April, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  PHP MS maailmas seminar lükkub edasi, DevDays 2010 toimub iga ilmaga

  • 2 Comments

  PHP MS maailmas seminar nihkub, DevDays 2010 toimub iga ilmaga - Islandi tuhapilvViimased kolm päeva on olnud põnevad, jälgin silmanurgast aina uudiseid ja loodan, et lennukid hakkavad taas liikuma. Aga seda uudist võib vast veel mõned päevad ootama jääda.

  Islandi vulkaanilised tuhapilved ja lendude tühistamised mõjutavad ka meid ning peame homseks kavandatud “PHP Microsofti maailmas” seminari paraku edasi lükkama. Meie esineja lihtsalt ei pääse Eestisse. Segadust tekitab, aga positiivse noodina on meil kindel plaan korraldada see vahva tehnoloogiaseminar 27. mail ja täpsem info läheb välja niipea, kui lennuliikluses mingi selgus majas.

  Mis puudutab Eesti MS arendusmaailma tähtsündmust DevDays 2010, siis see toimub igal juhul ja juba sel kolmapäeval Tartus ning neljapäeval Tallinnas. Oleme esinejatepinki natukene ümber mänginud ja Tartus liitub meiega Henn Sarv (Hajusrakendused .NETis ja SQL Server 2008-ga) ning Heiki Tähis (Mis on uut Visual Studio 2010-s?). Heiki lööb kaasa ka Tallinnas ning teised välisesinejatega ettekanded teeme üle Live Meetingu. Ka Gunnar Peipman (ASP.NET 4.0 – veebiarendus täiskäigul) peesitab praegu Kreeka sooja päikese all ning ei pääse kodumaale, kuid just täna proovisime läbi ning veebikaamera + Live Meeting töötavad vapralt.

  Seega vinged demod toimuvad, söögid on juba valmimisel ja endiselt on meil varuks mõned üllatused. Tasub tulla kohale, sest kindlasti tuleb DevDays 2010-st meeldejääv sündmus! Täna on veel viimane päev oma osavõtusoovist teadaandmiseks. Vaata lisa: www.eneta.ee/sundmused

 • Tehniline evangelism

  Tasuta Office 2010 seminar Tartus 20. aprillil

  • 0 Comments

  Office 2010 seminar Tartus 20. aprillJärgmisel teisipäeval korraldame Tartus Office 2010 teemalise tasuta seminari. Tegemist on eelkõige ettevõtetele suunatud sündmusega, mis annab ülevaate uue Office’i tooteperekonna klientrakendustest serverilahendusteni ja tutvustatakse ka koostööd teiste toodetega nagu Exchange 2010. Täpsem kutse leidub allpool.

  Hea klient, põnev aasta koos uute toodetega jätkub. 25. mail jõuab Eestisse uus tooteperekond Office System 2010, millesse kuuluvad Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Office SharePoint Server 2010, Project, Visio jt.

  Seoses selle sündmusega korraldame Tartus meie Lõuna-Eesti klientidele “Office seminari”, mille käigus tutvustame uusima Office versiooni sees peituvaid töövahendeid, mis võimaldavad arvutikasutajatel kiiremini, planeeritumalt ja turvalisemalt oma tööd teha, lisaks tõhustada koostööd oma kolleegide ja koostööpartneritega.

  Antud seminarilt saavad kindlasti häid ideid ka Teie kolleegid - nii müügi-, büroo-, personali-, kommunikatsiooni-ja finatsjuhid kui ka tegevjuhid.

  Seminar toimub teisipäeval, 20. aprillil hotelli Dorpat konverentsikeskuse ruumis Peterson (Turu 2, Tartu).

  Seminaril esinevad Microsoft Eesti spetsialistid ja Microsoft Eesti koostööpartnerid. Seminar on tasuta.

  Ajakava:

  • 12:00-12:30  Kogunemine, kerge lõuna
  • 12:30–13:15 Uus ja võimaluste rohke Office 2010 ja tema ülevaade;
   • Pert Lomp, Microsoft Eesti tootejuht
  • 13:15-13:30 Turvalised dokumendid ja turvaline andmevahetus Office 2010s;
   • Pert Lomp, Microsoft Eesti tootejuht
  • 13:30-14:30 Äriandmete lihtsad analüüsivõimalused ja aruannete tegemise huvitavad vahendid Excel 2010s;
   • Marek Tuul – Uptime`i projektijuht
   • Toomas Lukk – Uptime`i analüütik
  • 14:30-15:00 Kohvipaus
  • 15:00-15:45 Koostöö, ressurrside ja aja planeerimise võimalused Exchange 2010 ja Outlook 2010’ga
   • Andre Visse, IT Grupp`i teenuste valdkonna juht
  • 15:45-16:30 Projekti haldus ja ajajuhtimine Microsoft SharePoint’i, Office OneNote ja Outlook abil;
   • Raimo Seero, Uptime’i tehnoloogiajuht
  • 16:30-17:00 Turvaline internetilehitsemine.
   • Pert Lomp, Microsoft Eesti tootejuht; Rasmus Reimo, Microsoft Eesti avaliku sektori kliendihaldur

  Seminaril osalemiseks palume end registreerida e-posti aadressil eesti@microsoft.com hiljemalt neljapäeval, 15. aprillil.

