This learning track has been tailored specifically to provide you with the core information you need to start successfully developing with Microsoft Visual C# 2005 on the Microsoft .NET Framework.
  • Developer Basics
   • Every developer has to start somewhere. Start with MSDN Ramp Up. This track has been built to address the needs of the aspiring developer. Begin your learning journey with guidance from expert developers and gurus.

  Kõikidele kursuse lõpetajatele käiakse praegu preemiana välja erinevad Graduation Award soodustused oma teadmiste kinnitamiseks:

  Kõigest saab lähemalt lugeda siit aadressilt: http://www.msdn.com/rampup/

  Programmi puudutavate küsimuste korral aitab Ramp Up foorum http://social.microsoft.com/forums/en-US/rampup/threads/

Page 1 of 3 (11 items) 123