April, 2011

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  MS kommuun õhkab maikuus tarkust

  • 0 Comments

  Eneta kommuuniõhtud (ka Tartus), WP7 koolitus ja SCUG.ee praktikum

  Mais on Microsofti kommuunis tulekul terve rida erinevaid koolitusi ja kasulikke praktikume, et silmaringi laiendada ning uusi teadmisi peale haugata. Eriti hea meel on mul selle üle, et järgmisel nädalal toimub esimene Eneta kommuuniõhtu ka Tartus. Võttis aega, aga asja sai ja seda tänu Kaupo Noormaa ning Tan Silliksaare eestvedamisele.

  • Esimene kommuuniõhtu Tartus! LINQ, PLINQ ja Lambda
   Eneta teeb otsa lahti Tartu kommuuniõhtutega ja esimene tasuta loeng toimub 4. mail Matemaatika-Informaatikateaduskonna hoones, kus Tan Silliksaar räägib lambdaavaldistest ja LINQ-meetoditest. Kuigi katseid tehakse C#-keeles, ei ole selle tundmine eelduseks, sest LINQ ja Lambda on maailmad, mis panevad särama ka Java- ja PHP-meeste silmad.
  • Eneta kommuuniõhtu: ASP.NET MVC 3 algajale
   11. mail toimuval Tallinna kommuuniõhtul räägib Gunnar Peipman paindlikust veebirakenduste arendamise raamistikust ASP.NET MVC. ASP.NET MVC annab arendajale väljundi üle täieliku kontrolli ja sobib seega väga hästi rakenduste jaoks, kus olulisel kohal on standardid, rikkalik kasutusliides ning rakenduse testitavus.
  • .NET arenduse lühikursus - Windows Phone 7
   Saadaval on veel viimased kohad 17. mail toimuvale Windows Phone 7 (WP7) tasuta koolitusele, kus lektor Heiki Tähis tutvustab 3-tunnise arvutipraktikumi käigus rakenduste loomist uuel mobiiliplatvormil. Oodatud on kõik, kellel olemas varasem programmeerimiskogemus
  • SCUG.ee System Center Configuration Manager praktikum
   19. mail toimub tasuta SCUG.ee kasutajagrupi arvutilabor, kus 3-tunnise praktikumi käigus võetakse lähemalt ette System Center Configuration Manager (SCCM) 2007. Osalejad saavad ise läbi mängida virtuaalses keskkonnas SCCM Klientide Tervise (Client Health) ja Tarkvarauuenduste (Patch Management) lahendused.
 • Tehniline evangelism

  Garage48 Tallinna tiimidele tasuta Windows Azure ligipääs

  • 0 Comments

  G48Tallinn

  Oleme täna algava Garage48 Tallinn sündmuse premium sponsor ja hea meel teada anda, et kõikidele tiimidele on meie poolt tasuta Windows Azure pilveplatvormi ligipääs. Viiele parimale Azure’i kasutavale startupile anname omaltpoolt ka 1-aastase tasuta tellimuse, et aidata neil võimalikult kiirest kõrgele tõusta ja kuludelt kokku hoida.

  Kuidas alustada

  Mida 1-aastane ligipääs sisaldab:

  • Compute - 1,500 hrs Small compute instance
   Storage - 30GB
  • Storage Trans - 2,000K
  • SQL Azure - 5 GB (Web edition)
  • Access Control Transactions - 500K
  • Service Bus Connections - 5 (1 pack of 5)
  • Data transfer out - 35 GB (World Wide)
   Data transfer in - 35 GB (World Wide)

  Olen ise samuti sündmusel kohal ja Gunnar Peipmani abiga anname tiimidele ka nõu ning tuge.

  Sel korral on kõikidel projektidel võimalik saada ka Termnet-i poolt tasuta Windows Server hostingut.

