April, 2012

Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Windows Phone 24h koodilaagrite võitja

  • 0 Comments

  Windows Phone 24h koodilaagrite võitja - Omnibuss

  Märtsi lõpus ja aprilli esimesel nädalavahetusel toimusid taas Windows Phone koodilaagrid ja sel korral 24h formaadis, kus soovi korral said osalejad öö läbi koodiridu seada ja Metro UX disaini võluda. Huvi laagrite vastu oli suur – osalejaid oli kokku üle 80, kelle käe all valmis 20 rakenduse või mängu kontseptsiooni. Mõned olid päris Marketplace küpsed, teised sellised, kus vaja veel lihvi anda. Ülevaate valminud rakendustest leiad laagrite peamentori Jaana blogist 2 x 24h Windows Phone koodilaagrit Tallinnas ja Tartus.

  Laager toimus tänu meie partnertudengite (MSP) ja mentorite tiimile, kes hoolitsesid kohapeal selle eest, et jätkuks süüa-juua, netiühendust ja abivajajad saaksid nõu koodipusade lahtiarutamisel (aitäh teile!). Häkkimismaratonide kordaminekule on suureks toeks ka meie head partnerid Matkasport, Net Group, Playtech, Red Bull ja Skype. Peasponsor Nokia Eesti pani parima rakenduse tiimi liikmetele välja vinged Nokia Lumia 800 nutitelefonid ja teise koha tiimi auhinnaks olid Arvutimaailma aastased tellimused.

  Võitjad

  Mõlema laagri parimat rakendust valisid kohapeal osalenud mentorid ja sponsorite esindajad. Tallinna vooru võitjaks osutus (Tartust pärit Naeratus) tiim Joosep Lall, Marko Tiidla, Mikhail Reznichenko ja Silver Mikk oma rakendusega TaQuest (Points of Interest). Samade tegijate poolt on Marketplace’s juba populaarne KinoKavade äpp, millega nad võitsid varasema WP võistluse tudengirakenduse auhinna.

  Tartus oli võidukas Madis Pink, Sigmar Muuga ja Tauno Talimaa meeskond, kes meisterdas rakenduse nimega Omnibuss (linnasisene bussiinfo). Suur nõudlus korraliku bussiaegade ja transpordi planeerimise rakenduse järgi aitas neile tagada žüriipoolse poolehoiu.

  Pärast pikka diskussiooni otsustas žürii tituleerida kahe laagri üldvõitjaks Omnibussi tiimi, kes saab endale Nokia Lumia 800’d ja loodetavasti läheb tänu nendele rakenduse viimistlemine sujuvalt ning peale Tartu bussiliiklust võetakse sihikule ka Tallinna oma. Võitjad leiate ka ülalolevalt fotolt.

  Palju õnne võitjatele ja suur aitäh kõigile osalejatele, korraldajatele, mentoritele ning toetajatele, kes andsid panuse Windows Phone 24h Koodilaagrite kordaminekusse! Järgmise korrani Silmapilgutusega naeratus

  Uus väljakutse

  Xbox 360 Kinect Special EditionVeel üks hea uudis, nimelt käivitame Eestis võistluse, kus uued aprill-mai 2012 jooksul Marketplace’s avaldatud ja Eneta Facebooki lehel enim publiku hääli saanud rakenduse loojale on auhinnaks Xbox 360 komplekt Kinect sensori ja Adventures mänguga. Rakenduse sertifitseerimine võtab vähemalt ühe nädala, kuid tavaliselt on läinud kvaliteedinõuete täitmisega vähe kauem. Seetõttu mida varem jõuate oma rakenduse Marketplace’s avaldatud, seda rohkem on inimestel aega teie poolt hääletada. Selle kohta paneme peagi ka täpsema info Enetasse välja.

