February, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Eneta märtsikuu kommuuniõhtute ajad ja teemad

  • 0 Comments

  Eneta kommuunNüüdseks on Eneta raames toimuvate kommuuniõhtute teemad ja kuupäevad paigas. Jagan seda infot teiega, et saaksite oma graafkuid juba sobitama hakata ning kolmapäevased õhtud broneerida :) Tõenäoliselt toimuvad kõik loengud Tallinnas IT Kolledžis algusega kell 18 või 18:15 õhtul ja plaanis on need salvestada ka videosse nagu varasematel kordadel.

  Kolm esimest loengut on eelkõige suunatud arendajatele, Silverlight loengule on oodatud ka disainihuvilised ja viimane Windows 7 teema on pigem IT-proffide pärusmaa.

  • 3. märts - .NET ja jõudlus, Henn Sarv
  • 10. märts - Entity Framework, Gunnar Peipman
  • 17. märts - Visual Studio Team Foundation Server 2010, Taavi Kõosaar
  • 24. märts - Silverlight, Jaana Metsamaa
  • 31. märts - Windows 7 DirectAccess, Rauno Mägi

  Eneta registreeritud kasutajad saavad e-maili peale iga sündmuse registreerumise algamise kohta mugavalt teate. Kui sul pole veel kontot, siis külasta www.eneta.ee

  Ahjaa, Eneta õhtutel jagame osalejatele ka selliseid ägedaid kleepse nagu postituse juures näed. Nii et regisreeru, tule kohale ja saad oma territooriumi märgistamiseks vajaliku kätte :)
 • Tehniline evangelism

  Microsoft WebsiteSpark pakub veebiagentuuridele ärivõimalusi ja tasuta tarkvara

  • 0 Comments

  Microsoft WebsiteSpark - tasuta tarkvara ja ärivõimalused veebiagentuuridele ning FIE veebitegijateleVeebimaastik on viimase 15 aastaga oluliselt muutunud ja tänapäeval ei saa ükski edumeelne ettevõte hakkama ilma korraliku veebiväljundita. Mul on hea meel tutvustada lähemalt Microsofti initsiatiivi nimega WebsiteSpark, mis on suunatud FIEna töötavatele internetimeistritele ja veebiarenduse- ning disainiagentuuridele, kes loovad oma klientidele vingeid veebilahendusi kasutades ASP.NET, Silverlight, SharePoint ja PHP platvormidel ning paljusid vabavaralisi rakendusi Windowsi serverikeskkonnas.

  Mida programm pakub? WebsiteSpark võimaldab kuni 10 töötajaga internetiagentuuridel ja veebitegijatel 3 aasta jooksul kasutada Microsofti tarkvara, tugiteenuseid ja koolitusi ning pakub ka ärivõimalusi. Seda 100-dollarilise osalustasu eest, mis tasutakse programmi lõpus. Kohe pärast liitumist saab alla laadida järgnevat tarkvara:

  • Visual Studio 2008 Professional (3 kasutajalitsentsi)
  • Expression Studio 3 (1 kasutajalitsents)
  • Expression Web 3 (2 kasutajalitsentsi)
  • Windows Web Server 2008 R2 (3 kasutajalitsentsi)
  • SQL Server 2008 Web (3 kasutajalitsentsi)
  • DotNetPanel juhtpaneel

  Windows Serveri ja SQL Serveri litsentse on lubatud kasutada ka töökeskkonnana (production use) klientidele loodud lahenduste majutamisel. Kui ise ei soovi servereid majutada, siis on see võimalik tellida näiteks Microlink Eesti käest, kellel on spetsiaalselt loodud WebsiteSpark kasutajatele soodne privaat-virtuaalserveri hostinguteenus. Microlinki paketi kohta loe lähemalt www.microlink.ee/websitespark

  Peale tarkvara saavad programmiga liitunud ettevõtted kasutada ka tehnilist tugiteenust (2 professionaalset intsidenti) ja tasuta tootekoolitusi. Ühtlasi on firmadel võimalus profileerida end Microsofti rahvusvahelisel kodulehel asuvas partnerite kataloogis, mis aitab kaasa enda nähtavamaks muutmisele välismaiste klientide jaoks.

  Mis juhtub pärast 3 aastat? Kui kolm aastat on möödas, saab ise valida, kas lahkuda programmist makstes 100 dollarit, liituda Microsofti põhipartnerprogrammiga või jätkata igaaastase 999 dollari suuruse tasu eest (Graduation Package). Kui on huvi kasutada edasi ainult Windowsi- ja SQL Serveri protsessorilitsentse töökeskkonna majutamisel, siis seda saab teha 199 dollarise tasu eest.

  Liitumiseks tuleks külastada www.websitespark.com aadressi ja ennast ära registreerida. Tavaliselt võtab kogu liitumine ja tarkvarale ligipääsu andmine kuni paar tööpäeva. Lihtne :)

  Lisainfot saab lugeda MS Eesti pressiteatest ja ka programmi tingimused leiab ametlikul kodulehel.

