May, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Uus katse PHP/MS seminariga – 27. mai

  • 0 Comments

  Algselt aprillis toimuma pidanud seminar PHP Microsofti maailmas jäi tuhalõksu tõttu ära, aga oleme nüüd uuel katsel ja sündmus leiab aset 27ndal mail (neljapäev). Koht on sama, ehk Meriton Grand hotell (Paldiski mnt.4, Tallinn) ja reaalajas saab osaleda ka üle veebi. Esinejarollis on endiselt Zlatko Knežević Microsoftist ja usume, et sel korral õnnestub tal ikkagi kohale jõuda :)

  Varasematele registreerunutele saatsime juba info välja, aga nüüd on ka kõikidel uutel huvilistel võimalik en kirja panna.


   PHP Microsofti maailmas - tasuta seminar, 27. mai 2010
  Hea PHP kasutaja,

  Kutsume kõiki PHP platvormidel arendajaid seminarile PHP Microsofti maailmas. Teeme ülevaate PHP arendus- ja haldusvõimalustest Windowsis ning käsitleme vabavara rolli Microsofti ökosüsteemis. Esineb nii MS kui ka OSS keskkondades hästi orienteeruv Zlatko Knežević Microsoftist.

  Ajakava:

  • 09.00 | Registreerimine ja hommikukohv
  • 09.30 | PHP Microsofti maailmas (EN)
   • Support for PHP has been radically improved with the new FastCGI support in IIS7 (and above). In this session, you will see what improvements were made in the Microsoft Web platform to make it a fist-class citizen for PHP applications. We will cover tools for PHP development, deployment options as well as integration options with other Microsoft technologies.
  • 11.30 | Kokkuvõtted, küsimuse ja vastused (EN)
   • Oleme varunud ettekande lõppu aega küsimustele vastamiseks ja avatud diskussiooniks.
  • 12.00 | Lõpetamine

  Teata osalemissoovist:

  • Registreeru Meriton Grand Conference & SPA hotellis toimuvale seminarile 24. maiks.
  • Registreeru virtuaalsele Live Meetingule. Osalemislingi ja juhise edastame e-mailiga.

  Seminar on tasuta ja ettekanded toimuvad inglise keeles. Oled teretulnud seda kutset teiste PHP huvilistega jagama.

  Kohtumiseni,Microsoft Web Platform - Make Web Not War - MS veebiplatvorm
  Microsoft Eesti

 • Tehniline evangelism

  Nipp: kuidas aktiveerida Windows Azure Eestis

  • 0 Comments

  Kuidas aktiveerida Windows Azure EestisWindows Azure ja pilveteenused on Microsofti põhifookuses – oleme pilveplatvormi väljatöötamisse palju investeerinud ja jätkame sellele keskendumist ka tulevikus. 70% meie 40 000-st arendajast keskendub praegu erinevate pilveteenuste väljatöötamisele ja see innovatsioon kajastub kvartaalselt uuenevates pilvetoodete versioonides.

  Eestis pole paraku enamus pilveteenuseid veel saadaval, aga olen kuulnud paljude arendajate ja partnerite huvist. Seetõttu jagan ka oma blogi lugejatega ühte nippi, kuidas Windows Azure, SQL Azure ja AppFabric arendusplatvormiga tutvust teha.

  Windows Azure ligipääsu saamiseks on võimalik kasutada „Introductory Special“ pakkumist, mis annab piiratud koguses tasuta kasutustunde ja andmemahtu. Antud pakkumine kehtib 31. juulini 2010. Seejärel on võimalik konto sulgeda või hakata tasuma tavapärase hinnakirja alusel. Lisainfo www.microsoft.com/WindowsAzure/offers/popup.aspx?lang=en&locale=en-US&offer=MS-AZR-0001P

  Konto loomisel läheb vaja krediitkaarti (sobib mõne Eesti panga oma) ja nipp seisneb selles, et registreerida tuleks end sellisesse riiki, kus Windows Azure on kommertslikult saadaval, näiteks Soome.

  Tellimuse aktiveerimise sammud:

  1. külasta www.microsoft.com/windowsazure/offers
  2. vali Introductory Special pakkumise alt Buy
  3. logi sisse oma Windows Live ID-ga (pole oluline, mis riiki antud WLID konto on registreeritud)
  4. jõudes MS Online Services keskkonda, tuleb sisestada oma andmed, aadress ja valida riik. Siin on tähtis valida mõni selline riik, kus Windows Azure on saadaval (näiteks Soome).
   Kuidas registreerida endale Windows Azure prooviversioon

  Ülejäänud peaks olema loogiline, tuleb klikkida teenus aktiivseks ja seejärel saab Windows Azure, SQL Azure ning AppFabric teenuseid kasutada.

  Sarnaselt peaks käima ka teiste Microsofti pilveteenuste ehk Business Productivity Online Suite (BPOS) lahenduste prooviversioonide aktiveerimine, kuigi ise pole neid veel järgi proovinud.

