September, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  5 säravat tudengit pärjati „Microsoft Student Partner” tiitliga

  • 0 Comments

  Meie partnertudengite tiim on saanud värsket verd, nimelt tunnustasime viite Eesti kooli säravat õppurit Microsoft Student Partner (MSP) tiitliga. 2009/2010 hooajale astuvad vastu:

  • Rene Rebane, Eesti Kunstiakadeemia, Graafiline disain
  • Kristjan Metsalu, Tartu Ülikool, Informaatika
  • Sander Soots, Tallinna Polütehnikum, Arvutid ja arvutivõrgud
  • Annika Toit, Eesti Maaülikool, Ergonoomika
  • Roman Vasjoho, Tallinna Tehnikaülikool, Informaatika

  2009/2010 Microsofti partnertud
  Vasakult: Kristjan, Sander, Roman, Annika ja Rene.

  Uute MSPde tegemistest hakkate lähiajal kindlasti rohkem kuulma. Tegemist on juba kuuenda MSP lennuga Eestis. Kõige esimene partnertudeng oli Taavi Kõosaar IT Kolledžist. Tol ajal kandis tiitel nime Microsoft Student Consultant, mis 2006ndal aastal bränditi terves maailmas ümber Microsoft Student Partners-iks.

  Siinkohal on hea teha kokkuvõte kõikidest Eesti MSPdest läbi aegade. Lähemalt soovitan lugeda partnertudengite kogemustest siit http://www.mug.ee/msp/arvamused.html

  Microsofti partnertudengid ehk MSPd 2003-2010

  Peagi hakkame Eesti MSP tiimi veelgi laiendama ja sellest kirjutan varsti lähemalt.

 • Tehniline evangelism

  2009. aasta parim Microsofti partnertudeng selgunud

  • 0 Comments

  2009. aasta MSP - Kaur Alasoo Äsja lõppes kahepäevane Microsofti partnertudengite (MSP) kohtumine Laulasmaal ja eile õhtul andsime välja 2009. aastaauhinna. Tegemist on “aasta tegija” tiitliga, mille võitja sõidab novembrikuus auhinnareisile Berliini, et osaleda Euroopa suurimal Microsofti tehnoloogiakonverentsil TechEd Europe 2009.

  Meeldetuletuseks eelmisest aastast, siis toona läks auhind Tartusse ja selle võitis Jaana Metsamaa. Ka tänavu käis esikoha eest tihe rebimine ja kõige edukamateks osutusid Tartu Ülikooli tudengid. Esikolmik:

  • #1 - Kaur Alasoo, Tartu Ülikool, Informaatika. Kaur on andnud möödunud aasta jooksul olulise panuse Tartu MUG.ee edendamisesse, korraldades koosolekuid ja demodes seal uusimaid Microsofti tehnoloogiaid. Lisaks esines ta korduvalt Microsofti tehnoloogiaõhtutel ja teistel seminaridel. Mul on siiani meeles humoorikas dialoog, mis saatis Kauri ja Jaana Live Meshi esitlusi :) Kaur on olnud MUG.ee blogi käivitamise võtmefiguur ja jaganud nii sealsetes kui ka Hõbevalge ajaveebi sissekannetes oma tehnoloogiakogemusi. Nagu eelnevalt mainitud, sõidab Kaur auhinnaks TechEdile, kus toimub ka EMEA piirkonna MSPde kokkutulek.
  • #2 – Siim Karus, Tartu Ülikool, Informaatika. Juba teist aastat järjest on Siim jõudnud MSP pingereas teisele kohale, mis on väga tubli saavutus ja näitab stabiilsust. Eestis pole just palju tudengeid, kes omaksid BizTalk Serveri sertifikaati, valdaksid eksperttasemel Microsoft SQL Serveri andmeanalüüsi funktsionaalsust ja oleksid kogenud lektori tööd Ülikoolis. Siimu kompetentse ilmestavad hästi ka erinevad Arvutikaitses ilmunud artiklid. Siimu auhinnaks oli Wireless Entertainment Desktop 7000 ja LifeCam Show veebikaamera.
  • #3 – Evgeni Nikolaevski, Tallinna Ülikool, Informaatika. Evgeni suutis kaitsta Tallinna au, napsates kolmanda koha. Tema sulest on ilmunud paljud artiklid nii varem ilmunud Arvutikasutajas kui ka uutes Arvutimaailma numbrites. Eriti tänulikud peaksid Evgenile olema Tallinna Ülikooli tudengid, sest nüüd on nende koolis MSDN AA, mis aitab nii arvutiklasse, õppejõude kui ka üliõpilasi varustada uusima Microsofti tarkvaraga. Evgeni võitis auhinnaks moodsa Arc Mouse juhtmevaba hiire.

  Nagu kõikidel MSPde kohtumistel kombeks, oli ka nüüd kavas nii harivaid kui ka lõbusamaid punkte. Sellest räägivad paremini juba pildid :)

  Intervjuu Arvutimaailmaga  Kohtumine algas intervjuudega Arvutimaailmale ja Postimehele, sellest juba lähemalt järgmises kandes :)
  Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses  Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses. Kiireimaks MSPks osutus Roman Vasjoho, TTÜst.
  2009. aasta MSP - Karu Alasoo   2009. aasta parim MSP on Kaur Alasoo auhindamine Karjäärikoolitus - Inga Paju  Karjäärikoolitus, mida viis läbi Microsoft Eesti värbamisjuht Inga Paju

  Peagi-peagi hakkame MSP perekonda taas laiendama, nii et hoidke silm peal www.mug.ee/msp lehel :)

 • Tehniline evangelism

  Veebistuudiumi disainikursuse videod

  • 0 Comments

  Veebistuudiumi uued disainikursused on nüüdseks seljataga ja peagi saame avalikkusega jagada ka värskeid Silverlight 3 õppematerjale. Kuna veebidisain on päris lai teema, siis alustati kursust kasutajakogemuse (User Experience, UX) tähtsust, seejärel tutvustati veebidisaini loomise tsüklit (rollid, etapid), põhimõtteid ning õpetati kasutama Expression Design 3 graafikaprogrammi. Sealt liiguti edasi juba Silverlight rakenduse loomise juurde, mis tähendas põnevaid tunde Expression Blend 3-s. Lisaks käsitleti ka HTML ja CSS põhialuseid ning kõige lõpuks publitseeriti rakendus veebi.

  Kursustel näidati päris palju erinevat videomaterjali, mida soovin teiega jagada. Peale veebidisaini on leidub siin klippe ka Microsoftist ja meie haridusprogrammidest.

  Imagine Cup 2010 Poland
  Imagine Cup 2010 Poland
  The Microsoft you don't know
  The Microsoft you don't know
  What Do You Know about IT?
  What Do You Know about IT?
  Microsoft designs the iPod package
  Microsoft designs the iPod package
  Silverlight DEMO
  Silverlight DEMO
  Choosing Colors to Complement Your User Interface with Expression Design  Choosing Colors to Complement Your User Interface with Expression Design
  Experimenting with User Interface Colors with Expression Design
  Experimenting with User Interface Colors
  with Expression Design

  CSS 3D Visual Effect
  CSS 3D Visual Effect
Page 2 of 2 (8 items) 12