March, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Tulemas on Microsofti Tehnoloogiaõhtu

  • 0 Comments

  Microsofti Tehnoloogiaõhtu | 8-9. aprill | Tartu & Tallinn Igal aastal korraldame koos MUG.ee tiimiga kaks suuremat üritust nimega Microsofti Tehnoloogiaõhtu. Järjekordne tudengitele ja õppejõududele suunatud seminar sellest seeriast toimub juba 8-9. aprill Tartu Ülikoolis ning IT Kolledžis.

  Tegemist on hariva üritusega, kus tutvustatakse paljusid erinevaid tooteid ja tehnoloogiaid nagu Windows 7, IE8, Live Mesh, Windows Live jpt. Muu hulgas räägime põhjalikumalt ka MSP programmist, jagame välja tasuta kuponge IT Academy Student Pass kursustele ja kõikide osavõtjate vahel loosime välja LifeCam Show veebikaamera.

  Lisasin allapoole täpsema tutvustuse ja registreerida saab end www.mug.ee/tehno09


  Ootame Sind järjekordsele Microsofti Tehnoloogiaõhtule, kus tutvustame viimaseid tarkvaramaailma trende ning uudiseid. Vaata www.mug.ee/tehno09

  • 8. aprill - Tartu Ülikool (Arvutiteaduse instituut, J. Liivi 2, ruum 111)
  • 9. aprill - IT Kolledž (Raja 4c, Tallinn, ruum 314)
  • algus kell 16:00 ja lõpp 19:30 (nii Tartus kui Tallinnas)

  Demome Windows 7 ja Windows Live vingemaid võimalusi ning näitame, kuidas Live Mesh suudab kõiki sinu seadmeid mugavalt sünkroniseerida. Lisaks jagavad praegused Microsofti partnertudengid oma kogemusi MSP programmist ja tutvustame MUG.ee eesolevaid üritusi. Tutvu kavaga.

  Tasuta seminarile on oodatud kõik tehnoloogiahuvilised. Registreerunud osavõtjatele kingituseks IT Academy Student Pass e-õppe kollektsioon.

  REGISTREERI SIIN

  Peatse kohtumiseni :)

  Microsoft Eesti ja MUG.ee

 • Tehniline evangelism

  Playboy arhiiv internetis tasuta vaadatav

  • 2 Comments

  Playboy arhiiv internetisHugh Hefneri poolt käivitatud kurikuulsa ajakirja Playboy valitud numbrid on nüüd internetis tasuta vaatamiseks välja pandud.

  Playboyarchive.com sisaldab kuuest aastakümnest pärit klassikalisi ajakirju (1954 kuni 2007). Kogu sisu on veebi lisatud kaanest kaaneni ehk täies mahus ja sisaldab intervjuusid, koomikseid, karikatuure, lugusid ning loomulikult palju-palju ilusaid naisi.

  Miks ma sellest siin blogis kirjutan? Väga lihtne, nimelt on see veebipõhine ajakirja arhiivilahendus loodud Silverlight-iga ja seal kasutatakse Deep Zoom tehnoloogiat.

  Online meedia süsteem valmis Vertigo ja Bondi koostöös ning MIX09 konverentsil räägiti, et sel suvel peaks nende poolt välja tulema ka ajakirja Rolling Stones täiemahuline Cover To Cover internetiarhiiv.

  PS. Soovitan olla ettevaatlik Playboy lingi avamisel tööjuures :)

 • Tehniline evangelism

  Windows 7 klaviatuuri otseteed

  • 1 Comments

  Windows 7-ga kaasnesid mitmed täiendavad klaviatuuri ja hiire otseteed (shortcut-id), mis teevad elu lihtsamaks. Sellest annab ülevaate alltoodud tabel.

  Windows Help lehel on ära toodud ka terve hotkey nimekiri otseteedest, mis kehtivad näiteks XP või Vista all.

  Windows 7 klaviatuuri kombinatsioonid

 • Tehniline evangelism

  Silverlight 3 kolib brauserist välja

  • 0 Comments

  Silverlight 3 peamised teemad ja uuendused MIX09-l kuulutati välja Silverlight 3 beeta 1, mis on arendajatele mõeldud väljalase. Järgmise põlvkonna versiooniga kaasneva funktsionaalsuse loetelu on päris pikk, koosnedes üle 50 uuest võimalusest. Näiteks saab tulevikus Silverlight rakendusi vaadata ka väljaspool brauserit töölauale lisatult ja Windows 7-ga tekib võimalus rakendusi oma tegumiribale kinnitada – päris lahe ju!

