May, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Nipp: kuidas aktiveerida Windows Azure Eestis

  • 0 Comments

  Kuidas aktiveerida Windows Azure EestisWindows Azure ja pilveteenused on Microsofti põhifookuses – oleme pilveplatvormi väljatöötamisse palju investeerinud ja jätkame sellele keskendumist ka tulevikus. 70% meie 40 000-st arendajast keskendub praegu erinevate pilveteenuste väljatöötamisele ja see innovatsioon kajastub kvartaalselt uuenevates pilvetoodete versioonides.

  Eestis pole paraku enamus pilveteenuseid veel saadaval, aga olen kuulnud paljude arendajate ja partnerite huvist. Seetõttu jagan ka oma blogi lugejatega ühte nippi, kuidas Windows Azure, SQL Azure ja AppFabric arendusplatvormiga tutvust teha.

  Windows Azure ligipääsu saamiseks on võimalik kasutada „Introductory Special“ pakkumist, mis annab piiratud koguses tasuta kasutustunde ja andmemahtu. Antud pakkumine kehtib 31. juulini 2010. Seejärel on võimalik konto sulgeda või hakata tasuma tavapärase hinnakirja alusel. Lisainfo www.microsoft.com/WindowsAzure/offers/popup.aspx?lang=en&locale=en-US&offer=MS-AZR-0001P

  Konto loomisel läheb vaja krediitkaarti (sobib mõne Eesti panga oma) ja nipp seisneb selles, et registreerida tuleks end sellisesse riiki, kus Windows Azure on kommertslikult saadaval, näiteks Soome.

  Tellimuse aktiveerimise sammud:

  1. külasta www.microsoft.com/windowsazure/offers
  2. vali Introductory Special pakkumise alt Buy
  3. logi sisse oma Windows Live ID-ga (pole oluline, mis riiki antud WLID konto on registreeritud)
  4. jõudes MS Online Services keskkonda, tuleb sisestada oma andmed, aadress ja valida riik. Siin on tähtis valida mõni selline riik, kus Windows Azure on saadaval (näiteks Soome).
   Kuidas registreerida endale Windows Azure prooviversioon

  Ülejäänud peaks olema loogiline, tuleb klikkida teenus aktiivseks ja seejärel saab Windows Azure, SQL Azure ning AppFabric teenuseid kasutada.

  Sarnaselt peaks käima ka teiste Microsofti pilveteenuste ehk Business Productivity Online Suite (BPOS) lahenduste prooviversioonide aktiveerimine, kuigi ise pole neid veel järgi proovinud.

  Kes tahab kohalikus keeles Windows Azure kohta lähemalt kuulda, siis Eneta raames on meil toimunud Gunnar Peipman-i esituses üks arendusalane loeng, mille videosalvestusega saab tutvuda siin: www.eneta.ee/uudised/teated/Lehed/windows-azure-loengu-videosalvestus.aspx

  PS. Tarkvarafirmad, kes on huvitatud Windows Azure platvormile lahenduste loomisest või olemasolevate rakenduste ülekolimisest. Korraldame 14-15. juuni tasuta Windows Azure Deep Dive klassiruumikoolituse. Kui olete huvitatud osalema, siis palun võtke minuga ühendust hiljemalt 1. juunil.

 • Tehniline evangelism

  6 loengut: PHP, SharePoint, Visual Studio, FP C#, koodilepped ja virtualiseerimine

  • 0 Comments

  6 tehnilist loengut mai-juuni 2010 (Eneta, PHP)Enne suvepuhkuste lainet toimub Eneta raames ja ka eraldi veel 6 harivat ning täiesti tasuta tehnoloogiaseminari. Silmaringi on võimalik laiendada nii arenduse-, süsteemihalduse- kui ka testimisalastel loengutel. Osalemine Tallinnas füüsiliselt või üle Live Meetingu ükskõik kust maailma otsast virtuaalselt.

  Pane end kirja ja soovita ka sõbrale :)

 • Tehniline evangelism

  Guy Kawasaki @ Microsoft BizSpark European Summit - osale üle veebi

  • 0 Comments

  Guy Kawasaki @ Microsoft BizSpark European Summit - osale üle veebiTänavusel tarkvara startup-idele suunatud sündmusel “Microsoft BizSpark European Summit on growth and entrepreneurship” esineb tehnilise evangelismi isa ja Silicon Valley ettevõtja Guy Kawasaki. Tegemist on 25ndal mail Pariisis toimuva konverentsiga, aga kõiki ettekandeid on võimalik jälgida reaalajas üle veebi.

