March, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  5 eestikeelset Visual Studio 2010 videoloengut

  • 0 Comments

  Eneta kommuuniõhtute raames jõudsime päris hästi katta erinevaid Visual Studio 2010 uusi võimalusi ja seonduvaid tehnoloogiaid. Kõik viis videosalvestust on veebis üleval koos slaidide ja mõne puhul ka näidiskoodiga. Taseme poolest peaks samuti olema midagi kõigile – algajatest kõvamate koodiässadeni. Aitäh Gunnarile ja Taavile ja Sulle soovin head vaatamist Smile

  PS. Mistahes arenduse või teiste MS tehnilist laadi küsimuste korral on abiks Eneta foorum – www.eneta.ee/foorum

  Visual Studio 2010 ülevaade - Gunnar Peipman - Eneta kommuuniõhtu

  Visual Studio 2010 ülevaade

  .NET Framework 4.0 - Gunnar Peipman - Eneta kommuuniõhtu

  .NET Framework 4.0

  ASP.NET 4.0 - Gunnar Peipman - Eneta kommuuniõhtu

  ASP.NET 4.0

  Entity Framework 4.0 - Gunnar Peipman - Eneta kommuuniõhtu

  Entity Framework 4.0

  Team Foundation Server 2010 (TFS) - Taavi Kõosaar - Eneta kommuuniõhtu

  Team Foundation Server 2010

     

  DevDays 2010 - Tartu ja Tallinn - 21-22. aprillJärgmine Eneta kommuuniõhtu toimub 14. aprillil ja siis on teemaks Testipõhine arendus .NET platvormil (TDD) ning lektorirollis astub üles Mart Karu. Taas on võimalik osaleda kohapeal IT Kolledžis või üle veebi Live Meeting vahendusel.

  Ühtlasi tuletan meelde, et selle aasta vägevaim kohalik Microsofti arendusteemaline sündmus DevDays 2010 leiab aset 21. aprill Tartus Dorpati konverentsikeskuses ja 22. aprill Tallinnas Tallink SPA & Conference hotellis.
  Esinevad nii välismaised eksperdid kui ka kohalikud arendusgurud. Registreerimine algab järgmisest nädalast, seniks tasub reserveerida kalendris aeg ära ja vaim valmis panna Smile

 • Tehniline evangelism

  Tasuta Silverlight 4 arendusõhtu

  • 0 Comments

  Eneta kommuuniõhtu: Silverlight 4 - Jaana MetsamaaSilverlight 4 on praegu kuum teema. Eile hõigati MIX10 konverentsi raames välja Silverlight 4 RC ehk Release Candidate valmimine ning Expression Blend 4 tööriist jõudis samuti uue beetani. Ühtlasi tutvustati Silverlighti täiesti uues valguses – sellest saab tulevase Windows Phone 7 Series arendusplatvormi vundament. See on juba väga suur uudis ja tähendab .NET arendajatele tohutult uusi võimalusi. MIX10 tulevasi ja toimunud sessioone saad vaadata mugavalt veebi vahendusel http://live.visitmix.com

  Eestis tekib hea võimalus Silverlight 4-ga lähemalt tutvust teha järgmisel kolmapäeval toimuval Eneta kommuuniõhtul, kus Jaana Metsamaa viib läbi mitu põnevat demo ning jagab oma kogemust. Pane ennast kirja ja ühtlasi saad liituda üle Live Meetingu homse Visual Studio Team Foundation Server 2010 loenguga.

  Lisan SL4 loengu kutse. Näeme siis ITK-s või veebi vahendusel Smile Kel pole võimalik ise osaleda, siis võtame loengu taas linti ja viide ilmub hiljem Eneta portaalis teadete all.

  Kutse Eneta kommuuniõhtule: Silverlight 4

  24. märtsil tutvustab Jaana Metsamaa arendajatele Silverlight 4 imelist maailma ja selle võimalusi kasutades Expression Studio tööriistu. Fookuses on eelkõige uue versiooniga kaasnev funktsionaalsus.

