IE9 on kohal - veelgi ilusam veeb!

Täna on see kauaoodatud päev, kui Internet Explorer 9 lõppversioon sai valmis ja on nii eesti kui inglisekeelsena allalaetav siit www.microsoft.ee/ie9.

Uus veebilehitseja on kiire (uus Javascripti mootor, täielikult riistvaralist kiirendatud HTML5), turvaline (SmartScreen filter, Tracking Protection) ja mugav (minimalistlik disain tõstab fookusesse veebi sisu, saitide kinnitamine tegumiribale nagu nad oleksid tavalised PC rakendused). Rääkimata üle 6000 W3C ja teiste standardikeskuste test case’idesse panustamise, et HTML5 ja standarditel põhinev veeb oleks esikohal. Detailsemalt loe selle kohta IE tiimi blogist.

Oleme suhelnud IE9 praktikantide Rogeri ja Romaniga ka Eesti topp 100 saitidega, mis peaksid nüüd kenasti uue veebilehitsejaga ühilduma ning paljud neist on võtnud kasutusele ka uue Windows 7 tegumiribale kinnitamise ehk Pinned Sites funktsiooni.

Näiteks koduses arvutis panin Lastekas.ee saidi taskbarile ja mu 3-aastane tütar fännab seda ikooni ja mugavat ligipääsu Jussi multikatele väga Naeratus

Aga proovige ise järgi, lehe „pinnimiseks“ avage see Windows 7-s ja lohistage tegumiribale. Paremkliki peale avaneb ka siirdeloend (jumplist), mille kaudu on mugav käivitada saidi popimaid toiminguid.

Vaata ka Eesti pressikat: www.microsoft.com/eesti/press/2011/0315.mspx

Varasemad minu blogi postitused IE9 teemadel:

Veelgi ilusam veeb on kohal Naeratus