March, 2012

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Kuidas saada Visual Studio ja Hyper-V tööle Windows 8 Consumer Preview all

  • 2 Comments

  W8-

  Mõne Eesti kasutaja käest olen kuulnud, et neil pole õnnestunud Visual Studio ja Hyper-V saada Windows 8 Consumer Preview all tööle. Asja tagamaa on pisut riukalik, aga tegelikult väga lihtsasti lahendatav.

  Keegi tootetiimi tarkpea on Windows 8-s ära muutnud Eesti seadetes miinusmärgi “Em Dash” märgiks, mis näeb välja sama, aga pikem (Unicode väärtusena on U+2013 ehk –, mitte U+002D, nagu vana hea -).

  Selle tulemusena mitmed asjad ei tööta (näiteks Visual Studio ja Hyper-V). Probleemist saab üle kui Control Panelist muuta negatiivse arvu formaadis miinusmärk - märgiks (Control Panel > Change date, time, or number formats > Additional settings… > Negative sign symbol).

  Kummardus kolleeg Tõnule, kes selle apsaka välja nuhkis ja lahenduse leidis. Windows 8 lõppeversioonis ei tohiks sellist olukorda enam tekkida.

  Windows 8 küsimuste korral on hea koht abi saamiseks Eneta foorum www.eneta.ee/foorum

 • Tehniline evangelism

  TechEdil osalevatele eestlastele 10 Nokia Windows Phone-i

  • 0 Comments

  Eesti TechEd Europe 2012 osalejatele 10 Nokia Lumia 800 Windows Phone nutitelefoni

  Euroopa suurimast MS tehnilisest konverentsist TechEd olen varemgi pajatanud – tegemist on igati väärt koolitusinvesteeringuga. Nüüd aga üks õige magus uudis kõikidele, kes on kaalunud TechEdist ise osa võtta. Nimelt loosime Eesti varajaste registreerujate vahel välja tervelt kümme ekslusiivset Nokia Lumia 800 nutitelefoni, mis jooksevad loomulikult Windows Phone 7.5 “Mango” opsüsteemil.

  Auhinnamängus osalemiseks tuleb registreeruda konverentsile ning edastada osavõtukinnitus e-kirjaga aadressile eesti@microsoft.com. Loosimises on võimalik teenida kaks lisahäält, kui kirjutad Eneta portaali teate või avaldad oma blogis artikli teemal „Miks ma soovitan osaleda TechEd Europe konverentsil?“. Lisahäälte teenimiseks tuleb saata viide artiklile samuti eesti@microsoft.com.

  Kampaania lõpeb 31. märtsil – selle ajani on võimalik soetada TechEdi osavõtupääse soodushinnaga 1695€ (kui KM kohuslase numbrit ei märgi, lisandub 19% KM). See on tänavuse konverentsi üks ja ainus soodustus, nii et kui plaanid osaleda, siis tuleks end kindlasti enne märtsi lõppu kirja panna. Haridustöötajatele, täiskohaga õppejõududele ja tudengitele kehtib akadeemiline soodushind.

  Nutitelefonide võitjad selguvad 3. aprillil toimuval Powered By MVP seminaril. Lisainfo auhinnamängust ja konverentsist www.eneta.ee/TEE12

  Mina olen Amsterdamis kohal, loodetavasti ka Sina Naeratus

Page 1 of 1 (2 items)