  Küsimused nii WebsiteSpark algatuse kui ka üldiselt MS partnerluse võimaluste kohta on oodatud Eneta foorumi Microsofti partnerprogramm teema alla.

 • Tehniline evangelism

  Vau! Windows Phone 7 series kuulutati välja

  • 2 Comments

  Windows Phone 7 seriesTäna kuulutas Steve Ballmer Barcelonas toimuva Mobile World Congress (MWC) raames välja järgmise põlvkonna Windows Phone seeria “7”. Tegemist on täiesti uue kontseptsiooniga, kus nö “vana” Windows Mobile opsüsteemiga võrreldes on kogu kasutajakogemus peapeale pööratud. Ja seda kindlasti positiivses võtmes.

  Tulevaste Windows Phone telefonide puhul pannakse palju rõhku riistvaratootjate ehk OEM partnerite ja mobiilioperaatoritega koostööle, et saavutada parem riistvaraline kvaliteet ning ühtne kogemus.

  Lisaks on uus mobiiliplatvorm integreeritud Microsofti tarkvara + teenused (Software + Services) strateegiaga, mis tõstab teenuste osakaalu tähtsamale kohale. Telefonidesse on sisse toodud Xbox Live mänguteenus ja Zune muusika ning videohaldus. Loomulikult on tähtsal kohal ka Bing otsustemootor, mis saab omale eraldiseisva nupu ning ka Windows Live ja teised sotsiaalvõrgustikud.

  Uue generatsiooni telefone on vähemalt ameerikamandril poodidesse oodata 2010 aasta lõpuks pühade ajal. Loodetavasti jõuavad nad samal ajal ka Eestisse. Ma olen oma HTC HD2 mudeliga tegelikult super rahul, samas nähes uue versiooni võimalusi hakkavad näpud siiski sügelema :)

  Aga mis ma ikka lobisen, demo on veebis juba kättesaadav ja Youtubes leidub promovideo. Nii et vaata oma silmaga järgi www.windowsphone7series.com

 • Tehniline evangelism

  Tule kuula Rafal Lukawieckit ärianalüüsi seminaril

  • 0 Comments

  Tule kuula Rafal Lukawieckit Microsofti ärianalüüsi seminarilMa olen päris elevil, sest taas satub Rafal Lukawiecki Tallinna ja tuleb tutvustama meie uusimat BI platvormi, kus fookuses on Microsoft SQL Server 2008 R2, Office System 2010, SharePoint 2010 ja PerformancePoint Services.

  Ta on üks minu lemmikesinejaid ja hoiab seda tiitlit juba mitu aastat. Paraku viibin ise samal ajal meie partnertudengite tiimiga Leedus, kus toimub Baltikumi + Soome MSP-de kohtumine, aga teil on siiski harukordne võimalus seda staaresinejat kuulama minna (kusjuures täitsa tasuta). Seminar toimub veebruari lõpus, täpsemalt 26ndal. Kutse leidub allpool:

  Microsofti ärianalüüsi seminar

  Kutsume Sind osalema ärianalüüsi seminaril reedel, 26. veebruaril Radisson Blu Hotellis (Rävala pst 3, Tallinn). Esinejaks on ülemaailmselt tunnustatud ja paljudele meie klientidele ning partneritele juba tuttav Rafal Lukawiecki. Seminari sihtrühmaks on eelkõige IT-juhid ja -asjatundjad ning ärianalüüsispetsialistid.

  Seminaril anname kuulajale teadmiseid Microsoft lähenemisest jõudluse haldamisele ja ärianalüüsi võimalustele tänapäevastes ettevõtetes. Keskendume uute toodete -  SQL Server 2008 R2 ja Office System 2010 - funktsionaalsusele fookusega SharePoint 2010le ning PerfomancePoint Service’ile ja PowerPivot’ile.

  Otsuste tegemine ja organisatsiooni toimimine on tänapäeval ärijuhtide esmane mure. Üks olulisemaid momente ongi just kriitiliste äriandmete töötlemine. Seejuures mängib tähtsat rolli ärianalüüsi tarkvara ja selle võimekus piisavalt keerulisi andmeid töödeldes loetavaid raporteid luua. Uues Office 2010 toodete valikus on olemas kõik võimalikud vahendid eduka ärianalüüsi tegemiseks.

  Seminarile palume registreeruda hiljemalt 22. veebruaril siin veebilehel. Ettekanded on inglise keeles.

  NB! Nüüdsest kasutame uut Windows Live ID-l põhinevat registreerimissüsteemi.