  Kas sa teadsid, et Silverlight ei tähenda alati kitsas liivakastiga piiritletud veebirakendusi vaid on paigaldatavad ka töölauarakendustena nagu Office või Windows Live Messenger? Mida lõbusat annab teha veebikaameraga peale tavalise video? Tule kohale või osale üle Live Meetingu ja saadki teada :) Eneta kommuuniõhtu on kõigile tasuta!

  • 24. märts, kolmapäev
  • kell 18:00 - 19:45
  • IT Kolledž, Raja 4c, r 316 (kaart) + Live Meeting
  • lektor: Jaana Metsamaa
  • sihtgrupp: arendajad, disainerid
  • tehniline tase: 200-300 (selgitus)
  • slaidid vs. demo: 20/80

  Registreeru IT Kolledžis toimuvale loengule hiljemalt 22. märtsiks lehel http://bit.ly/eneta_silverlight4

  Registreeru Live Meeting veebipõhisele loengule siin lehel http://bit.ly/eneta_silverlight4_lm. Virtuaalselt osalejatele edastame liitumise lingi 24. märtsil.

  Esita küsimusi ja osale Silverlight arutelus Eneta foorumis. Registreeru Eneta kasutajaks ja saad tellida tulevaste kommuunisündmuste teavituse mugavalt e-postile.

  Tervitustega,
  Eneta tiim

 • Tehniline evangelism

  Windowsi tarkvaravärskendus pakub välja veebilehitseja valiku

  • 0 Comments

  Infoks kõikidele arvutikasutajatele, kellel on IE vaikebrauser – märtsikuus tuli välja tarkvaravärskendus, mis annab kasutajatele võimaluse veebibrauserit valida. Kui see pole veel sinuni jõudnud, siis õige pea jõuab.

  Euroopa Komisjoni ja Microsofti vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt saavad kõik Windowsi opsüsteemi (XP, Vista või Windows 7) kasutajad, kelle veebibrauseriks on vaikimisi määratud Internet Explorer, võimaluse valida endale meelepärase veebibrauseri. Peale Windows Update tarkvaravärskenduse (KB976002) jõustumist luuakse arvuti töölauale rakenduse otsetee, mille abil saab avada 12 erineva veebibrauseri valikut võimaldava veebilehe. Esmakordsel arvutisse sisselogimisel pärast rakenduse installimist käivitub automaatselt Internet Explorer ja kuvatakse brauserivaliku veebileht.

  Veebibrauseri valiku aken:

  Veebibrauseri valiku aken:

  Kasutaja saab valida meelepärase veebibrauseri klõpsates nupule Installi või lugeda lisateavet brauserite kohta. Eelnimetatud valikutel klõpsates suunatakse kasutaja vastava brauseri veebisaidile.

  Klõpsates nupule Valin hiljem, saab veebibrauserit valida järgmisel korral arvutisse sisse logides. Ühtlasi lisatakse arvuti töölauale ikoon, mille kaudu saab veebibrauseri valiku akna avada kasutajale sobival ajal.

  Valides Internet Explorer 8 (IE8), annab lehekülg teada, et veebibrauser IE on juba installitud:

  image 
  Kui kasutaja eelistuseks on Internet Explorer ja ta on vanema versiooni kasutaja (IE6 või IE7), siis soovitatakse IE uusimat versiooni, milleks on IE8. IE8 ohutus- ja turvanõuded on märkimisväärselt täiustatud võrreldes varasemate versioonidega.

  Oluline on teada, et veebibrauseri akna avanemisel eemaldatakse IE ikoon tegumiribalt ja töölaualt, kuid rakendust Teie arvutist ei eemaldata. Windows 7 kasutajad leiavad pärast IE ikooni tegumiribalt eemaldamist programmi üles klõpsates Start nupul ning kirjutades otsingulahtrisse Internet Explorer.