  Lisaks:

  • Jaana blogipostitus kokkuvõttega laagrites valminud rakenduste kohta
  • Laagrite fotod Tallinn & Tartu. Leidke ka end üles ja aidake sildistada.
  • Rakendust viimistledes ja Marketplace’i lisades tutvuge kindlasti nende soovitustega
  • Kui vajate arenduse või UX alast nõu, siis meie mentorid on hea meelega toeks läbi Eneta foorumi
  • Andke märku, kui vaja teie enda Windows Phone arenduseks lahti lukustada või soovite testseadet laenata
  • Tiimidega võtame ühendust ja saadame neile kingiks APPA Market tasuta vautšeri oma rakenduse väljapanemiseks.
  • Kui uued rakendused jõuavad Marketplace’i ehk poodi üles, lisan need ka oma varasema postituse nimekirja Eesti Windows Phone rakendused
 • Tehniline evangelism

  Microsofti andmekeskuse seminar 19. aprill

  • 0 Comments

  Seminar - Dünaamiline andmekeskus Microsofti pilve- ja andmetehnoloogiatel

  Radisson BLU Tallinnas tuleb 19. aprillil tasuta tehniline seminar, kus fookuses dünaamiline andmekeskus Microsofti pilve- ja andmetehnoloogiatel. Teisisõnu System Center 2012, SQL Server 2012 ja Windows Azure.

  Registreeruda saab siin lehel, seejärel võid sündmuse ka endale kalendrisse salvestada.

  Esinejatena väga tugevad tehnilised eksperdid meilt ja mujalt ning kasulikku kuulamist jätkub nii arendajatele kui IT-proffidele. Soovitan soojalt osaleda, ettekanded tulevad tasemel ja seminar aitab püsida kursis Microsofti tulevaste võtmetehnoloogiatega.

  Ajakava:

  • 10:30 – 11:00 Registreerimine ja hommikukohvi
  • 11:00 – 12:00 Avakõne: Cloud on your Terms - Tara Seppa, Microsoft CEE
  • 12:00 – 13:00 Lõuna

  Seminar jätkub kolmes paralleelsessioonis:

  Privaatpilv: System Center 2012

  • 13:00 – 13:45 Andmekeskus ja privaatpilve ülevaade - Rasmus Reimo, Microsoft
  • 13:45 – 14:30 HP & Microsoft: The industry broadest portfolio of Virtualization and Private Cloud solutions - Peter Werdenhoff, HP
  • 14:30 – 15:00 Kohvipaus
  • 15:00 – 15:45 System Center’i lahendused praktikas kohalikul turul - Rasmus Kästik, IT Grupp
  • 15:45 – 16:30 Deep Dive into System Center 2012 - Peter Zdovc, Microsoft

  BI: SQL Server 2012

  • 13:00 – 13:45 SQL Server 2012 Overview - Tara Seppa, Microsoft
  • 13:45 – 14:30 PowerPivot – DAX – Pilv –  Analysis Server: Self Service BI tools together - Henn Sarv, Eesti MVP
  • 14:30 – 15:00 Kohvipaus
  • 15:00 – 15:45 HP Converged Systems for Microsoft SQL: Business Insight and Information Management: Simplifying data management - Peter Werdenhoff, HP
  • 15:45 – 16:30 SQL Server 2012 solutions – BI instruments for IT infrastructure - Kaarel Kivistik ja Kert Rungi, Net Group

  Avalik pilv: Windows Azure

  • 13:00 – 13:45 Windows Azure ABC - Luka Debeljak, Microsoft
  • 13:45 – 14:30 Arendaja tee pilveni - Priidu Paomets, Markus Software
  • 14:30 – 15:00 Kohvipaus
  • 15:00 – 15:45 How to leverage Windows Azure in Your Company - Luka Debeljak, Microsoft
  • 15:45 – 16:30 Big Data using Hadoop on Windows Azure - Sergejus Barinovas, Leedu MVP

   

  • 16:30 – 17:30 Ettekannetele järgneb meelelahutuslik osa suupistete ja Kinectiga.
 • Tehniline evangelism

  Eesti Windows Phone Marketplace KKK

  • 26 Comments

  Windows Phone rakenduste poe Korduma Kippuvad Küsimused ehk Q&A


  Windows Phone rakenduste pood ehk Marketplace avati eelmisel nädalal Eesti kasutajate jaoks ja sellega seoses on tekkinud mõned küsimused, millele leiad loodetavasti altpoolt vastuse.

