September, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Tudeng, tahad näha Microsofti masinavärki seestpoolt?

  • 3 Comments

  Taas on kätte jõudnud üks minu tööaasta põnevamaid aegu. Nimelt käivitasime igaaastase Microsofti partnertudengite otsingu ja soovime kaasata oma tiimi tudengeid, kes tahavad saada edukaks. Microsoft Student Partners (MSP) on üks meie põnevamaid haridusprogramme, kus IT ja disaini erialade üliõpilased saavad näha oma silmaga, milline on Microsofti elu kontoris ja väljaspool tööaega, hulgaliselt kasulikke kontakte, muidugi ka ohtralt tehnoloogia- kui ka “pehmete oskuste” koolitusvõimalusi ning palju muud väärtuslikku. Seda kõike, et aidata säravatele noortele kaasa edukal karjääriteel.

  Me kõik oleme aeg-ajalt valikute ees, kus tuleb teistega rinda pista ja mingil moel eristuda. MSP tiitel on siiani ennast just sellena väga hästi tõestanud. Nii et kui oled tudeng ja soovid teha IT maailmas karjääri, siis loe edasi :)

  • Rahvusvaheliselt tunnustatud partnertudengi staatus
  • Ligipääs kõikidele MS toodetele
  • Hulgaliselt koolitusvõimalusi ja sertifitseeritud professionaali tiitel (MCP)
  • Kuulumine superlahedasse Eesti tehnoloogiahuviliste tudengite eliitgruppi
  • Aastaauhinna võitjale tasuta reis TechEd Europe koolituskonverentsile
  • Microsofti Eesti esinduse juhi soovituskiri
  • Arenduspraktika võimalus Redmondi peakontori USA-s

  Ära tuleks mainida ka see, et tavapärase Baltikumi MSPde kohtumise asemel toimub sel aastal sündmus Soomes ning seal saab tutvuda nii kohalike partnertudengite kui ka teiste põhjamaade tulevaste tegijatega.

  NB! Kui tahad olla järgmine, kes meie esinduse juhil kätt surub ja poseerib Euroopa asepresidendiga (vt fotot), siis ära pikalt mõtle. Avalduste esitamise tähtaeg on 10. oktoober 2010. Ankeedi ja lisainfot leiad leiad www.microsoft.ee/msp

  Kui tahad programmi kohta midagi küsida, siis parim võimalus suhelda minu või varasemate MSP-dega on FB lehtwww.facebook.com/mspeesti

  Ühtlasi saab programmi kohta lähemalt kuulda järgmistel MUG.ee koosolekutel, mis toimuvad 6nda oktoobri õhtul samaaegselt nii Tartus kui ka Tallinnas.

  Lõpetuseks ka kaks tsitaati meie tänavustelt aasta-MSPdelt, kes sõidavad juba novembris auhinnareisile TechEd Europe 2010 konverentsile Berliinis:

  • Annika Toit - MSP programm on 15 kuuga andnud mulle kordades rohkem kui 5 aastat ülikoolis!
  • Sander Soots - Testida tarkvara, millest teised veel kuulnudki pole ja aidata kaasa uute toodete lokaliseerimisele, on kogemus, mida mujalt väga kergelt ei saa.
 • Tehniline evangelism

  IE9-ga veebikogemus ilusamaks

  • 2 Comments

  Internet Explorer 9 ehk IE9 on väljas ja olen seda juba mõnda aega katsetanud ning torkinud. Uus liides ja Windows 7ga pakutav koostöö ning kasutajakogemus, kiirus ja HTML 5 võimalused on vinged. Mõnel lehel tekib veel javascriptiga raskusi, aga mulle väga meeldib, mida ma näen. Esimese beeta kohta on IE tiim väga hea töö teinud ja liigub õigel kursil.

  HTML 5 ja arvuti protsessori kasutamisega on tehtud suur samm. Mõned lehed mis mulle hästi peale läksid on BMW, The Killers ja Red Bull.

  Peale selle tasub proovida ka otse Windows 7 tegumiribale lehtede pinnimist, mis teeb lemmiksaitidega töö päris mugavaks.

  Neid ja teisi IE9ga rokkivaid lehenäiteid on palju-palju veel: www.beautyoftheweb.com

  Eesti kasutajatele teadmiseks, et ID kaarti veel täielikult ei toetata. Nt panka sisselogimine töötab, aga allkirjastamine veel mitte. Tegu on teadaoleva kitsaskohaga ja töö Sertifitseerimiskeskusega käib. Kindlasti saab see lõppversiooniks korda, kui mitte varem.

  Millised on Sinu IE9 muljed ja lemmikvõimalused?