  Hulgilitsentsilepinguga klientidele annab Microsoft võimaluse ka antud tarkvaravärskendus keskselt keelata läbi registrivõtme muudatuse. Antud vahend on mõeldud ainult hallatud keskkondadega ettevõtete administraatoritele. Lisateavet leidub järgnevas artiklis (KB2019411): http://support.microsoft.com/kb/2019411

  Veel lisalugemist: The Browser Choice Screen for Europe: What to Expect, When to Expect It

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2010 ja MSDN muudatused MS partnerprogrammis

  • 0 Comments

  Visual Studio 2010 ja MSDN tellimus - muudatused partneriteleVisual Studio 2010 saab valmis vähem kui kuu aja pärast, RTM toimub 12. aprillil. Uue versiooni väljatulekuga uueneb ka MSDN tellimuste tooteliin ja ühtlasi tähendab see muudatusi MS sertifitseeritud ja kuldsertifitseeritud partneritele, millest annab ülevaate alltoodud tabel.

  NB! Oluline täiendus on see, et edaspidi on kõikidel MSDN tellimuse omanikel alates Professional tasemest õigus kasutada Team Foundation Serveri (TFS) keskkonda.  See annab arenduspartneritele suurepärase võimaluse tõsta oma tiimi efektiivsust ja see annab otsapidi veelgi parema tulemuse – kliendid on enam rahul.

  Juba sel kolmapäeval on kõigil võimalus külastada IT Kolledžis toimuvat Eneta kommuuniõhtut: Team Foundation Server 2010 või osaleda virtuaalselt üle Live Meetingu ja õppida toodet paremini tundma. Registreerimise tähtaeg on täna!

  Ühtlasi annan eelinfoks teada, et Eestis leiab Visual Studio 2010 lansseerimine aset 21-22. aprillil arendusseminaride raames Tartus ja Tallinnas. Tulemas on selle aasta kõige vägevam arendusteemaline sündmus, nii et broneerige oma kalendrid varakult ära :)

  Arendusvahendite ligipääsu maatriks partneritele

   

  Current Benefit

  Benefit when Visual Studio 2010 launches

  (April 12, 2010)

  Net change

  Are you looking for VS2010 Ultimate with MSDN?

  Certified Partners

  5 Visual Studio 2008 Professional with MSDN Premium subscriptions

  5 Visual Studio 2010 Professional with MSDN Premium* subscriptions

  • Visual Studio 2010 Professional (new version with new features)

  • Visual Studio Team Foundation Server 2010 (first time the full version has been made available to MSDN subscribers)

  • The best Option is to purchase Visual Studio Team System 2008 Test Edition with MSDN Premium subscriptions for the relevant users now! And transition to VS2010 Ultimate with MSDN on the 12th of April 2010.

  • Partners are eligible for a 20% discount on commercial licenses purchased via our Open Business Volume Licensing program.

  Certified Partners with ISV and/or CDS Competency

  10 Visual Studio Team System 2008 Development Edition with MSDN Premium subscriptions

  1 Visual Studio Team System 2008 Team Foundation Server

  10 Visual Studio 2010 Premium with MSDN subscriptions

  • Visual Studio 2010 Premium (new version with new features, replacing VSTS Development Edition)

  • Visual Studio Team Foundation Server 2010 (1 included with each MSDN subscription)

   

  Gold Certified Partners

  10 Visual Studio Team System 2008 Development Edition with MSDN Premium subscriptions

  10 Visual Studio 2010 Premium with MSDN subscriptions

  • Visual Studio 2010 Premium (new version with new features, replacing VSTS Development Edition)

  • Visual Studio Team Foundation Server 2010 (1 included with each MSDN subscription)

   

  Gold Certified Partners with ISV and/or CDS Competency

  35 Visual Studio Team System 2008 Development Edition with MSDN Premium subscriptions

  1 Visual Studio Team System 2008 Team Foundation Server

  35 Visual Studio 2010 Premium with MSDN subscriptions

  • Visual Studio 2010 Premium (new version with new features, replacing VSTS Development Edition)

  • Visual Studio Team Foundation Server 2010 (1 included with each MSDN subscription)

   

  Lisalugemist pakub see presentatsioon: Visual Studio 2010 and MSDN announcements and impacts for the Microsoft Partner Network

  Arendusvahendeid puudutavate küsimuste korral võite alati julgelt minuga ühendust võtta Smile Ja kui keegi soovib midagi täpsustada partnerprogrammi kohta, siis hea koht on teha seda läbi Eneta foorumi.