  Ühtlasi kuulutati välja Expression Blend 3 Preview ja Mac-i Eclipse Silverlight arendustugi, millega mängimise kogemusi on Jaana oma Hõbevalge blogis juba tutvustanud.

  Põhjaliku ülevaate annab Silverlight 3 uuendustest, juhenditest ja muust vajalikust annab Silverlight.net lehekülg. Peamistest Silverlight 3 uuendustest ülevaate saamiseks kliki postituse päises toodud pildil.

  Vaata MIX09 keynote ettekandeid siit: http://live.visitmix.com/

 • Tehniline evangelism

  Internet Explorer 8 on valmis

  • 4 Comments

  IE8 on nüüd ametlikult valmis ja kõigile kättesaadav aadressilt  www.microsoft.com/ie8

  Välja kuulutati see Las Vegases toimunud MIX09 konverentsil ja praegune versioon toetab Windows XP, Windows Vista ning Windows Server opsüsteeme. Windows 7 testijad peavad praegu veel kannatama ja valmis toode lisatakse “release candidate” ehk RC versiooni.

  Kiire kokkuvõte, miks minu arvates on IE8 vinge brauser:

  1. Accelerator-ite clip_image001 tugi võimaldab hästi mugavalt märgistada veebilehel olev tekst ja kui tegemist näiteks postiaadressiga, siis ühe klikiga saad sa seda kaardilt otsida. Peale selle saab muidugi kasutada tavaotsingut, tõlkida või hoopis jagad seda oma Facebook sõpradega. Tutvu accelerator-itega siin http://ieaddons.com/en/accelerators/
  2. Web Slices clip_image001[6] annab sulle võimaluse visata pilk peale mõnele oma lemmiksaidile või seal leiduvale infole, ilma et peaksid seda eraldi avama. Näiteks kui tahad kiirelt vaadata millised on 10 kõige popimat Digg lehekülge, mis ilm praegu õues on või kuidas sinu aktsiatel läheb. Praegu on saadaval juba üle 1200 Web Slice-i IE8 add-on galeriis.
  3. Otsing pakub sulle kohe välja päringule vastavaid tulemusi veebist või varem külastatud saite.
  4. Privaatsus meeldib meile kõigile ja nüüd saad külastada lehekülgi inPrivate image režiimis, ilma et sellest jääks jälgegi maha.
  5. Nutikas aadressiriba lubab kiiremini jõuda varem külastatud lehele, sest ta otsib ajaloost, lemmikute ja voogude (RSS) seast.
  6. Turvalisus on saanud olulisi täiendusi ja näiteks IE7-ga võrreldes on IE7 10 korda turvalisem. Eriti tõhus on pahavaravastane (malware) kaitse.
  7. Katkestuste arv on olululselt vähenenud, sest kui üks sakk (tab) peaks kokku jooksma ehk crashima, siis saab seda kohe taastada, ilma et see mõjutaks teiste lahti olevate lehekülgede tööd.
  8. Kiirus on samuti paranenud, selle kohta võid vaadata ka selgitavat IE8 Performance videot.
  9. Arendajatele peaks IE8 eriti meeldima, sest päris palju on rõhku pööratud standarditega ühilduvusele, integratsiooni- ja laiendamisvõimalustele ning tööriistadele, mis teevad veebiarendaja elu lihtsamaks. Lisalugemist: http://msdn.microsoft.com/ie 
  10. IT proffidele on samuti mõeldud ja see lehekülg annab ülevaate viiest peamisest põhjusest, miks tasub hakata IE8-t juurutuma: http://edge.technet.com/Media/IE-8-RTM-and-Top-5-reasons-for-IT-Pros-to-deploy/

  IE tiimi blogis on kõigi nende võimaluste kohta palju põhjalikumalt kirjutatud. Kõige lõpuks tasub vaadata ka ühte päris naljakat IE8 videot, mis tutvustab veebi ajalugu.

  image

Page 1 of 2 (9 items) 12