Promo akce nové Visual Studio 2015 Enterprise

Dokážeš to – návod. 1 část

  • Comments 4

 

 SideWinder MousePři příležitosti rozdávání myší a triček programátorským začátečníkům a hráčům her, kteří se chtějí chvilku odreagovat je připraveno malé praktické cvičení. Praktický návod jak si vyzkoušet novinky Microsoftu pro programátory a designéry a jak pak dostat triko nebo myšku. Podrobnosti o hlodavci a oblečku najdeš na www.dokazesto.cz

Nauč se formou praktického cvičení jak udělat vlastní interaktivní webovou aplikaci, využít video streaming a webového on-line komunikátora pomocí nejnovějších technologií Microsoft. Neboj se, vše nebude trvat dlouho, trochu šikovný člověk ani nemusí být programátor a zvládne to během několika desítek minut!

Budeme dělat jednu, jedinou webovou stránku, kterou se pak "pochlubíme" a za to dostaneme myš nebo triko.
Stránka bude obsahovat tři IFRAME elementy:

1. Silverlight komponentu – obálku videosouboru jenž je streamován pomocí Silverlight.live.com ( Tato první část návodu)

2. Funkční a jedinečný Windows Live Messenger IM Control s plným obsahem ( druhá část návodu)

3. Silverlight komponentu typu Carousel vygenerovanou pomocí www.Popfly.com ( třetí, poslední část návodu)

 

Pojďme se do toho pustit.

Nemáš-li ještě, tak si udělej své vlastní Live ID

Na adrese http://get.live.com/getlive/overview.
Detaily např. v pěkném článku na žive.cz nebo video v češtině. Pokud máš již nějaký účet MSN, Hotmail, Messenger, MS Passport, nebo jsi se registroval na cokoli na stránkách Microsoftu, pak si nemusíš zakládat nové Live ID, a použij staré jméno a heslo, to je Tvoje Live ID. Pokud máš libovolný e-mail, není třeba si zakládat nový na Hotmailu, jako Live ID jméno lze použít tento email, heslo si zvolíte jakékoli - nemusí se shodovat s heslem k emailu. Pouze případě Hotmailu je Live ID heslo stejné jako heslo do schránky.

Windows Live ID

 

Založ si účet s 10GB prostoru na videa

clip_image002Přeji na stránku Microsoft Silverlight Streaming na Live.com http://silverlight.live.com/ a vytvoř si účet pomocí svého Live ID. Výsledkem bude přidělení veřejného Account ID – vlastně jedinečného adresáře pro videa a neveřejného, privátního Account Key, vhodného zejména pro pro programový přístup k prostoru bez nutnosti se logovat pomocí Live ID. Po úspěšném zalogování by mohly vypadat stránky asi takto:

 

 

 

 

 

 

Nyní stačí pokusit se uploadovat nějaký videosoubor, který je menší než asi 105 MB.

clip_image004Mimo formátu wmv jsou podporovány také uploady mpeg2, mpeg4, divX, H.264, FMV. Tyto budou po uploadu zkonvertovány na odpovídající Windows Media soubor s konstantním datovým tokem připraven pro streamování. (Používáte-li variabilní tok, pak zkonvertovaný soubor může být větší než originál). Konveze může chvilku trvat. Podaří-li se, pak uvidíte soubor připravený k prohlédnutí pomocí Silverlight playeru případně pro vložení do nějaké stránky pomocí IFRAME.

 

 

 

 

 

 

 

 

Okopíruj vlastní IFRAME se streamem a Silverlight playerem

IFAME Element  bude vypadat nějak takto: (kde "61064/LiveID" bude jiné, unikátní) a je již plně připraven na veřejné prohlížení.

 

<iframe src="http://silverlight.services.live.com/invoke/61064/LiveID/iframe.html" scrolling="no" frameborder="0" style="width:500px; height:375px"></iframe>

 

 

Pozn. Pro všechny, kteří si chtějí vice pohrát nebo opravdu zaprogramovat, doporučuji si stáhnout Visual Web Developer 2008 a doinstalovat Windows Live™ Tools for Microsoft® Visual Studio® 2008 případně Expression Encoder a doinstalovat Silverlight Streaming Plug-in Preview.

 

 

Přečtěte si i pokračování ...

2. Dokážeš to – návod. 2 část : Jak si po Live Messengeru popovídat, aniž by protějšek musel mít své Live ID nebo musel mít Messenger nainstalovaný

3. Dokážeš to – návod. 3 část : 3D animace v Silverlight pomocí Popfly a " finální stránka" pro odběr myši nebo trika

 

J. Burian

Page 1 of 1 (4 items)
Leave a Comment
  • Please add 8 and 2 and type the answer here:
  • Post