Je tu pátek a s ním představení dalšího člena DPE týmu. Je služebně nejmladším a pracuje na pozici Academic Evangelist. Dal by se uvést slovy: „Jak je dobré míti v DPE Filipa“.

Ano, tipujete správně, jeho jméno je Filip Řehořík.

Oficiální verze:clip_image001

Filip je v rámci DPE týmu odpovědný za prosazování Microsoft technologií do výukových programů technických vysokých škol a aktivit spojených s inovačními centry, soutěží Imagine Cup a projektem DreamSpark.

Bohaté zkušenosti má především v oblasti vedení projektů, programování a analýz. Pracoval také na pozici projektového managera a vedl projekty pro bankovní  a vydavatelský sektor.

Filip vystudoval statistiku a informatiku se specializací na ekonometrii a operační výzkum na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde také pracoval jako vyučující asistent.

Neoficiální verze:

clip_image002A jaký Filip je? Už od pohledu optimista se smyslem pro humor. Cení si férového jednání, upřímnosti a dá na vlastní intuici.

Ze soukromí mohu prozradit, že Filipův stav = šťastně ženatý. Přátelé mu říkají Fíla a mezi jeho koníčky patří rodina, kultura, příroda a sport. Hraje hokej,fotbal,tenis. V zimě aktivně lyžuje a ani cyklistika mu není cizí. A co rád čte? Sci-fi, fantasy a psychologicky orientované knihy. Mezi jeho nejoblíbenější autory patří Terry Pratchett (Úžasná Zeměplocha) a Isaac Asimov (Nadace).

A jaký je Filip kolega? Je energický, nebojí se změny, podporuje inovativní řešení a dokáže být i týmový hráč. I o Filipovi se dá říci, že je vždy tam, kde se něco děje. Jako správný evangelista se zajímá o novinky z oblasti IT a techniky.

Kde se s Filipem můžete setkat? Studenti například při účasti v mezinárodní soutěži Imagine Cup, nebo na komunitním studentském webu.

Všem přeji hezký víkend!

Majka