January, 2012

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Eesti Windows Phone rakendused

  • 9 Comments

  Eesti Windows Phone rakendused ehk appid

  Möödunud aasta oktoobris käivitatud Windows Phone rakenduste arendusvõistluse tulemused on nüüdseks teada ja hea on teha kokkuvõte nii uutest kui ka varem loodud kohalikest äppidest.

  Rakenduste võistluse kaudu jõudis Marketplace’i ehk poodi 11 äppi. Palju õnne võitjatele ja sügav kummardus kõikidele arendajatele, kes oma panuse andsid! Suured tänud ka MVP-dest koosnevale WP koodilaagri mentoritele Jaana, Heiki, Jevgeni ja Agu, et te olete oma nõu ning jõuga abiks olnud.

  Windows Phone rakenduste võistluse TOP 3 ja eriauhind:

  Forum Cinemas Movies - Windows Phone rakendus

  1. koht – Forum Cinemas Movies

  See rakendus annab ülevaate Forum Cinemas ja Finnkino kinodes jooksvatest filmidest Baltikumis ning Soomes.

  Teele - Windows Phone rakendus

  2. koht – Teele

  Teele hoiatab autojuhti Eesti kiiruskaamerate läheduses ja kuvab värsket teeinfot Maanteeameti uudistevoost.

  m-RIKS - Windows Phone rakendus

  3. koht – m-RIKS

  m-RIKS rakenduse abil saad kasutada nende Eesti raamatukogude teenuseid, kus on kasutusel tarkvara RIKS. Sirvi Sinu käes olevaid laenutusi, laenutuste ajalugu, reserveeringuid ja uudiskirjanduse nimekirja. Lisainfo.

  Kinokavad - Windows Phone rakendus

  Parim tudengirakendus – KinoKavad

  Kõik kinokavad kiirelt ja mugavalt Sinu telefonis! Vaata Eesti kinode sessioone, loe filmide kohta lähemalt ja leia kiirelt sama film igas kinos.

  Teised võistlusele esitatud rakendused tähestiku järgi.

  Gymwolf - Windows Phone rakendus

  Gymwolf

  Gymwolf ehk Trennihunt on digitaalne jõusaali treeningpäevik, mis aitab Sul paremini oma treeninguid jälgida. Lisainfo.

  Ka-ching! - Windows Phone rakendus

  Ka-ching!

  Ka-ching! teeb lähima Swedbank ja SEB pangaautomaadi leidmise lihtsaks. ATM-id on järjestatud kauguse järgi Sinu asukohast ning neid saab sorteerida sularaha väljavõtu kui sissemakse järgi.

  MParkimine - Windows Phone rakendus

  MParkimine

  M-Parkimise rakendus. Parkimistsoonide valik, mitme auto lisamise võimalus, mobiilse parkimise alustamine. Ei kasuta ega vaja internetiühendust.

  Sõnastikud - Windows Phone rakendus

  Sõnastikud

  Inglise-Eesti-Vene-Inglise sõnastik, mis pakub ka märksõnade otselinkimist ja sisaldab Õigekeelsussõnaraamatut (ÕS). Rakendus ei vaja töötamiseks internetiühendust.

  Text to Morse - Windows Phone rakendus

  Text to Morse

  Text to Morse võimaldab tõlkida teksti Morse koodi ja edastada seda telefoni ekraani kaudu valgussignaalina.

  TV Start - Windows Phone rakendus

  TV Start

  TV kava rakendus, mis võimaldab seadistada ka meeldetuletusi ja jagada saateid Facebookis. Lisaks välismaisele telekavale sisaldab see kohalike telekanalite infot sõltuvalt regioonisätetest (Baltikum, Soome).

  PPI for Estonia - Windows Phone rakendus

  PPI for Estonia

  Personal Phone Intelligence (PPI) for Estonia rakendus kuvab erinevat Eestit puudutavat infot visuaalselt, võrdleb seda Sinu päritoluriigiga ja sisaldab erinevaid viiteid kasulikele veebiallikatele.

  Varasemad Windows Phone poodi lisatud kohalikud rakendused:

  Eurocalculator - Windows Phone rakendus

  Eurocalculator

  EEK – EUR valuutakalkulaator.


  Parkimine - Windows Phone rakendus

  Parkimine

  Mobiilse parkimise rakendus, mis kasutab GPSi Sinu asukoha määramisel ja kuvab kaardil lähedalasuvad parkimisalad.

  Õhtuleht - Windows Phone rakendus

  Õhtuleht

  Õhtuleht on Eesti ainsa tabloidväljaande mobiiliversioon.

   

   

  Oleme mitmete arendajatega olnud kontaktis, kes samuti oma Windows Phone rakendusi parasjagu loovad. Nii et kohalike rakenduste arv kasvab Marketplace’s pidevalt ja plaanin seda nimekirja jooksvalt täiendada.

  Microsoft Eesti poolelt aitame endiselt Windows Phone mobiilide arenduseks lahtilukustamisega ja saame laenata ka testseadmeid, mille peal oma loodavat äppi katsetada. Võimaluse korral toetame ka rakenduse tasuta poodi lisamisega, kuid seda on võimalik teha ka otse läbi ametliku Microsofti partneri APPA Market.

