Tehniline evangelism

Andres Sirel

Tehnoloogiaevangelist

Microsoft Estonia OÜ
tel mobile +372 528 4222
Rävala 5
Tallinn, Harju, 10143 Estonia
Windows Live Messenger andres.sirel@hotmail.com Skype andres.sirel
 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 20 raamatut – tule võta oma!

  • 26 Comments

  Programmeerijate päeva tähistatakse aasta 256-l päeval, mis tavaliselt langeb 13. septembrile, kuid liigaastatel ehk sel aastal on see 12. septembril. Microsoft on alati kõrgelt hinnanud programmeerijaid, siinkohal ei ole paha meenutada Steve Ballmeri kuulsat “Developers, developers, developers” rituaali.

  Kuna mulle meeldivad samuti programmeerijad, siis kingin oma blogi lugejatele 20 MS Pressi raamatut. Nagu parempoolselt pildilt näha, on neid terve hunnik ja teemad on parajalt seinast-seina. Midagi leidub nii algajatele, veebi- ja mobiiliarendajatele, kui ka progejate suurtele sõpradele administraatoritele ning projektijuhtidele.

  Neli lihtsat sammu, kuidas on võimalik raamat kätte saada:

  1. Vali alltoodud loetelust välja meelepärane raamat ja kirjuta postituse kommentaari sisusse selle pealkiri. Siis teavad ka teised, et see raamat on juba võetud. Kommentaarid ilmuvad spämmi vältimiseks pärast minu ülevaatamist.
  2. Seejärel saada mulle mail andres.sirel(ÄTTT)microsoft.com, kus on kirjas sinu nimi ja lisa uuesti soovitud raamatu tiitel.
  3. Pärast minult vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9:00 – 17:00. Vastan kõikidele kirjadele kolme päeva jooksul.
  4. Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Kiirelt ka reeglitest:

  • Kes ees, see mees (või naine :)
  • Raamatud kingin täiesti tasuta ja ilma mingite kohustusteta saajale.
  • Üks raamat lugeja kohta. Kui nädala aja pärast on veel mingi sulle huvitav raamat alles, siis saad ka teise küsida. Selleks tee uuesti neli sammu läbi.
  • Ühe organisatsiooni kohta kuni kolm raamatut.

  Aitäh teile, programmeerijad!

  Inside Windows Communication Foundation Microsoft ADO.NET 2.0 Step by Step Managing Projects with Microsoft Visual Studio Team System Inside Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 Working with Microsoft Visual Studio 2005 Team System
  Programming Microsoft ADO.NET 2.0 Core Reference Introducing Microsoft ASP.NET AJAX Microsoft Office SharePoint Server 2007 Administrator's Companion Microsoft Visual C# 2005 Step by Step Microsoft Office SharePoint Designer 2007 Step by Step
  Microsoft Mobile Development Handbook Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference Programming Windows Embedded CE 6.0 Developer Reference, Fourth Edition Simple Architectures for Complex Enterprises Inside Microsoft SQL Server 2005: T-SQL Programming
  C# for Java Developers Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language Code Programming Microsoft SQL Server 2005 Introducing Microsoft LINQ
 • Tehniline evangelism

  Eesti Windows Phone Marketplace KKK

  • 26 Comments

  Windows Phone rakenduste poe Korduma Kippuvad Küsimused ehk Q&A


  Windows Phone rakenduste pood ehk Marketplace avati eelmisel nädalal Eesti kasutajate jaoks ja sellega seoses on tekkinud mõned küsimused, millele leiad loodetavasti altpoolt vastuse.

  Mis seos on Windows Phone Marketplace’l ja Windows Live ID kontol?

  Marketplace rakenduste poe kasutamiseks peab su Windows Phone telefon olema seotud Windows Live ID-ga. Windows Live ID on Microsofti online teenuste (Hotmail, Messenger, Skydrive, Marketplace jne) keskkonna kasutajakonto.

  Mul ei ole Windows Live ID-d. Kuidas ma saan selle luua?

