October, 2009

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2010 ja .NET Framework 4 beeta 2 on kohal

  • 2 Comments

  Visual Studio 2010

  Täna tuli välja Visual Studio 2010 ja .NET raamistik 4 teine beeta. MSDN tellimuse omanikele on mõlemad juba kättesaadavad, kõik teised saavad uusi beetasid alla laadida ja katsetada alates 21. oktoobrist. Lõppversiooni on oodata 22. märtsil 2010 ehk täpselt 5 kuud pärast Windows 7 müükijõudmist.

  Beeta 2s on oluliselt parandatud stabiilsust ja töökiirust, sisse on ehitatud SharePoint 2010 arendusvahendid (projektimallid ja silumise vahendid) ning Windows 7 rakenduste arenduse tööriistad. Lisaks Azure funktsionaalsus, Silverlight 3 ja WPF databinding, ühilduvus ASP.NET Model View Controller-iga (MVC) ning palju-palju muud huvitavat.

  Olulisi muudatusi on tehtud ka Visual Studio versioonides, et lihtsustada valikut. Kui varem oli keerukas teha valikut siis nüüd jääb alles neli põhiversiooni, millest igaüks sisaldab madalama taseme funktsionaalsust ja laiendab seda.

  • Visual Studio Express: uuendatud tasuta arendusvahendite versioonid C++, C#, VB ja Web
  • Microsoft Visual Studio 2010 Professional koos MSDNiga: professionaalne, laiendusvõimalusega arendusvahend
  • Microsoft Visual Studio 2010 Premium koos MSDNiga: Premium sisaldab kõike mida Pro ja lisab täiustatud arendusvõimalused (sh profiling ja silumine), sügavam andmebaasi tugi, kodeeritud UI testimine jpm.
  • Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate koos MSDNiga: Ultimate lisab Premium versioonile täiendavaid võimalusi arendajale, testijale ja arhitektile nagu Intellitrace (varasem Historical Debugging), arhitektuuri koostamise tööriistad (UML, discovery) jpm.

  Pro, Premium ja Ultimate versioonid tulevad koos MSDN tellimusega (Pro-d saab ainsana ka ilma).  Lisaks pakutakse eraldi “Test Elements” toodet testijatele, kes ise ei tegele koodikirjutamisega. Team Foundation Server ehk TFS on endiselt endiselt eraldiseisev serveritoode, mille kliendilitsents kaasneb iga MSDN tellimusega. TFSist pakutakse ka hästi lihtsat Basic konfiguratsiooni, mis peaks olema eriti meelepärane Visual SourceSafe (VSS) kasutajatele ja väiksematele arendustiimidele.

  Varasemate Visual Studio ja MSDN tellimuse omanikud saavad kasutada üleminekuks supersoodsat “Ultimate Offer” pakkumist: www.microsoft.com/visualstudio/2010UltimateOffer. Uuest litsentseerimisest kirjutan peagi ka lähemalt.

  Mainimata ei saa jätta ka .NET raamistikku, mille maht on nüüd enamasti üle 80% väiksem ja sellega paraneb nii allalaadimise kui ka paigaldamise kiirus.

  Eelmine nädal pidas Gunnar DT blogis maha Visual Studio 2010 maratoni – seal on samuti palju häid artikleid uue funktsionaalsuse kohta: www.dt.ee/blog

  Lisalugemist:

  PS. Jätka Visual Studio ja .NET teemal vestlust Eneta foorumis Arendus ja andmetehnoloogiad

 • Tehniline evangelism

  Olulisim PowerPointi nipp on …

  • 0 Comments

  Olulisim PowerPointi kasutusnip PowerPoint on meelepärane presentatsioonide läbiviimise tööriist massidele, samas kohtan ikka ja jälle olukordi, kus esineja või tema assistent ei tunne üht kõige praktilisemat kasutusnippi üldse. Samalaadne punastamapanev asi juhtus hetkeks ka Net Groupi Juubelifoorumi avakõnes. Üldse mitte midagi hullu ja konverents oli igati võimas, aga keegi meist ei taha ju presentatsiooni läbiviimisel sattuda korrakski segadusse.

  Nüüd saad ennast testida - kes teab kuidas käivitada PowerPoint esitlus algusest ühe klahvivajutusega? Selleks võluvõtmeks on F5. Ei mingit hiirega seiklemist ja õige nupu otsimist, F5 klahv ja valmis :)

  Sama praktiline kombinatsioon on ka SHIFT + F5, mis käivitab esitluse parasjagu lahti olevalt slaidilt.

  Tutvu teiste Office PowerPoint 2007 esitluse kiirklahvidega siin.

  Milline on Sinu PowerPointi lemmiknipp?

  PS. Jätka vestlust Eneta foorumis Office ja Office Live

 • Tehniline evangelism

  Bing otsingumootor tekitab emotsioone

  • 2 Comments

  Üks hästi tore Bingi omapära on igapäevaselt vahelduv taustapilt. Määrasin Bingi oma veebilehitseja koduleheks juba mitmed kuud tagasi ning ikka-ja-jälle suudab ta mind hommikuti üllatada laheda taustapildiga.