  Kohtumiseni,
  Microsoft Eesti

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio Ultimate Offer sooduspakkumist pikendati aprilli lõpuni

  • 0 Comments

  Visual Studio Ultimate Offer sooduspakkumist pikendati aprilli lõpuniMinu käest on Uue Visual Studio 2010 Ultimate versiooni ehk Microsofti arendusvahendite lipulaeva kohta juba palju küsitud ja ostuhuvilistele on nüüd hea uudis varuks – 12. aprillil toimunud Visual Studio 2010 lansseerimise käigus pikendati “Ultimate Offer” sooduspakkumist aprilli lõpuni. See tähendab, et kui praegu osta hulgilitsentsiga Visual Studio 2008 koos MSDN Premiumiga, uuendatakse see kõrgemale (kallimale) versioonile ilma lisatasuta.

  Näiteks, kui olete soetanud hulgilitsentsi (Volume Licensing) raames mistahes Visual Studio Team System 2008 koos MSDN Premium tellimusega versiooni (Developer, Tester, Architect, Database), siis liigutatakse teid automaatselt Visual Studio 2010 Ultimate with MSDN tootele 1. maist 2010. Kui olete ostnud Visual Studio 2008 Professional with MSDN Premium-iga, viiakse teid üle Visual Studio 2010 Premium with MSDN tootele.

  Midagi täiendavat tegema ei peagi, piisab kui teil on kehtiv MSDN Premium tellimus 1. mail 2010 ja toode uuendatakse automaatselt kõrgemale versioonile. Kui jõuab kätte MSDN tellimuse pikendamise aeg, saate ise otsustada, kas jätkate kõrgema taseme tooteversiooni kasutamist või uuendate madalamale tasemele tagasi, makstes sama hinna nagu varem.

  Lisan ka Ultimate Offer kampaaniat ja üleminekut illustreeriva pildi.

  Visual Studio 2010 Ultimate Offer sooduspakkumist pikendati aprilli lõpuni

  Taavi postitas oma blogisse hiljaaegu Visual Studio 2010 versioone võrdlevad joonised ja nendega saab tutvuda siin: http://melborp.net/post/2010/04/12/Ulevaade-VS2010-perekond-uldiste-taiendustega.aspx

  Lisainfoks loe ka minu eelmist postitust Visual Studio 2010 ja .NET 4 said valmis!

  Visual Studio 2010 ostmiseks tuleks võtta ühendust mõne kohaliku edasimüüjaga. Mistahes Visual Studio või MSDN tellimust puudutavate litsentseerimise küsimuste osas võib alati ka minu poole pöörduda Smile

 • Tehniline evangelism

  Visual C# Default Key Bindings 2010 voldik

  • 0 Comments

  Visual C# Default Key Bindings 2010 voldikSellised Visual Studio 2010 brošüürid lähevad järgmisel nädalal Tartus ja Tallinnas toimuval DevDays 2010 osavõtjatela jagamisele. Kui oled C# kasutaja, arendad .NET platvormil ja pole veel ennast kirja pannud, siis tee seda kohe Smile Tähtsündmus on tasuta, teemade valik mitmekesine, esinejate pink eeskujulik ja lisaks kõigele kostitame ka maitsva lõunaga ning õhtul on varuks kübarast väljuvaid üllatusi.

  Lisainfot leiad leidub Eneta portaalis, kus pärast sisselogimist saad registreerida kõigest ühe klikiga.

  www.eneta.ee

 • Tehniline evangelism

  Visual Studio 2010 ja .NET 4 said valmis!

  • 0 Comments

  Visual Studio 2010 ja .NET Framework 4Täna, 12. aprill, on see oluline tähtpäev, kus Visual Studio 2010 ja .NET Framework 4 jõudsid RTM (Release to Manufacturing) staadiumisse. Uus arendusvahend toob endaga hästi palju olulisi ja kauaoodatud täiendusi, mis tähendab teatud mõttes .NET arendusmaailma jaoks uue ajastu algust. Nüüd on siis aeg, kui kõik beetatestijad ja RC kasutajad saavad lõplikule versioonile üle minna. MSDN Subscription-i ehk tellimuse omanikele peaks uus versioon olema allalaetav veel tänase jooksul (hetkel, mina veel ei näe seda kataloogis).

  Mõned olulisemad Visual Studio 2010 uuendused on näiteks:

  • WPF põhine koodiredaktor
  • IntelliTrace rakenduste silumiseks ja jälgimiseks
  • Windows 7 puutetundliku ekraanitugi
  • Integreeritud tööriistad SharePoint 2010 arenduseks
  • Pilverakenduste arendamist lihtsustav Windows Azure Tools
  • Sisseehitatud ASP.NET Model-View-Controller (MVC) tugi
  • Projektipõhjad Office 2010 jaoks

  .NET Framework 4 suurendab toetust standarditele, toob kaasa rohkem keelevalikuid (DLR), suuremat toetust kõrge nõudlusega middle-tier ja teenustele orienteeritud rakendustele, k.a. paralleelprogrammeerimist, ning installeerimist samaaegselt .NET 3.5 kõrvale. Lisaks on tänu .NET Framework 4 Client Profile kasutusele vähendatud raamistiku paigaldusrakenduse mahtu 80%.

  PS. Tuletan veel meelde, et korraldame kohalikele arendajatele 21. ja 22. aprillil Tartus ja Tallinnas tasuta seminari DevDays 2010, kus tutvustatakse Visual Studio 2010 omadusi ning viiakse läbi palju teisi tehnoloogiademosid. Selle tähtsündmuse kohta saab lisainfot ja registreeruda Eneta kommuuniportaalis www.eneta.ee

  Kasulikud lingid:

Page 1 of 2 (8 items) 12