  Täiendavat infot ja soovitusi leidub ka võistluse veebis www.microsoft.ee/wp

 • Tehniline evangelism

  TechEd Europe 2012 kolib Amsterdami, registreerumine algas

  • 0 Comments

  Microsoft TechEd Europe 2012, 26-29. juuni, Amsterdam

  Microsofti Euroopa suurim koolituskonverents TechEd Europe toimub tänavu taas Amsterdamis, kus leidis aset ka kõige esimene meite TechEd. Üks põhjus toimumisaja nihutamiseks vahetult pärast jaanipäeva oli osavõtjate poolt nõutud soojem ilm. Usun, et 26.-29. juuni peaks seda Holland kenasti pakkuma. Lisaks kuhjaga kultuurielamusi Naeratus

  TechEdil on igal aasta käinud ~poolsada Eestlast ikka selleks, et panna nädalaks argipäevased- ja töömõtted kõrvale ning keskenduda uusimale Microsofti tootevalikule ning haarata kinni erinevatest koolitusvõimalustest (mida tänavu on kokku üle 1000, alustades sadadest sessioonidest kuni instruktori läbiviidavate arvutilaboriteni).

  TechEdi kohta võib kindlasti öelda, et see on üks parimaid kohti oma teadmiste täiendamiseks ja uute Microsofti tehnoloogiatega tutvumiseks. Samal nädalal on võimalik kuulata nii IT professionaalide kui ka arendajate sessioone. Jõudes kohale päev varem on võimalus osaleda 25. juunil toimuvast Pre-Conference seminaridest.

  Tänavu antakse kõikidele osalejatele kingiks tasuta TechNet tellimus ja varajase registreeruja soodustus 300 EUR tuleb piletihinnast alla, kui panna end kirja hiljemalt 31. märts 2012.

  Haridusasutuste töötajatele, õppejõududele ning tudengitele kehtib soodushind 995€ + 19% KM.

  Konverentsi lisainfo europe.msteched.com

  Mina plaanin kohal olla!

 • Tehniline evangelism

  Eneta tasuta tehnilised koolitused tulekul

  • 0 Comments

  Eneta 2012 sündmuste hooaeg käivitub - kommuuniõhtud, kommuunihommikud ja kasutajagrupi kohtumised

  Uuel aastal uue hooga, nii lähevadki Eneta kommuuni rattad taas keerlema ja kõik on oodatud põnevatele tehnilistele sündmustele nii Tallinnas, Tartus kui veebi vahendusel mistahes asukohast. Kasulikke teemasid jätkub juba kõigile ja anna kindlasti osalemisest märku Enetas.

  SCUG.ee kasutajagrupi kohtumine

  • 24. jaanuar, Microsoft Eesti + veebiloeng, algus kell 9.15
  • Seekord räägib Rainer Leemet (StoraEnso) tarkvara virtualiseerimisest Microsoft App-V'ga ja Andrus Mõts (Eesti Kaitsevägi) tutvustab ning demob System Center Service Manager 2010 võimalusi.

  Eneta kommuuniõhtu: Programmeerimine mitteprogrammeerijatele

  • 25. jaanuar, Tartu, Mat-informaatikateaduskond + veebiloeng, algus kell 18.00
  • Raivo Metsvaht (Number Kuus Konsultatsioonid) tutvustab uut Visual Studio perekonna toodet Lightswitch, mis on mõeldud neile, kes igapäevaselt programmeerimisega ei tegele. LightSwitch võimaldab arendada andmekeskseid rakendusi kiirelt ja lihtsalt. Selle kasutajatena on eelkõige silmas peetud konsultante, analüütikuid ja teisi IT töötajaid, kelle igapäevatöö ei ole programmeerimine.

  Eneta kommuunihommik: Windowsi haldus A-st Ü-n

  • 1. veebruar, Microsoft Eesti + veebiloeng, algus kell 9.15
  • Kommuunihommikul alustavad Kaido Järvemets (StoraEnso) ja Heiki Tähis (Tallinna Polütehnikum) suisa algusest. Teemaks niisiis see, milles seisneb Windowsi haldus, millega seda teostada ja millal midagi kasutada. Alustame toodetest ja haldusvahenditest ning lõpuks jõuame konkreetsete stsenaariumitel baseeruvate juhtumite analüüsimiseni. Tuleb üks asine ja "tuline" hommik :)

  Eneta kommuuniõhtu: WP7 ja Metro disainikeel

  • 8. veebruar, IT Kolledž + veebiloeng, algus kell 18.00
  • Agu Suur (Axinom) räägib hea "Metro" disaini ja kasutajakogemuse (UX) vajalikkusest tänastes mobiilirakendustes ning sellest, mida igaüks saab selle parandamiseks ära teha. Ülikasulik kuulamine igaühele, kes plaanib mõne Windows Phone 7 või Windows 8 rakenduse luua, on seda juba tegemas või tahab parandada olemasoleva äppi UX-i.
Page 1 of 1 (3 items)