September, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 15 raamatut – tule võta oma! Vol. 2

  • 17 Comments

  Progejate päevaks raamatJätkuks eelmisel aastal toimunud Programmeerijate päeva raamatujagamise läheb ka sel aastal 15 MS Pressi (peale ühe erandi) teost väljajagamisele.

  Miks raamatud? Sest raamatud on hea võimalus teadmiste täiendamiseks. Lai silmaring tuleb ikka kasuks ja ehk aitab see ka tulevasi projekte edukamalt teostada. Kuna adminnimine on arendusega tihedalt seotud, leidub valikus ka paar teost sellest vallast (keskmised sinised).

  Neli sammu, kuidas raamat kätte saada:

  1. Tutvu alltoodud raamatute valikuga ja veendu, et keegi pole eelnevalt seda kommentaarides juba ära napsanud.
  2. Kui raamat alles, siis kirjuta selle blogikande kommentaari soovitud teose nimi. Kommentaarid ilmuvad ilma koheselt.
  3. Kui sinu kommentaar oli esimene, siis saada mulle nädala jooksul e-mail oma kontaktidega andres.sirel@microsoft.com. Vastan kõikidele kirjadele paari päevaga.
  4. Pärast vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9-17. 
   Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Pisut ka reeglitest:

  • Kes ees, see raamatusaaja.
  • Raamatu eest raha ei küsi ja mingeid kohustusi ei kaasne.
  • Üks raamat lugeja kohta.
  • Kui oled avaldanud soovi raamatu järgi, aga ma ei saa nädala jooksul sinult kirja, läheb teos uuesti väljajagamisele.

  Programmeerijate päeva raamatuvalik:

  1. Programming .NET Components
  2. Programming ADO.NET 2.0 Core Reference
  3. Programming Office Business Applications
  4. Web Services Architecture and Its Specifications: Essentials for Understanding WS-*
  5. Windows Communication Foundation Step by Step
  6. Inside the Index and Search Engines: Office SharePoint Server 2007
  7. Windows PowerShell Scripting Guide
  8. Office SharePoint Server 2007 Administrator’s Companion
  9. Data Patterns
  10. Inside Office SharePoint Server 2007
  11. ASP.NET and AJAX: Architecting Web Applications
  12. Programming ASP.NET 3.5
  13. Microsoft .NET: Architecting Applications for the Enterprise
  14. Programming Visual C# 2008: The Language
  15. SQL Server 2008 Step by Step

  Aitäh teile, programmeerijad ja head õppimist :)

  PS. Eelmisest raamatujagamisest ootab omanikku veel Pro BizTalk 2006 teos.

 • Tehniline evangelism

  5 säravat tudengit pärjati „Microsoft Student Partner” tiitliga

  • 0 Comments

  Meie partnertudengite tiim on saanud värsket verd, nimelt tunnustasime viite Eesti kooli säravat õppurit Microsoft Student Partner (MSP) tiitliga. 2009/2010 hooajale astuvad vastu:

  • Rene Rebane, Eesti Kunstiakadeemia, Graafiline disain
  • Kristjan Metsalu, Tartu Ülikool, Informaatika
  • Sander Soots, Tallinna Polütehnikum, Arvutid ja arvutivõrgud
  • Annika Toit, Eesti Maaülikool, Ergonoomika
  • Roman Vasjoho, Tallinna Tehnikaülikool, Informaatika

  2009/2010 Microsofti partnertud
  Vasakult: Kristjan, Sander, Roman, Annika ja Rene.

  Uute MSPde tegemistest hakkate lähiajal kindlasti rohkem kuulma. Tegemist on juba kuuenda MSP lennuga Eestis. Kõige esimene partnertudeng oli Taavi Kõosaar IT Kolledžist. Tol ajal kandis tiitel nime Microsoft Student Consultant, mis 2006ndal aastal bränditi terves maailmas ümber Microsoft Student Partners-iks.

  Siinkohal on hea teha kokkuvõte kõikidest Eesti MSPdest läbi aegade. Lähemalt soovitan lugeda partnertudengite kogemustest siit http://www.mug.ee/msp/arvamused.html

  Microsofti partnertudengid ehk MSPd 2003-2010

  Peagi hakkame Eesti MSP tiimi veelgi laiendama ja sellest kirjutan varsti lähemalt.

 • Tehniline evangelism

  Üleminek Windows XP ja Vista versioonidelt Windows 7-le

  • 0 Comments

  Windows 7 jõuab oktoobri lõpus poodidesse ja praegu on hea aeg hakata tegema ettevalmistusi üleminekuks. Kui kasutad praegu Windows XP või Vista versioone, siis allolev tabel annab hea ülevaate ülemineku võimalustest.

  Lühidalt kokkuvõttes tuleb XP puhul alati kasutada puhast installi ja Vista Home Basic, Home Premium, Business ja Ultimate puhul on olenevalt versioonidest võimalik kasutada ka ülemineku viisardeid.

  XP ja Vista uuendamise tabel Windows 7le

  Custom install tähendab puhast (clean) paigaldust ehk varasem opsüsteem vahetatakse täielikult välja või installitakse vormindatud (formatitud) kettale. See variant sobib juhul, kui soovid oma arvutis kasutada multiboot süsteemi.

  In-Place Upgrade võimaldab olemasolevad failid, seaded ja programmid alles jätta. Selle jaoks kasutatakse Easy Transfer ja Windows 7 Upgrade Advisor tööriistu.