  Ühtlasi ootame kõiki tarkvara startup-e läbi Garage48 liituma meie BizSpark programmiga, mille kaudu saab tasuta MS softi, tugiteenust ning abi paljudelt teistelt network partneritelt maailmakaardile jõudmises.

  Vaata ka uudist Garage48 blogist.

 • Tehniline evangelism

  Järgmine TechEd Europe 2012. aastal Amsterdamis

  • 2 Comments

  Järgmine Tech·Ed Europe toimub 2012. aastal Amsterdamis

  Uudised TechEd Europe osas - Euroopa suurima MS koolituskonverentsi toimumises on tehtud muudatus ja järgmine sündmus leiab aset Amsterdamis 25.-29. juuni 2012. Pisut jaanipäevale selga jääb, aga 24nda õhtune ärasõit pole vast kõige hullem. Amsterdam iseenesest põnev koht ja soojal suveajal on seal kindlasti tore end koolitada.

  Eestlased, kes tahavad juba sel aastal TechEdil osaleda, siis 16-19. mai toimub Tech·Ed North America, kus Euroopa osalevõtjatele kehtib 200 USD soodsam hind. Täpsem teave TechEdi veebis ja lisasin info ka allapoole.

  Based on your feedback, Microsoft is excited to announce we’re shifting Tech·Ed Europe back to the summer timeframe, resuming in 2012. Mark your calendars: the next Tech·Ed Europe will be held the week of June 25, 2012 at the Amsterdam RAI Exhibition and Convention Centre in the historical and picturesque city of Amsterdam, the Netherlands!

  To ensure you have the opportunity to experience Tech·Ed in 2011, you are invited to attend Tech∙Ed North America in Atlanta, Georgia from May 16-19, 2011. For the European community, a discount of $200 USD off the conference price of $2,195 USD is available until Friday the 15th of April 2011. Please register on the Tech·Ed North America site using the promotion code ATGNEURO to receive your savings. For anyone with a European residence who already registered at the standard rate of $2,195, you are eligible to receive a refund of $200 USD by emailing the registration team by April 15th and including the special discount code ATGNEURO.

  The Tech·Ed Europe 2010 keynote and session recordings are available for online viewing – no registration is required and all content is free to watch, download and share.
  We are excited about our return to the capital of the Netherlands, and we look forward to a fabulous training and education event in 2012. Be on the lookout for the Tech·Ed Europe newsletter to get all of the latest and greatest announcements on the conference.

 • Tehniline evangelism

  Eestis on 2 uut MVP-d: Device Application Development ja Exchange Server

  • 0 Comments

  Eestis on 2 uut MVP-d: Device Application Development ja Exchange Server

  Kui juba varem ületasime lõunanaabreid MVPde arvukuselt, siis nüüd on põhjust veelgi rohkem rõõmu tunda. Nimelt sai aprillis Eesti juurde kaks uut MVPd ja kokku on meil nüüd tervelt seitse Microsofti Most Valuable Professionali.

  Meenutuseks neile, kes pole MVP programmiga väga tuttavad, siis tegemist on kõrge tunnustusega tehnoloogiaekspertidele, kes on viimase aasta jooksul panustanud oluliselt Microsofti kommuuni arendamisesse. Seda läbi blogimise, avalike esinemiste, foorumite ja muude kanalite kaudu, et abivajajaid toetada ning oma häid teadmisi teistega jagada.

  Suured õnnesoovid kuuluvad auga välja teenitud tiitli omanikele:

  • Jevgeni Tšaikin - Device Application Development (Windows Phone)
  • Toomas Ruus - Exchange Server

  Loe Toomase, Jevgeni ning ülejäänud viie Eesti MVP kohta lähemalt www.eneta.ee/kommuun/mvp

  Märtsi keskel toimunud Powered by MVP tarkvaraseminaril rääkisin MVP programmist ka pisut täpsemalt. Kel huvi, leiab ettekande videosalvestuse siit: http://vimeo.com/21033290 ning slaidid siit (4,5 MB, pptx).

Page 1 of 1 (4 items)