  Kes tahab kohalikus keeles Windows Azure kohta lähemalt kuulda, siis Eneta raames on meil toimunud Gunnar Peipman-i esituses üks arendusalane loeng, mille videosalvestusega saab tutvuda siin: www.eneta.ee/uudised/teated/Lehed/windows-azure-loengu-videosalvestus.aspx

  PS. Tarkvarafirmad, kes on huvitatud Windows Azure platvormile lahenduste loomisest või olemasolevate rakenduste ülekolimisest. Korraldame 14-15. juuni tasuta Windows Azure Deep Dive klassiruumikoolituse. Kui olete huvitatud osalema, siis palun võtke minuga ühendust hiljemalt 1. juunil.

 • Tehniline evangelism

  Külalispostitus: WebsiteSpark puhus hinge sisse agrii.com-ile

  • 0 Comments

  Tänasel ilusal teisipäeval ilmub minu blogis esimene külalispostitus ja seda Daniil Hariku sulest. Oleme Dan-iga tuttavad juba MUG.ee algusaastatest ja praegu tegeleb ta muu hulgas ühe põneva start-up veebiteenuse agrii.com käimatõmbamisega. Kogu lahendus on loodud .NETil ja tarkvaraga varustasid nad end veebifirmadele mõeldud programmi Microsoft WebsiteSpark kaudu, mis sobib häst ka alustavatele internetiettevõtetele. Aitäh Daniilile külastuse eest, teile head lugemist ja alt leiate kutse beetaversiooni katsetamiseks :)

  Avalik kutse agrii.com beetatestimiseksOlen .NET arendaja juba üle 5 aasta, kuid hakkasin alles hiljuti mõtlema, et mul pole ühtegi hobiprojekti, mis oleks tehtud .NETis. Enamik isiklikest projektidest on teostatud kas PHP või Ruby on Railsiga. Selle võib vist panna “elektriku efekti” arvele (väidetavalt on elektrikutel endal kodus elektriga kehvasti). Kuid võib-olla hoopis seetõttu, et peale IT Kolledži ja TTÜ lõpetamist on Microsofti litsentside taha tekkinud ka hinnanumber.

  Kuulsin Microsoft BizSpark’ist ja siis WebsiteSpark’ist. Kuna asjaga ei olnud kiiret, siis ma kohe liituma ei kippunud. Eelmise aasta septembris tegin WebsiteSpark’i avalduse, millele sain Microsoftilt heakskiitva vastuse kohe järgmisel päeval kell 9 hommikul. Seega olid mul nüüd kolmeks aastaks olemas ASP.NET arenduseks vajalikud litsentsid. Mis edasi? Jõudsin arendajana järelduseni, et nüüd oleks mul vaja Windowsi arendusserverit. Mõeldud-tehtud, ainult et Linuxi peal jooksvasse masinasse Windows 2008 Web Edition virtuaalmasina installimisele kulus ca 3 nädalat.

  Kui litsentsid ja server olid olemas, hakkasin juurdlema selle üle, mida ma sinna serverisse looma hakkan. Sellele küsimusele vastuse väljanuputamine võttis aega ligi kaks kuud. Arukad inimesed oleksid teinud need tegevused vastupidises järjekorras, aga ilmselt tol hetkel ei kuulunud ma nende hulka.

  Eelmise aasta novembris sorteerisin aga oma 2 aasta jooksul toimunud kirjavahetust klientidega ja püüdsin leida vastuseid küsimustele selle kohta, millal oli klient teinud olulised otsused, millal tegin mina kliendile olulisi ettepanekuid ja missuguseid kokkuleppeid klientidega sõlmitud oli. Igaüks võib ise mõelda, kaua läheb 2 aasta pikkusest kirjavahetusest sellistele küsimustele vastuste otsimiseks aega.

  Teise probleemina avastasin, et mul puudusid koosolekute protokollid – mõned asjad olid kirja pandud OneNote’is, teised Notepadis, kolmandad Wordis. Pika töö tulemusena oleks sealt ehk midagi üles leidnud, aga kindlasti mitte kiirelt ja mugavalt.

  Nendest kahest probleemist sündiski idee luua teenus, millega oleks koosolekute protokollimine lihtne, otsused ja kokkulepped selles struktureeritud ning kõik kergesti leitav ja kronoloogilise ajatelje peal kuvatud. Siit leidsingi vastuse küsimusele, milline lahendus oma uude serverisse tekitada. Alguses panin projektile koodnimeks “followp”, kuid kuna see oli juba võetud, sai nimeks “agrii.com”.

  Novembrikuu lõpus tegin hea sõbra Kalmeriga mitu ajurünnakut ning detsembri alguses hakkasime prototüüpi looma. Arhitektuuri ja arenduseni jõudsime detsembri keskpaigas ning valitud komponentideks said .NET 4, ASP.NET MVC 2, NHibernate, alguses Spring.NET ja hiljem Ninject 2. Esimene käegakatsutav prototüüp sai valmis veebruaris.