  Windows Live ID loomiseks on kaks võimalust. Üks võimalus on see luua Windows Phone telefoni esmakordse seadistamise käigus, valides seadistamisel Live ID-d sidumise ekraanil valik “create now“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene1

  Teine võimalus on luua Windows Live ID veebileheküljel www.live.com ning hiljem telefon veebis loodud Live ID-ga siduda.

  Mul on Windows Live ID juba olemas. Kas ma pean Eesti rakenduste poe jaoks tegema uue Windows Live ID?

  Uus Windows Live ID tuleb luua juhul, kui sa kasutad varasemast Windows Phone telefoni või Xbox Live teenuseid ning oled oma Live ID seadistanud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i.

  Kuidas käituda, kui mul on Windows Live ID juba olemas, aga ma ei ole varasemalt Windows Phone või Xbox Live Marketplace’i kasutanud?

  Sellisel juhul saad sa kasutada oma olemasolevat Windows Live ID-d. Sul tuleb see lihtsalt telefonis häälestada ning siduda Eesti Marketplace’iga, määrates esmakordselt Marketplace’ist midagi allalaadides riigiks “Estonia“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene2

  Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Kuidas seadistada oma telefon nii, et kasutada Eesti Windows Phone Marketplace’i?

  Kui soovid Eesti Windows Phone Marketplace’i kasutada, pead looma uue Windows Live ID. Marketplace asukoha riiki on võimalik määrata ainult üks kord ning hilisem muutmine ei ole võimalik (http://support.microsoft.com/kb/2692008). Kui Sul on juba telefon seadistatud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i, tuleb telefonis taastada tehase algseaded, juhend selle jaoks asub aadressil http://support.microsoft.com/kb/2692008, ning siduda telefon uue Windows Live ID-ga. Enne algseadete taastamist veendu, et kõik vajalikud andmed (kontaktid, pildid, dokumendid jms) oleks varundatud.

  Uue Windows Live ID loomine ei tähenda, et su vana Live ID konto ära kaob. Sul on võimalus oma vana konto häälestada telefonis teise e-maili kontona. Samuti saad oma varasemat kontot kasutada edasi veebilehitseja vahendusel. Telefoni Photo hubi piltide sünkroniseerimine ja Messengeri klient töötavad ainult uue Windows Live ID-ga.

  Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Mis juhtub, kui ma ei võta kasutusele Eesti Windows Phone Marketplace’i?

  Sa saad jätkuvalt kasutada mõne muu riigi Marketplace’i. Kui aga soovid Eesti Marketplace’i kasutusele võtta, siis loe järgmist vastust.

  Miks ma peaks üle minema Eesti Windows Phone Marketplace’ile?

  Eesti Marketplace võimaldab Eesti kasutajatel ametlikult osta oma krediitkaardiga tasulisi rakendusi ja mänge. Samuti kuvab pood rakendustele kohalike kasutajate arvustusi ja teeb asukohapõhiseid soovitusi.

  Miks ei ole rakendus X hetkel saadaval Eesti Marketplace’is?

  Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

  Miks ei ole Eesti poes kättesaadav Nokia Collection/HTC Apps/LG Store?

  Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

  Miks ei ole Xbox Live mängud saadaval Eesti Marketplace’is?

  Windows Phone’i Xbox Live mängud on seotud Xbox Live teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.

  Miks ei ole Music valik saadaval Eesti Marketplace’is?

  Music valik Marketplace’s on seotud Zune muusika ja video online teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.
  ______________________________________

  Tutvu ka varasemate postitustega samal teemal:

 • Tehniline evangelism

  Pühade puhul Microsoftilt kingituseks raamat

  • 22 Comments

  Taasiseseisvumispäeva Microsofti raamatuvalik Üllatusega avastasin, et viimasest raamatute jagamise kampaaniast on juba üle poole aasta möödas. Selle vea peab kindlasti parandama ja millal oleks parem aeg, kui mitte tänase taasiseseisvumispäeva auks.

