April, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Täielik ülevaade Microsofti arendusplatvormist

  • 1 Comments

  Microsoft DevDays 2009 arendusseminar - Tallinn Põhjaliku ülevaate Microsofti arendusplatvormist ja suundadest annab järgmisel teisipäeval Tallinnas toimuv Microsoft DevDays 2009 seminar. Kõik huvilised on teretulnud ja registreerida saab veel tänase jooksul selle veebilehe või e-maili teel.

  Loe seminari ülesehituse ja kava kohta minu eelmisest postitusest - Arendaja, osale MS DevDays 2009 seminaril.

  Lisan ka loetelu peamistest ettekandmisele tulevatest teemablokkidest:

  • Introduction and description of the overall architectural concepts, Microsoft development platform and approaches; Data Layer of the architecture will cover topics such as ADO.NET, Entity Framework, LINQ, Synch Framework, Azure Services, ADO.NET Data Services, Project Velocity, ...; .NET Framework, WCF, WF, Azure Services, Windows Server Dublin, Identity Management will be discussed under the Business Composition Layer topics;
  • User Interface and Composition will cover technologies such as .NET Compact Framework, WPF, ASP.NET, AJAX, AJAX MVC, Windows Azure, and SharePoint Server. Of course we will address also some more architecturally oriented topics such as application modeling and smart client guidance.
  • A special part of the event will also focus on client technologies that include IE8, Windows 7, Silverlight, IIS, Live Mesh and tools like Expression.
 • Tehniline evangelism

  10 oskust, mida arendajad vajavad järgneval 5 aastal

  • 2 Comments

  10 oskust, mida arendajad vajavad järgneval 5 aastal TechRepublic on oma blogis ära toonud huvitava loetelu 10st oskusest, mida arendajad vajavad järgneva 5 aasta jooksul. Väärt lugemine tudengitele ja kõigile programmeerijakarjäärist huvilistele! Ühtlasi on see hea materjal praegustele arendajatele, et vaadata üle oma oskuste pagas ja mõelda paar sammu ette.

  1. Üks “kolm suurest” (.NET, Java, PHP)
  2. Rich Internet Applications (RIAs)
  3. Veebiarendus
  4. Veebiteenused
  5. Pehmed oskused, ehk mitte otseselt arendusega seotud kompetentsid
  6. Üks dünaamiline ja/või funktsionaalne programmeerimiskeel
  7. Agiilsed metoodikad
  8. Domeeni ehk teatud valdkonna tundmine
  9. Arenduse “hügieen”
  10. Mobiilne arendus

  Põnev oli lugeda artikli lõpus toodud kommentaare, kus vaieldakse näiteks selle üle, kas PHP peaks kuuluma “kolme suure” ja vajaliku oskuse hulka või olulised on arendaja jaoks “pehmed oskused”. Aga mida arvad Sina?

 • Tehniline evangelism

  Microsoft Robotics Studio simulatsiooni koostamine

  • 0 Comments

  Microsoft Robotics Studio simulatsiooni koostamine - Mikk LeiniTTÜ Robotiklubi eestvedaja Mikk Leini sulest on ilmunud põhjalik artikkel Microsoft Robotics Studios simulatsiooni koostamise kohta. Samm-sammult järgitav juhend on põhineb autori enda kogemusel ja on varustatud kasulike nippide, koodinäidete ning linkidega.

  Nendele, kelle jaoks on Microsoft Robotics Studio 2008 uus teema, siis lisan siia ühe lõigu artiklist:

  MSRS on lühend nimetusest Microsoft Robotics Studio. Tegu on robotiplatvormide ja robotisülemite programmeerimise ja arendamise tarkvarapaketiga. MSRS tuumaks on nõrgalt seotud teenus-põhine arhitektuur, mis võimaldab abstraktselt kirjeldada robotiteid, nende andureid ja täitureid. Teenused omakorda võimaldavad lihtsat visuaalset programmeerimist. Teenuseid saab hajutada erinevate arvutite vahel, ehk moodustada võrkraale. MSRS sisaldab loomulikult ka 3D füüsika simulaatorit, mis nagu öeldud, põhineb PhysX-il.

  Kui oled õppur ja soovid Robotics Studiot proovida, siis täisfunktsionaalsusega toote saad läbi DreamSparki või oma kooli MSDN AA programmi. Kõikidele teistele huvilistele on saadaval tasuta MSRS Express versioon. Tõsisemad robotiehitajad saavad osta Standard litsentsi veebist.

 • Tehniline evangelism

  Uued eestikeelsed ASP.NET õppematerjalid

  • 2 Comments
  Veebistuudiumi eestikeelsed ASP.NET õppematerjalid

  Osana Veebistuudiumi programmist oleme kolme aasta jooksul välja töötanud ligi 500 leheküljelise eestikeelse ASP.NET õppematerjali, mis on kõikidele huvilistele tasuta allalaetav.

  • Tahad teada mida kujutab endast .NET raamistik?
  • Soovid õppida C# keeles programmeerimist?
  • Tahad aru saada SQL Server andmebaasidest ja SQL keelest?
  • Sind huvitab ka XMLi ja ASP.NET põhimõtted?

  Siis on see materjal just sinule – alustav veebiarendaja. Mul on mitu tuttavat, kes on teinud algust veebirakenduste programmeerimisega just läbi selle dokumendi. Ühtlasi uuendati kogu juhend sel aastal Visual Studio 2008 ja SQL Server 2008 versioonidele ning kasutatakse .NET Framework 3.5-te, seega igati värske õpik.

  Materjali täiendavad tervelt 20-st klipist koosnev videojuhendite komplekt ja kasulike linkide kataloog. Nende nägemiseks pead olema portaalis sisse logitud.

  Kuna täiendame seda kogumikku igal aastal, siis on tagasiside ja ettepanekud väga teretulnud :)

  Lisainfot vaata: http://www.eneta.ee/veebistuudium

 • Tehniline evangelism

  Microsofti arenduspraktikale Redmondis läbi MSP programmi

  • 1 Comments

  image Kas teadsid, et kõikidel Microsofti partnertudengitel on suur eelis saada arenduspraktikale Microsofti peakontorisse Redmondis? Sel pühapäeval ehk 19. aprilli kukub tähtaeg kandideerimaks MSP programmi. Seega soovitan kõikidel disaini- ja tehnoloogiaerialade tudengitel külastada www.mug.ee/msp saiti ja tõmmata endale avaldus juba praegu.

  MSP programmist parema aimu saamiseks, viitan siinkohal varasemate ja praeguste partnertudengite blogipostitustele, kus nad kirjeldavad oma sõnadega kogetut:

  Loe lisa ka kampaaniasaidil olevaid arvamusi ja minu varasemat postitust.

Page 1 of 2 (10 items) 12