  Kokkuvõtteks olen rahul, et otsustasin .NET raamastiku kasuks. Arhitektuuri loomise etapis läks küll rohkem aega, aga pikemas perspektiivis on .NET’iga rohkem võimalusi.

  Meie arenduse motoks on "Release early. Release often. And listen to your customers”. Seda põhimõtet järgides tahame nüüd projekti ka teistele näidata. Kui sul on huvi, kuidas oma koosolekud lihtsamaks muuta, siis avaliku kutse beetatestimiseks saab siit - http://app.agrii.com/member/invite/05052010. Igasugune tagasiside on väga oodatud Smile

  Kui tahad projekti uudiseid saada, siis võid jälgida meid Twitteris (twitter.com/agrii_com) ja Facebookis (www.facebook.com/app.agrii).

  Aitäh Andresele külalispostituse võimaluse eest Smile

  Daniil Harik

 • Tehniline evangelism

  Kutse - Uute ärimudelite seminar 17. mail

  • 0 Comments

  Kutse - Uute ärimudelite seminar 17. mailJätkame igaaastast traditsiooni ja korraldame ka tänavu ettevõtluse alase tasuta koolituse, et panustada töötuse vähendamisele ja julgustada inimesi ise töökohti looma. Kui varasemalt oleme suunanud oma tegevusi peamiselt tudengitele ja alustavatele ettevõtjatele, siis seekord teeme koostööd CV online-ga ning viime 17. mail läbi "Uute ärimudelite seminari”.

  Esinejaks on Patrick Van Der Pijl, kes nädal enne esineb ka Pärnu Turunduskonverentsil. Kellel on soovi osaleda, siis allpool leidub lisainfo. Registreerimistähtaeg on kolmapäeval ja alles on jäänud viimased vabad kohad.

  Uute ärimudelite seminar

  Kui kaalud oma ettevõtte loomist, siis praeguseks on selge, et vanad ärimudelid enam ei toimi. Segased ajad majanduses, klientide käitumise muutmine, internetiajastu pealetung näitavad, et traditsioonilised ärimudelid ei tööta enam ja olemasolevate ärimudelite elutsükkel lüheneb. Uut äri luuakse täiesti uute väärtuspakkumistega, täiesti uute ärimudelitega. Kui oled juba ise niimoodi mõelnud ja tahad selles suunas rohkem teada ja edasi tegutseda, võid pidada end vägagi innovaatiliseks äriinimeseks.

  Microsoft Eesti soovib tulla Sulle appi ja korraldab koostöös CV Online’i, Pärnu Juhtimiskonverentsi ja Reval Hotel Olümpiaga uute ärimudelite seminari, kus esinejaks Patrick Van Der Pijl Hollandist.

  Uute ärimudelite koolitus toimub esmaspäeval, 17. mail 2010 Reval Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) konverentsisaalis Alfa 2.

  Koolitus on mõeldud just neile ärksatele juhtidele ja spetsialistidele, kes hetkel ei tööta ja/või mõlgutavad mõtteid oma ettevõtte asutamisest

  Tutvu seminari programmiga täpsemalt ja registreeru!

  Seminar toimub inglise keeles ning on osalejatele tasuta!
  Palume registreeruda hiljemalt 12. maiks. Kohtade arv on piiratud.

  Tule ja saa osa uutest lähenemistest ärimudelitega seoses!

  Kohtumiseni!
  Microsoft Eesti
  CV-Online
  Pärnu Juhtimiskonverents
  Reval Hotel Olümpia

 • Tehniline evangelism

  Parimad tööriistad edukaks arendustööks

  • 0 Comments

  Parimad tööriistad edukaks arendustööks - Visual Studio 2010 ja MSDN tellimusTegime koos Kert Rungiga Net Groupist sellenimelise ettekande GT Tarkvara “Lahenduste päev 2010” seminaril. Mina tutvustasin MS arendusplatvormi, Visual Studio 2010 arendusvahendite perekonda üldisemalt ja selgitasin mis loom see MSDN tellimus ehk subscription veel on. Ühtlasi tegin ülevaate litsentseerimisest.

  Kert omakorda rääkis lähemalt Team Foundation Serverist nimetades seda “efektiivse tarkvaraarenduse südameks”. Neil on Net Groupis TFS edukalt kasutusel juba 2005 versioonist alates ja enne seda pruukisid vist isegi Visual SourceSafe’i (VSS). Nende arendusprotsessi template põhineb Scrum-il ja kasutavad ka erinevaid väliste partnerite lisandeid, mis annavad täiendavat paindlikkust. Kert võttis teema kokku tabavalt sellega, et TFS võimaldab arendajatel keskenduda arendusele :)

  Slaidid ei anna muidugi sama kogemust edasi, kui saalis istumine. Sellegipoolest lisan SlideShare vaate, kust kaudu saab presentatsiooni huvi korral ka alla laadida.

Page 1 of 2 (8 items) 12