  Niisiis läheb siin blogis välja jagamisele 15 MS tehnoloogiateost ja seda täitsa tasuta. Ainus, mis ma raamatusaajatelt vastu palun, on jagada oma loetu kohta kogemust läbi arvustuse kirjutamise.

  Neli sammu, kuidas raamat kätte saada:

  1. Tutvu alltoodud raamatute valikuga ja veendu, et keegi pole eelnevalt seda juba ära napsanud.
  2. Kui raamat alles, siis kirjuta selle blogikande kommentaari soovitud teose nimi. Kommentaarid ilmuvad koheselt.
  3. Kui sinu kommentaar oli esimene, siis saada mulle e-mail oma nime ja kontaktidega andres.sirel@microsoft.com. Vastan kõikidele kirjadele järgmise nädala esimesel poolel.
  4. Pärast vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9-17. 
   Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Pisut ka reeglitest:

  • Kes ees, see raamatusaaja.
  • Raamatu eest raha ei küsi, küll aga palun Sul vastutasuks kirjutada kolme kuu jooksul ülevaate ehk arvustuse (review). Arvustused lähevad üles peagi avatavasse Eneta kommuuniportaali, et sellest saaks ka teised kasu.
  • Üks raamat lugeja kohta. Kui nädala pärast on mingi Sulle huvipakkuv raamat alles, saad ka teise küsida. Selleks tee uuesti neli sammu läbi.
  • Ühe organisatsiooni kohta kuni kolm raamatut.

  Ühtlasi on see raamatukampaania soojenduseks järgmisel kuul toimuvale Programmeerijate päeva omale :)

  Taasiseseisvumispäeva raamatuvalik:

  1. Microsoft Office Outlook 2007 Inside Out
  2. Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 Inside Out
  3. Developing Service-Oriented AJAX Applications on the Microsoft Platform
  4. Microsoft Visual C# 2008 Step by Step
  5. Windows Server 2008 Inside Out
  6. Windows Server 2008 Administrator's Companion
  7. Developing Drivers with the Windows Driver Foundation
  8. Microsoft Office SharePoint Designer 2007 Step by Step
  9. Programming Windows Embedded CE 6.0 Developer Reference, Fourth Edition
  10. Programming Microsoft LINQ
  11. Inside Windows Communication Foundation
  12. Pro BizTalk 2006
  13. Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Applications: Advanced Topics
  14. Getting Results from Software Development Teams
  15. Programming Microsoft SQL Server 2005

  Palju õnne, Eesti riik!

 • Tehniline evangelism

  Programmeerijate päeva auks 15 raamatut – tule võta oma! Vol. 2

  • 17 Comments

  Progejate päevaks raamatJätkuks eelmisel aastal toimunud Programmeerijate päeva raamatujagamise läheb ka sel aastal 15 MS Pressi (peale ühe erandi) teost väljajagamisele.

  Miks raamatud? Sest raamatud on hea võimalus teadmiste täiendamiseks. Lai silmaring tuleb ikka kasuks ja ehk aitab see ka tulevasi projekte edukamalt teostada. Kuna adminnimine on arendusega tihedalt seotud, leidub valikus ka paar teost sellest vallast (keskmised sinised).

  Neli sammu, kuidas raamat kätte saada:

  1. Tutvu alltoodud raamatute valikuga ja veendu, et keegi pole eelnevalt seda kommentaarides juba ära napsanud.
  2. Kui raamat alles, siis kirjuta selle blogikande kommentaari soovitud teose nimi. Kommentaarid ilmuvad ilma koheselt.
  3. Kui sinu kommentaar oli esimene, siis saada mulle nädala jooksul e-mail oma kontaktidega andres.sirel@microsoft.com. Vastan kõikidele kirjadele paari päevaga.
  4. Pärast vastuse saamist, võid raamatule järgi tulla MS Eesti kontorisse Rävala pst. 5 (II korrus) tööpäeviti kell 9-17. 
   Kontorisse jõudes ulatab meie büroo assistent Erle sulle armsa naeratuse saatel raamatu ja saadki lugema asuda :)

  Pisut ka reeglitest:

  • Kes ees, see raamatusaaja.
  • Raamatu eest raha ei küsi ja mingeid kohustusi ei kaasne.
  • Üks raamat lugeja kohta.
  • Kui oled avaldanud soovi raamatu järgi, aga ma ei saa nädala jooksul sinult kirja, läheb teos uuesti väljajagamisele.