 • Tehniline evangelism

  2010. aasta parim MS partnertudeng on…

  • 0 Comments

  MSP aastaauhind 2010 - Annika ToitOleme Microsofti partnertudengitega (MSP-d) juba mitu aastat haudunud plaani korraldada kokkutulek Sarviktaadi ehk Henn Sarve Lõuna-Eesti maakodus. Sel aastal õnnestus idee ellu viia ja möödunud reedel kogunesid praegused ning alumni MSPd Lõuna Eestis Mõnistes. Kohtumise tipphetkeks oli loomulikult 2010. aasta parima partnertudengi auhindamine, aga ka muu osas oli tegemist hästi laheda sündmusega. Selliste nutikate ja edukate noortega koostöötamine on puhas fun!

  Esimese kohaga kaasnes tasuta reis novembris Berliinis toimuvale ja 5 päeva kestvale MS koolituskonverentsile TechEd Europe 2010. Lisaks majutus 5-tärni hotellis, osavõtt euroopa MSPde kohtumisest ja palju muud põnevat. Rebimine oli päris tihe ja juba kolmandat aastat järjest läks võit Tartusse (Tallinna omad, viimane aeg vastu panna Smile).

  Ilma pikemalt keerutamata - 2010. aasta parima MSP tiitli võitis Annika Toit, kes püstitas oma aktiivsusega ka uue rekordi. Esikolmik on järgmine:

  #1 Annika Toit, Maaülikool, Ergonoomika

  Annika on toonud MSP programmi meeletult palju värskust ja nakkavat ameerikalikku energiat Winking smile Ta on aidanud hoida kätt MUG.ee Tartu tegemist pulsil, et koosolekud toimuksid regulaarselt ja sisu oleks tasemel. Lisaks erinevad esinemised Microsofti seminaridel, Windows Live töötoad ja koolitused õpetajatele ning osalemine nende korraldamises. Annika on oma suurepärase panuse eest esikoha igati auga välja teeninud ja põrutab novembris TechEdile uusi teadmisi ammutama.

  #2 Sander Soots, Tallinna Polütehnikum, Arvutid ja arvutivõrgud

  Sanderit teavad paljud läbi tema populaarse Battleit.eu blogi. Ta olnud möödunud aasta MUG.ee Tallinna tegemiste eestvedaja ja enamus koosolekutel ka ise midagi põnevat näidanud. Lugematul arvul demosid erinevatel MS sündmustel, osalemine paljudel koolitustel ning selle tulemusena ka kahe Microsofti sertifitseerimiseksami sooritamine. Lähemalt saate tema kogemuse kohta lugeda siit blogipostitusest: Tagasivaade MSP aastale. Võttes kokku Sanderi panuse, oleks olnud patt jätta ta TechEdi kogemusest ilma. Nii juhtuski, et sel korral lendab Berliini peale Annika ka Sander. Tubli! Thumbs up

  #3 Kristjan Metsalu, Tartu Ülikool, Infotehnoloogia

  Kristjan on olnud hea partner Annikale MUG.ee asjade korraldamises. Oma lõputöö kirjutas ta Windows Presentation Foundation (WPF) 4st ja ta on esinenud nii sellel kui ka teistel tehnoloogiateemadel erinevatel üritustel. Kristjan jõudis ka ise nakatuda blogimispisikuga ja tulemus on alguse kohta paljutõotav.

  Lähemalt kohtumisest läbi fotosilma.

  2010. aasta MSPde esikolmik. Vasakult Sander, Annika, mina žüriiliikmena ja Kristjan.
  2010. aasta MSPde esikolmik. Vasakult Sander, Annika, mina žüriiliikmena ja Kristjan.
  MSP gäng Hüti talu õuel pärast Hennu esinemiskoolitust
  MSP gäng Hüti talu õuel pärast Hennu esinemiskoolitust
  Vibulaskmine. Kõige täpsem MSP suutis ühe noole jäädavalt “ära lasta”
  Vibulaskmine. Kõige täpsem MSP suutis ühe noole jäädavalt “ära lasta”
  Auhinnasõit Metsavenna talus. Parimaks metsavenna jahimeheks osutus Martin.
  Auhinnasõit Metsavenna talus. Parimaks metsavenna jahimeheks osutus Martin.  Lõpetuseks – kuidas ise järgmisel aastal tasuta TechEdile sõita?

  Kõik tudengid, kes tunnevad huvi MSP-ks saamise vastu, siis mul on teile hea uudis. Just praegu on võimalik kandideerida ja soovitan külastada MSP Eesti Facebooki lehte, kust saab alla laadida ka avalduse. www.facebook.com/mspeesti

Page 1 of 1 (3 items)