  Peale Guy on nimekaid esinejaid ja põnevaid ettekandeid väga palju. Räägitakse innovatsioonist, pilves arvutusest ehk cloud computing, veebist ja standarditest ning sõna saavad ka BizSpark kommuuni kuuluvad ettevõtted.

  Lisainfot, registreerimisvormi ja kalendrilingi saab siit. Esinejate kohta saab lähemalt lugeda siit. Mina plaanin igatahes osaleda Smile

  Ajakava (muutsin kellajaad Eesti ajavööndile vastavaks ehk UTC+2):

  • 10.00 Welcome & Opening Remarks – Dan’l Lewin
   Get ready for an action-packed day. Dan'l Lewin welcomes participants to this event for investors and the startup community, introduces the agenda and provides a swift update on what’s new at the Microsoft BizSpark program.
  • 10.10 The Art of Innovation– Guy Kawasaki
   Tune into fresh thinking about innovation from Silicon Valley veteran and venture capitalist Guy Kawasaki. How do you help people change the world by creating innovative products and services? Drawing on his experience with Apple and his study of dozens of top companies, Guy Kawasaki lays out his highly personal guide to the strategic steps to catalyze world-class innovation.
  • 10.40 Live Discussion
   Hear two leading industry figures exchange views on startup trends. In a frank and unscripted conversation live on stage, Guy Kawasaki and Dan’l Lewin of Microsoft swap insights and share perspectives on innovation and technology trends. Together, they discuss what’s hot (and what’s not).
  • 10.55 Session 1- Startup Showcase
   The first six startups will present, followed by Q&A with the panel of judges.
  • 11.50 Networking Break & Exhibition
  • 12.20 'Investing in the Cloud'- Panel Discussion
   Explore the opportunities and challenges of cloud computing. This lively panel session looks at the intersection of investment, entrepreneurship and cloud computing. Why is now the right time to invest in the cloud? Why are more and more startups moving to the cloud and how are they making and saving money in the cloud? What’s the best way to identify and meet the challenges?
   • Moderator: Jennifer L. Schenker
   • Ivan Farneti – Doughty Hanson 
   • Stephen McGibbon – Microsoft
   • Joannès Vermorel  - LOKAD
  • 13.10 Keynote – Jean-Philippe Courtois
   Hear first hand what Microsoft is doing to support entrepreneurship and stimulate the growth of new ideas, new businesses and new technologies. Driven by a commitment to supporting entrepreneurship around the world, Jean-Philippe Courtois outlines how intrinsic the partnership model is – both historically to Microsoft and moving forward into the future as Microsoft and the industry transitions toward cloud computing.  He explains why Microsoft is so passionately enthusiastic about its commitment to extend and sustain the BizSpark community.
  • 13.35 Networking Lunch & Exhibition
  • 14.45 Session 2- Startup Showcase
   The next six startups will present, followed by Q&A with the panel of judges.
  • 15.40 Open Data for an Open Web- Doug Purdy
   Discover the potential of Web APIs to provide new monetization opportunities. Doug Purdy unpicks the profound shift from Web sites to Web APIs hosted in the cloud. These APIs liberate data once imprisoned in silos and drive rich experiences on countless devices, from mobile phones to set-top boxes. 
  • 16.00 Interview – Bernard Liautaud
   Seize this rare opportunity to hear Bernard Liautaud speaking frankly about his perspectives, sharing insights and offering advice as he draws on a rich range of experiences, including 15 years as CEO of Business Objects and now as a Partner at Balderton Capital.
  • 16.25 Coffee - Networking Break and Exhibition
  • 16.55 Session 3 - Startup Showcase
   The final six startups will present, followed by Q&A with the panel of judges.
  • 17.55 ‘Building a virtuous ecosystem in Europe’ – Panel Discussion
   Focus on the optimum ways to build a strong startup ecosystem in Europe. This panel will review and assess best practices for working with startups from ecosystem partners across Europe. What works and what doesn’t? Panelists will share different perspectives on how they work with startups to create vibrant ecosystems.
   • Moderator: Jan Muehlfeit
   • Marc Julien – FSI
   • Peter Jungen - SME Union President
   • Gearoid Mooney - Enterprise Ireland
   • Cliff Reeves – Microsoft
   • Chris Shipley - Guidewire Group
   • Reshma Sohoni – Seedcamp
  • 18.45 Awards Ceremony
  • 18.50 Closing Remarks - Jan Muehlfeit

  Microsofti alustavatele tarkvarafirmadele mõeldud BizSpark programmi kohta loe lähemalt www.microsoft.com/bizspark ja vaata ka minu varasemat blogipostitust: Alustavatele ettevõtetele tasuta Microsofti tarkvara