  Programmeerijate päeva raamatuvalik:

  1. Programming .NET Components
  2. Programming ADO.NET 2.0 Core Reference
  3. Programming Office Business Applications
  4. Web Services Architecture and Its Specifications: Essentials for Understanding WS-*
  5. Windows Communication Foundation Step by Step
  6. Inside the Index and Search Engines: Office SharePoint Server 2007
  7. Windows PowerShell Scripting Guide
  8. Office SharePoint Server 2007 Administrator’s Companion
  9. Data Patterns
  10. Inside Office SharePoint Server 2007
  11. ASP.NET and AJAX: Architecting Web Applications
  12. Programming ASP.NET 3.5
  13. Microsoft .NET: Architecting Applications for the Enterprise
  14. Programming Visual C# 2008: The Language
  15. SQL Server 2008 Step by Step

  Aitäh teile, programmeerijad ja head õppimist :)

  PS. Eelmisest raamatujagamisest ootab omanikku veel Pro BizTalk 2006 teos.

 • Tehniline evangelism

  Kuidas saada Windows 7?

  • 16 Comments

  Windows 7 Olen nüüdseks olnud Windows 7 beeta 1 kasutaja 6ndat päeva. Installisin peale tööarvuti ka oma koduse HP Pavilion dv9800 masina üle ja siiani on kõik sujunud laitmatult. Tegemist on väga stabiilse ja korraliku versiooniga ja seetõttu julgen seda ka teistele katsetamiseks soovitada.

  Windows 7 saamiseks on kaks lihtsat varianti: laadida endale veebist ~2,5GB suurune ISO fail või hankida minu blogi kaudu DVD plaat, mille saab kätte MS Eesti kontorist.

  1. Lae Windows 7 veebist Veebist allalaadimiseks külasta lehekülge http://www.microsoft.com/windows/windows-7/beta-download.aspx. Tutvu korduma kippuvate küsimuste ja installimise juhendiga, kust leiad alustamiseks kasulikku infot. Kui ISO fail on käes, siis tuleb see plaadi peale kõrvetada, mille jaoks võid lugeda täitsa asjalikku juhendit näiteks siit.
  2. Hangi Windows 7 plaat siit blogi kaudu DVD plaadi saamiseks jäta selle blogipostituse juurde kommentaar (kasuta täislauset, et spämmimootor laseks kommentaaril ilmuda). Seejärel saada enda kontaktid mulle mailile. Musti Windows 7 beta sildiga plaate on kokku 20tk, nii et kui oled esimese kahekümne kommenteerija hulgas, siis võid pärast e-maili saatmist tulla julgelt Microsofti kontorisse oma DVD-le järgi. Võtsin praegu maha ka kommentaaride avaldamise kontrolli, mis tähendab, et need ilmuvad kohe pärast sisestamist. Plaat sisaldab nii 32 kui ka 64 bitist väljaannet.

  Tootevõti tuleb igal juhul hankida otse Windows 7 veebilehelt, kuhu on vaja pärast sobiliku versiooni ja keele väljavalimist Windows Live ID abil sisse logida (sama millega loed Hotmaili või kasutad Messengeri).

  Esialgu plaaniti beeta 1 versiooni tootevõtmeid välja jagada kuni 2,5 miljonit, kuid nüüd on see piirang ära võetud ja 24nda jaanuarini saavad kõik huvilised endale tootevõtme registreerida. Selle kohta võid lähemalt lugeda Windows 7 tiimi blogist: http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/01/10/here-s-where-we-stand.aspx

  Antud beeta 1 versioon aegub 1. augustil 2009, nii et katsetamiseks on jäänud pisut üle poole aasta.

Page 1 of 51 (253 items) 12345»