  Tänane pilt on kujutab näiteks Wodaabe nomaadide hõimu rändamist Lääne-Aafrikas Nigeeria kõrbes. Selline infokild avaldub hiirega pildi paremal all nurgas asuva © märgi peale liikudes. Sealsamas all asuvad ka noolekesed, millega käesoleva nädala varasemaid pilte sirvida. Vaata järgi www.bing.com

  Bing otsingumootori taustapilt 15. oktoober 2009

  Meie partnertudeng Annika Toit kirjutas MUG.ee blogisse põhjaliku kande “Bing - vinge otsingumootor”, mis võtab hästi kokku uue otsustemootori võimalused.

  PS. Euroopa turu jaoks ei ole Bing kaugeltki see, mis ta on näiteks jänkidele. Seetõttu kehtib Bingi puhul praegu järgnev reegel – vali lehe ülaservas asuvast menüüst esimese asjana asukohaks United States – English :)

 • Tehniline evangelism

  Eneta kommuun kasvas 1000 liikmeni

  • 0 Comments

  Eneta kommuuniportaal Vähem kui nädal tagasi avasime Microsofti tehnoloogiakasutajate veebiportaali Eneta. Huvi on olnud väga suur ja avamiskampaania raames välja antud 250 e-koolituse vautšerit leidsid kiiresti omaniku.

  Mihkel Moorats - Eneta 1000. kasutaja1000-ndes registreerunud liige on TTÜs Informaatikat õppiv Mihkel Moorats, keda võib Enetas kohata mrmick nime all. Mihklile on Eneta poolt kingituseks Mobile Memory Mouse 8000 juhtmevaba hiir ja Eneta originaaldisainiga t-särk.

  Miks tasub Enetaga liituda?

  • Foorumis saad esitada Microsofti puudutavaid küsimusi või abistada teisi Eneta kommuuni liikmeid. Peale paljude kohalike ekspertide on foorumisse kaasatud ka Microsofti töötajad ja tehnilise toe spetsialistid. See on koht erialaste inimeste omavaheliseks suhtlemiseks. Osale diskussioonis.
  • Teadete rubriiki saad lisada oma põnevaid leide internetist, uudiseid, teateid sündmuste kohta või muud uudisliku väärtusega infot. Tegemist on justkui Eneta enda blogiga, kuhu kõikidel kasutajatel on õigus postitada. Lisa teateid.
  • Õppimise alt leiate põhjalikud ASP.NET 3.5 veebiarenduse ja Silverlight 3 veebidisaini eestikeelsed õppematerjalid. Tahad saada tulevaseks veebimeistriks, siis see on hea koht alustamiseks või olemasolevate teadmiste täiendamiseks. Laadi omale õppematerjale.
  • Firmade kataloogist leiad Eesti IT-firmad, kes omavad teadmisi Microsofti tehnoloogiatest. Kui oled firmajuht, siis võid leida sealt endale sobiliku koostööpartneri. Kui kuulud ise mõnda IT ettevõttesse ja tegelete Microsofti tehnoloogiatega, siis registreerige end ära. Registreeri firma.
  • Blogide nimekirjas leidub juba kümmekond ajaveebi ja see on hea kanal enda kursis hoidmiseks Microsofti maailmas toimuvaga. Kui pead ise eestikeelset ajaveebi ja kirjutad vahel ka MS teemadel, siis lisa ennast ja saad uusi lugejaid juurde. Sisesta oma blogi.

  See nimekiri on peagi kasvamas, nii et külasta portaali ikka ja jälle :)

  Enetas näeme!

 • Tehniline evangelism

  IT staariks läbi MSP programmi

  • 0 Comments

  MSPKorraldame sel sügisel taas uute partnertudengite ehk MSPde otsingu. See on erakordne võimalus, kus tudengile antakse võimalus küsida: „Mida saab Microsoft minu jaoks teha?“

  MSP tiitel annab Sulle rohkem võimalusi, kui tudengitel Sinu ümber. Microsofti jaoks oled Sa üks „omadest“.

  • rahvusvaheliselt tunnustatud partnertudengi staatus
  • ligipääs Microsofti toodetele (MSDN Premium, seal hulgas Office Ultimate 2010)
  • hulgaliselt koolitusvõimalusi (klassikoolitused, tehnoloogiaraamatud ja e-õpe)
  • võimalus saada Microsofti sertifitseeritud professionaaliks (MCP)
  • kuulumine superlahedasse Eesti tehnoloogiahuviliste tudengite hulka
  • Microsoft Eesti esinduse juhi soovituskiri tulevasele töökohale kandideerimiseks
  • hindamatu kogemus olla osa Microsoftist

  Vaata lähemalt: www.mug.ee/msp, kandideerimise tähtaeg 25. oktoober.

  Ühtlasi toimub nii Tallinnas kui Tartus üritused, kus varasemad MSPd jagavad kogemusi ja demovad:

  Varasemalt samal teemal:

  Nüüd on Sinu aeg särada! :)

Page 2 of 3 (14 items) 123