 • Tehniline evangelism

  Eneta maikuu loengud: Windowsi paigaldamine ja SharePoint 2010 arendus

  • 0 Comments

  Eneta kommuuniõhtud - tasuta Microsofti seminarid, üritused, koolitused, Live Meetingud ja loengudEneta kommuuniõhtute hoog pole läheneva suve tõttu veel raugenud - nii mais kui juunis toimuvad tasuta tehnoloogialoengud. Kes pole varem osalenud, siis lööge kindlasti kampa – tule Tallinnas IT Kolledžis toimuvale seminarile kohapeale või vaata otseülekannet mugavalt otse oma arvutist. Regamine käib Eneta portaali kaudu sisseloginud kasutajatele ühe klikivajutusega.

  • 19. mai – Hakkame Windows’i paigaldama, Heiki Tähis (registreerimistähtaeg täna)
   • Windowsi paigaldamine ei ole raketiteadus, kuid samas on see valdkond, mis viimaste aastatega on palju muutunud. Tehes seda nutikalt, on ettevõtetel kindlasti võimalik hulk raha ja aega kokku hoida. Heiki Tähis teeb ülevaate, mis on Windows’i paigalduses (deployment) uut ja uurime, mida peidavad endas lühendid WAIK, MDT, WDS jne. Loeng on suunatud süsteemihalduritele ja kasutatoega tegelevatele inimestele.
  • 26. mai – SharePoint 2010 arendus, Viko Kõva
   • Seekordsel Eneta komuuniõhtul vaatame Viko Kõva käe all, mida uut toob arendajatele kaasa ettevõtte koostööplatvorm SharePoint 2010. Uus versioon tähendab paremat liidestusvõimalust teiste süsteemidega Business Connectivity Services (BCS) abil ja parandab koostööd Office perekonna toodetega. Lisaks demonstreerime kasutajaliidese täiendusvõimalusi Silverlightiga ja näitame, milliseid muudatusi on läbi teinud arendaja tööriistakast.

  Juuni loengute info avaldame õige pea nii et hoidke portaalil silma peal Smile

 • Tehniline evangelism

  Uus katse PHP/MS seminariga – 27. mai

  • 0 Comments

  Algselt aprillis toimuma pidanud seminar PHP Microsofti maailmas jäi tuhalõksu tõttu ära, aga oleme nüüd uuel katsel ja sündmus leiab aset 27ndal mail (neljapäev). Koht on sama, ehk Meriton Grand hotell (Paldiski mnt.4, Tallinn) ja reaalajas saab osaleda ka üle veebi. Esinejarollis on endiselt Zlatko Knežević Microsoftist ja usume, et sel korral õnnestub tal ikkagi kohale jõuda :)

  Varasematele registreerunutele saatsime juba info välja, aga nüüd on ka kõikidel uutel huvilistel võimalik en kirja panna.


   PHP Microsofti maailmas - tasuta seminar, 27. mai 2010
  Hea PHP kasutaja,

  Kutsume kõiki PHP platvormidel arendajaid seminarile PHP Microsofti maailmas. Teeme ülevaate PHP arendus- ja haldusvõimalustest Windowsis ning käsitleme vabavara rolli Microsofti ökosüsteemis. Esineb nii MS kui ka OSS keskkondades hästi orienteeruv Zlatko Knežević Microsoftist.

  Ajakava:

  • 09.00 | Registreerimine ja hommikukohv
  • 09.30 | PHP Microsofti maailmas (EN)
   • Support for PHP has been radically improved with the new FastCGI support in IIS7 (and above). In this session, you will see what improvements were made in the Microsoft Web platform to make it a fist-class citizen for PHP applications. We will cover tools for PHP development, deployment options as well as integration options with other Microsoft technologies.
  • 11.30 | Kokkuvõtted, küsimuse ja vastused (EN)
   • Oleme varunud ettekande lõppu aega küsimustele vastamiseks ja avatud diskussiooniks.
  • 12.00 | Lõpetamine

  Teata osalemissoovist:

  • Registreeru Meriton Grand Conference & SPA hotellis toimuvale seminarile 24. maiks.
  • Registreeru virtuaalsele Live Meetingule. Osalemislingi ja juhise edastame e-mailiga.

  Seminar on tasuta ja ettekanded toimuvad inglise keeles. Oled teretulnud seda kutset teiste PHP huvilistega jagama.

  Kohtumiseni,Microsoft Web Platform - Make Web Not War - MS veebiplatvorm
  Microsoft Eesti

Page 1 of 2 (8 items) 12