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio ja MSDN sooduskampaaniad - 31. märtsini!

  • 0 Comments

  Praegu on hea aeg oma arendusvahendeid tuunida ja teha ettevalmistust Visual Studio 2010 saabumiseks. 12. aprill hiilib kiirel sammul aina lähemale ja seetõttu jagan infot kahe käimasoleva pakkumise kohta:

  Säästa kuni $500 lisades Visual Studio Professional’ile MSDN tellimusSäästa kuni $500 lisades Visual Studio Professional’ile MSDN tellimus

  MSDN tellimus pakub arendajatele hulganisti kasulikke ressursse. Näiteks saab MSDNi kaudu esimesena kätte arenduseks, testimiseks, demomiseks või disainimiseks uusimad Microsofti tooted (arendusvahendid, opsüsteemid sh Windows 7, serverid ja Office’i perekonna tooted). Lisaks pääseb ligi varajastele versioonidele (beetad ja CTP), saab kasutada tehnilise tugiteenuse intsidente keerukamate probleemide lahendamisel ja uue võimalusena kasutada ka tehnilisi e-koolitusi.

  • Visual Studio Professional 2005 või 2008 Professional litsentsi omanikud saavad nüüd soetada MSDN Premium või Professional tellimuse kuni $500 soodsamalt.
  • Kehtiva MSDN tellimuse omanikud saavad tasuta üle minna uusimale Visual Studio 2010 versioonile pärast toote valmimist 12. aprillil 2010. MSDN tellimust võib käsitleda Visual Studio tarkvarakindlustusena (SA).
  • Kõik, kes omavad Visual Studio 2008 Professional koos MSDN Premium tellimusega, viiakse automaatselt üle paremale versioonile Visual Studio 2010 Premium koos MSDN tellimusega. Antud versioon pakub sama funktsionaalsust kui praegune Visual Studio Team System 2008 Developer ja Database Editions ning lisandunud on ka mitmeid uusi täiendus.
  • MSDN tellimuse pakkumine kehtib hulgilitsentsi klientidele (Open, Open Value, Select ja EA) ja kampaania lõpeb 31. märtsil 2010.

  Visual Studio 2010 „Ultimate Offer“Visual Studio 2010 „Ultimate Offer“

  Uus Visual Studio 2010 pakub veelgi paremaid võimalusi ja tööriistu kvaliteetsete tarkvaralahenduste loomiseks.

  • Uus Visual Studio versioon valmib 12. aprillil 2010, mil kõikide kehtivate MSDN Premium omanike tellimus uuendatakse automaatselt “Ultimate Offer” raames paremale versioonile ilma lisatasuta.
  • Ultimate Offer pakkumine kehtib kuni Visual Studio 2010 valmimiseni ehk 12. aprillini 2010.

  Lisainfot Visual Studio pakkumiste kohta leidub http://bit.ly/vs2010-pakkumised

  Julgustan Sind proovima Visual Studio 2010 Release Candidate (RC) versiooni, mille saad alla laadida microsoft.com/visualstudio lehelt.

  Uue Visual Studio võimalustega saab tutvuda ka kolme Eneta kommuuniõhtu eestikeelse loengusalvestuse kaudu, mille lingid leiduvad Eneta portaali foorumis. Ühtlasi soovitan tutvuda Developers Teami (DT) ja Melborpi blogidega, kes on samuti Visual Studiost kirjutanud.

Page 1 of 1 (5 items)