  Kolleeg Tõnu andis veel kasulikku lisainfot keelepakettide kohta: üleminek (upgrade) on võimalik ainult siis, kui opsüsteemi keeled ühtivad. Seega Eestikeelne Vista -> Eestikeelne Windows 7 on OK aga Inglisekeelne Vista -> eestikeelne Windows 7 ei ole. Kui muu keel on Vistale installitud keelpaketina, siis tuleb üleminek teha opsüsteemi põhikeele alusel. Seega inglise keelne Vista + eesti keele pakett pealt on võimalik teha üleminek inglise keelsele Windows 7-le. Keelepakettide tingimuste puhul pole tegemist litsentsikeelu vaid tehnilise piiranguga.

  Võid tõmmata oma arvutisse sama tabeli ka PDF kujul (inglise keeles):

  Mõned kasulikud otseviited eesti keelselt Windows 7 kodulehelt:

 • Tehniline evangelism

  2009. aasta parim Microsofti partnertudeng selgunud

  • 0 Comments

  2009. aasta MSP - Kaur Alasoo Äsja lõppes kahepäevane Microsofti partnertudengite (MSP) kohtumine Laulasmaal ja eile õhtul andsime välja 2009. aastaauhinna. Tegemist on “aasta tegija” tiitliga, mille võitja sõidab novembrikuus auhinnareisile Berliini, et osaleda Euroopa suurimal Microsofti tehnoloogiakonverentsil TechEd Europe 2009.

  Meeldetuletuseks eelmisest aastast, siis toona läks auhind Tartusse ja selle võitis Jaana Metsamaa. Ka tänavu käis esikoha eest tihe rebimine ja kõige edukamateks osutusid Tartu Ülikooli tudengid. Esikolmik:

  • #1 - Kaur Alasoo, Tartu Ülikool, Informaatika. Kaur on andnud möödunud aasta jooksul olulise panuse Tartu MUG.ee edendamisesse, korraldades koosolekuid ja demodes seal uusimaid Microsofti tehnoloogiaid. Lisaks esines ta korduvalt Microsofti tehnoloogiaõhtutel ja teistel seminaridel. Mul on siiani meeles humoorikas dialoog, mis saatis Kauri ja Jaana Live Meshi esitlusi :) Kaur on olnud MUG.ee blogi käivitamise võtmefiguur ja jaganud nii sealsetes kui ka Hõbevalge ajaveebi sissekannetes oma tehnoloogiakogemusi. Nagu eelnevalt mainitud, sõidab Kaur auhinnaks TechEdile, kus toimub ka EMEA piirkonna MSPde kokkutulek.
  • #2 – Siim Karus, Tartu Ülikool, Informaatika. Juba teist aastat järjest on Siim jõudnud MSP pingereas teisele kohale, mis on väga tubli saavutus ja näitab stabiilsust. Eestis pole just palju tudengeid, kes omaksid BizTalk Serveri sertifikaati, valdaksid eksperttasemel Microsoft SQL Serveri andmeanalüüsi funktsionaalsust ja oleksid kogenud lektori tööd Ülikoolis. Siimu kompetentse ilmestavad hästi ka erinevad Arvutikaitses ilmunud artiklid. Siimu auhinnaks oli Wireless Entertainment Desktop 7000 ja LifeCam Show veebikaamera.
  • #3 – Evgeni Nikolaevski, Tallinna Ülikool, Informaatika. Evgeni suutis kaitsta Tallinna au, napsates kolmanda koha. Tema sulest on ilmunud paljud artiklid nii varem ilmunud Arvutikasutajas kui ka uutes Arvutimaailma numbrites. Eriti tänulikud peaksid Evgenile olema Tallinna Ülikooli tudengid, sest nüüd on nende koolis MSDN AA, mis aitab nii arvutiklasse, õppejõude kui ka üliõpilasi varustada uusima Microsofti tarkvaraga. Evgeni võitis auhinnaks moodsa Arc Mouse juhtmevaba hiire.

  Nagu kõikidel MSPde kohtumistel kombeks, oli ka nüüd kavas nii harivaid kui ka lõbusamaid punkte. Sellest räägivad paremini juba pildid :)

  Intervjuu Arvutimaailmaga  Kohtumine algas intervjuudega Arvutimaailmale ja Postimehele, sellest juba lähemalt järgmises kandes :)
  Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses  Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses. Kiireimaks MSPks osutus Roman Vasjoho, TTÜst.
  2009. aasta MSP - Karu Alasoo   2009. aasta parim MSP on Kaur Alasoo auhindamine Karjäärikoolitus - Inga Paju  Karjäärikoolitus, mida viis läbi Microsoft Eesti värbamisjuht Inga Paju

  Peagi-peagi hakkame MSP perekonda taas laiendama, nii et hoidke silm peal www.mug.ee/msp lehel :)

 • Tehniline evangelism

  Windows 7 kalkulaator teisendab ühikuid

  • 0 Comments

  Windows 7 kalkulaator (calc)Avastasin Windows 7s oleva kalkulaatori juurest hästi vahvad täiendused. Nimelt oskab ta nüüd peale tavapäraste arvutamise ka autoliisingut või eluasemelaenu makseid arvestada ning ühikuid teisendada. Olen tihti näinud vaeva erinevate ühikute konverteerijate otsimisega veebist ja tuleb välja, et lahendus on olnud kogu aeg nina all :)

  Ühikuteisenduse valikud on järgmised:

  • Aeg
  • Energia
  • Kaal/mass
  • Kiirus
  • Nurk
  • Pikkus
  • Pindala
  • Ruumala
  • Rõhk
  • Temperatuur
  • Õhk

  Näiteks kui tahad teada, mitu meetrit on 23 jalga, siis vastus on:Pikkuse teiseldamine (meeter jalgadeks)

  Või tahad teada, mitu päeva on jäänud jõuludeni:Kahe kuupäeva vahe arvutamine

Page 1 of 2 (8 items) 12