  Mis seos on Windows Phone Marketplace’l ja Windows Live ID kontol?

  Marketplace rakenduste poe kasutamiseks peab su Windows Phone telefon olema seotud Windows Live ID-ga. Windows Live ID on Microsofti online teenuste (Hotmail, Messenger, Skydrive, Marketplace jne) keskkonna kasutajakonto.

  Mul ei ole Windows Live ID-d. Kuidas ma saan selle luua?

  Windows Live ID loomiseks on kaks võimalust. Üks võimalus on see luua Windows Phone telefoni esmakordse seadistamise käigus, valides seadistamisel Live ID-d sidumise ekraanil valik “create now“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene1

  Teine võimalus on luua Windows Live ID veebileheküljel www.live.com ning hiljem telefon veebis loodud Live ID-ga siduda.

  Mul on Windows Live ID juba olemas. Kas ma pean Eesti rakenduste poe jaoks tegema uue Windows Live ID?

  Uus Windows Live ID tuleb luua juhul, kui sa kasutad varasemast Windows Phone telefoni või Xbox Live teenuseid ning oled oma Live ID seadistanud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i.

  Kuidas käituda, kui mul on Windows Live ID juba olemas, aga ma ei ole varasemalt Windows Phone või Xbox Live Marketplace’i kasutanud?

  Sellisel juhul saad sa kasutada oma olemasolevat Windows Live ID-d. Sul tuleb see lihtsalt telefonis häälestada ning siduda Eesti Marketplace’iga, määrates esmakordselt Marketplace’ist midagi allalaadides riigiks “Estonia“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene2

  Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Kuidas seadistada oma telefon nii, et kasutada Eesti Windows Phone Marketplace’i?

  Kui soovid Eesti Windows Phone Marketplace’i kasutada, pead looma uue Windows Live ID. Marketplace asukoha riiki on võimalik määrata ainult üks kord ning hilisem muutmine ei ole võimalik (http://support.microsoft.com/kb/2692008). Kui Sul on juba telefon seadistatud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i, tuleb telefonis taastada tehase algseaded, juhend selle jaoks asub aadressil http://support.microsoft.com/kb/2692008, ning siduda telefon uue Windows Live ID-ga. Enne algseadete taastamist veendu, et kõik vajalikud andmed (kontaktid, pildid, dokumendid jms) oleks varundatud.

  Uue Windows Live ID loomine ei tähenda, et su vana Live ID konto ära kaob. Sul on võimalus oma vana konto häälestada telefonis teise e-maili kontona. Samuti saad oma varasemat kontot kasutada edasi veebilehitseja vahendusel. Telefoni Photo hubi piltide sünkroniseerimine ja Messengeri klient töötavad ainult uue Windows Live ID-ga.

  Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Mis juhtub, kui ma ei võta kasutusele Eesti Windows Phone Marketplace’i?

  Sa saad jätkuvalt kasutada mõne muu riigi Marketplace’i. Kui aga soovid Eesti Marketplace’i kasutusele võtta, siis loe järgmist vastust.

  Miks ma peaks üle minema Eesti Windows Phone Marketplace’ile?

  Eesti Marketplace võimaldab Eesti kasutajatel ametlikult osta oma krediitkaardiga tasulisi rakendusi ja mänge. Samuti kuvab pood rakendustele kohalike kasutajate arvustusi ja teeb asukohapõhiseid soovitusi.

  Miks ei ole rakendus X hetkel saadaval Eesti Marketplace’is?

  Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

  Miks ei ole Eesti poes kättesaadav Nokia Collection/HTC Apps/LG Store?

  Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

  Miks ei ole Xbox Live mängud saadaval Eesti Marketplace’is?

  Windows Phone’i Xbox Live mängud on seotud Xbox Live teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.

  Miks ei ole Music valik saadaval Eesti Marketplace’is?

  Music valik Marketplace’s on seotud Zune muusika ja video online teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.
  ______________________________________

  Tutvu ka varasemate postitustega samal teemal:

Page 1 of 1 (3 items)