  Rafal Lukawiecki

  Rafal Lukawiecki - Project Botticelli Ltd strateegia konsultandina vastutab Rafal IT valdkonna trendide prognoosimise ja analüüsimise eest. Rafal teeb tihedat koostööd paljude arendajate ja konsultantidega, ning ka investorite ja firmajuhtidega. Ta on spetsialiseerunud mitmele alale - ärianalüüs (Business Intelligence, BI) ja andmekaevandamine, IT arhitektuurimudelid, turvalisus ja krüptograafia ning lahenduste teostamise juhtimine. Rafal on Microsofti konverentsidel sage ning kõrgelthinnatud kõneleja. Tema unikaalselt energiline kõnestiil haarab kuulajat hoolimata teema keerukusest.


  Seminari kava:

  09:00-09:15

  Kogunemine, registreerimine

  09:15-09:25

  Overview of the Day

  09:25-10:40

  Session 1: The Big Picture of Business Intelligence: Goals, Concepts, and the Platform
  This session will introduce the overall picture of Business Intelligence and will relate the Microsoft BI Platform to it. Fundamental concepts, such as Master Data Management, Data Warehousing, Self-service Analysis, Dimensions, Facts, and Measures will be introduced, too. Technology, stressing the newly released products, will be briefly discussed and the overall road ahead will be outlined.

  Kohvipaus

  11:00-12:15

  Session 2: The Knowledge Worker’s Perspective: Self-Service of BI
  The most demanded and the fastest growing form of BI is the self-service, personal BI. This session will concentrate on how Office System 2010, in particular SharePoint 2010 and its PerformancePoint Services enable anyone to create and use BI in an organisation. We will also introduce the very new Microsoft PowerPivot stressing how existing Excel skills enable self-service analysis by intermediate and more advanced users. We will also mention other self-service aspects of BI, such as self-service reporting. This session will also discuss the IT Professional challenge of managing the life cycle of a potentially fast, organically growing BI system built by its users.

  12:15-13:00

  Lõuna

  13:00-14:15

  Session 3: The IT Perspective: Data Warehousing, Management, and Analytical Structures
  This session aims to take a look at BI capabilities of the SQL Server 2008 R2. We will introduce Master Data Management and new approaches to massive Data Warehousing. We will look at the way in which SQL Server functions as part of the overall BI Platform. Naturally, the fundamental BI functions of SQL Server, such as Data Integration and OLAP will also be discussed in order to enable all attendees to start planning their BI infrastructure after attending this seminar.

  Kohvipaus

  14:35-15:50

  Session 4: The Analyst’s Perspective: Ad-hoc Analysis with Microsoft PowerPivot and Office 2010 Excel
  Returning to the key theme of this seminar, the self-service nature of BI, we will dive deeper into the most exciting of the recent additions to the Microsoft BI platform, the Microsoft PowerPivot. We will look at the ways in which an analyst can use their existing knowledge of Excel to perform advanced analysis of large data sets, including their acquisition and later publication. Briefly, we will introduce a new language for analysis known as DAX which can help more advanced users create powerful analytical applications all inside Excel and PowerPivot. Finally, we will review the existing Data Mining technologies of SQL Server 2008 R2 thus completing the day’s thorough journey through the Microsoft BI Platform.

  15:50-16:05

  Summary: Microsoft BI for Your Enterprise

  16:05-16:30

  Q&A


  Kohtumiseni,
  Microsoft Eesti

  Soovin kõigile põnevat BI elamust (pidasin silmas just Business Intelligence-i mitte seda teist bi-d) Smile

 • Tehniline evangelism

  Kutsume üldharidus- ja kutsekoolide õpilasi ning õpetajaid Veebistuudiumi päevale

  • 0 Comments

  Veebistuudiumi päev - oodatud on kõik üldhariduskoolide ja kutsekoolide õpetajad ning õpilasedMicrosoft Eesti viib koosb BCS Koolitusega juba 2006. aastast alates läbi üldharidus- ja kutsekoolidele mõeldud õppeprogrammi Veebistuudium. Nüüd on tulekul Veebistuudiumi päev, mis on infoüritus kõikidele üldharidus- ja kutsekoolidele. Oodatud on kõik veebihuvilised õpilased ja õpetajad, kes tahavad lähemat tutvust teha Microsofti veebimaailmaga ja ennast harida.

  Demonstreeritakse nii veebiarenduse kui -disainimaailma huvitavaid lahendusi (.NET ja Silverlight) ja kohal on edukad Eesti IT firmad, kes tutvustavad reaalset elu veebimaastikul. Lisaks toimub õpilastele põnev IT viktoriin, kus parimaid premeeritakse vingete auhindadega. Osavõtmine on tasuta ja pakume kõigile ka lõunasööki.

  Sündmus leiab aset 19. veebruaril, algusega 11.00 Tallinna Tehnikaülikoolis, 7 korpuse auditooriumis 226 (asukohakaart).

  Registreerimine: osavõtusoovist palume teatada hiljemalt 12.02 aadressil tiina.kuusk@bcs.ee

  Lisainfo ja ajakava leidub http://bit.ly/veebistuudiumipaev

Page 1 of 2 (8 items) 12