October, 2010

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Aasta arenduskonverentsile MS PDC10 virtuaalselt

  • 0 Comments

  Osale PDC2010 ühisvaatamisel Tartus ja Tallinnas

  Tänavune Microsofti arendusalane tippsündmus PDC10 leiab aset meie kampuses Redmondis. Konverentsi piletid müüdi kiiresti läbi, kuid sel aastal saab kõiki ettekandeid avakõnest sessioonideni jälgida reaalajas üle veebi, isegi osaleda Q&A paneelis. Pilti lubatakse high-definition (720p) kvaliteediga ja kasutusel on Silverlight Smooth Streaming tehnoloogia.

  Tähtesinejateks on Steve Ballmer ja Bob Muglia ning oodata on palju põnevaid teadaandeid ja ohtralt tehnoloogiademosid. Fookuses on pilveplatvorm sh. Windows Azure, loomulikult ka Windows Phone 7 ja palju muud huvitavat Microsofti tulevikusuundadest.

  Veelgi parem, MUG.ee kasutajagrupp toob Professional Developer Conference’i mugavalt Sinuni läbi avakõne ühisvaatamise Tallinnas ja Tartus. Osalejaks registreerumine toimub Enetas.

  HD kvaliteedis live ülekande ühisvaatamine toimub neljapäeval kell 19.00 - 21.00:

  • Tartus, TÜ Füüsikahoone (Tähe 4, ruum 410)
  • Tallinnas, IT Kolledž (Raja 4c, ruum 314)

  Pane end kirja läbi Eneta portaali http://bit.ly/enetastoimub. Peale selle, et seltsis on segasem, hoolitseb MUG.ee ka snäkkide eest :) Osalemine on loomulikult tasuta ja oodatud on kõik tehnoloogiafännid.

  Sessioonidest, esinejatest ja muust toimuvast ülevaade leidub siin: PDC session guide

 • Tehniline evangelism

  5 aastat Microsoftis

  • 6 Comments

  5 aastat MicrosoftisEile juhtus selline lugu, et mul täitus 5 aastat Microsoftis tööleasumisest. Kole kiiresti lähevad need aastad ikka, kui kolleegid on imetoredad ja saad puutuda kokku teiste säravate inimestega, sõita igapäevaselt uusima tehnoloogialaine tipul ja töö on jätkuvalt põnev. Ka korporatsioon pidas minusugust mutrikest meeles ja kõikide üllatuseks jõudis õigeks päevaks meie kontorisse uhke klaasist karikas, kuhu oli nimi peale graveeritud ja puha. Pakis oli isegi sõrmejälgede pühkimiseks mõeldud lapikene kaasas ja kogu kingituse lahtiarutamine võttis omajagu aega Silmapilgutusega naeratus

  Sellega seoses meenub suvel Atlantas toimunud MGX sisekonverents, kus Steve Ballmeri lavale asudes tehti talle 30nda Microsoftis töötatud aasta täitumise auks üllatuskingitus. Rohkem kui 12 000 töötajat elasid sellele võimsalt kaasa ja oli näha, et SteveB oli liigutatud. Muu hulgas andis Kevin Turner talle üle sarnase karika nagu minulgi, aga see oli oma pool meetrit kõrge Naeratus

 • Tehniline evangelism

  Twitter Notify - superkasulik lisand Windows Live Writerile

  • 0 Comments

  Twitter Notify - superkasulik lisand Windows Live WriterileTwitter Notify lisandmoodul teeb täpselt seda, millele nimi viitab – postitab Su Windows Live Writeri abil koostatud blogikande automaatselt Twitterisse ja genereerib ise TinyURL lühikese lingi juurde. Toetab alates augustist ka Twitter OAuth autentimist. Väga mugav Pöial alla

  Selle ja teised Writer-i laiendused leiad Windows Live galeriist.

 • Tehniline evangelism

  Office 2010 õppevideod ja -materjalid

  • 1 Comments

   

  Microsoft Office 2010 õppevideod ja õppematerjalid

  Üks hea sõbranna kolis hiljaaegu Office 2003 pealt üle Office 2010-le ja palus kasulikke viiteid õppematerjalidele, mis aitaksid uuest kontoripaketist kiiremini ja rohkem kasu saada.

  Kaisa, see postitus on Sinu auks ja loodetavasti on need lingid abiks ka blogilugejatele Naeratus

  • Getting Started With Office 2010 – ingliskeelne lühijuhend, põhiliste võimaluste õpetus ja videopõhine kiirkoolitus iga Office’i toote kohta (Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, OneNote, Publisher, InfoPath, Project ja Visio).
  • Office Casual blogi – hästi mõnusas formaadis lühikesed videoklipid nippidest, mis aitavad igapäevast ja konkreetsete juhtumite põhist Office’i kasutamist muuta efektiivsemaks. Näiteks “Kuidas luua paremat esitlust PowerPointis”, “Kuidas ühendada Outlook Facebookiga”, “Kuidas teha algust Office 2010-ga”, “OneNote lühitutvustus” jne.
  • Office Show blogi – konkurent eelnevale blogile, kus on samuti kasulikke videoõpetusi Office kasutuse kohta läbi erinevate kasutusvajaduste.

  Veel mõned Office’ga seonduvad viited:

  Eestikeelsed Office 2010 OEM ja karbiversioonid tulevad välja 19. oktoobril 2010. Lisainfot saad arvutipoest või oma edasimüüjalt. Ja kui Sul peaks tekkima Office kasutamisel küsimusi, siis abi saab alati Eneta foorumist www.eneta.ee/foorum Silmapilgutusega naeratus

  Altpoolt leiad ka eestikeelse Office 2010 tutvustava brošüüri (1MB PDF).

Page 1 of 1 (4 items)