Promo akce nové Visual Studio 2015 Enterprise

“Einsteinova hádanka” – super-rychlá mini soutěž

 • Comments 13

O víkendu jsem potřeboval něco ze svých studiích na MFF-UK a tak jsem se vydal hledat do sklepa.  Ale jak to už tak bývá, nalezl jsem úplně něco jiného než jsem hledal. Je to z dob kdy jsem chodil cca do 4. – 5. třídy. Jedná se o jednoduché varianty logických hádanek, jež vycházejí z tzv. “Einstein’s riddle” (http://en.wikipedia.org/wiki/Einstein_riddle), o které sám Einstein tvrdil, že ji mohou zpaměti vyřešit cca 2% populace a zbytek je schopen hádanku vyřešit s papírem cca do 1 hodiny….

Každý mi jistě dá za pravdu, že dobrý programátor není ten, kdo zná velmi dobře programovací jazyky, ale ten, kdo má velmi dobré logické uvažování a dokáže díky tomu psát efektivní algoritmy. Tak proč si takhle v po víkendu neprocvičit mozek, že :)

Vzal jsem jednu z těchto jednoduchých hádanek a mírně ji modifikoval, aby odrážela “vývojářský” svět. No a zde je:

Šest programátorů, mezi nimi Studnička, si zakoupilo v knihkupectví různé knihy. Kovář neprogramuje ve VB.NET, Delphi ani Assembleru. Fiala neprogramuje ve VB.NET ani C# a nekoupil si knihu Úvod do ASP.NET. Úvod do C# si nekoupil Dobiáš ani Fiala. Také programátory v C#, C++ a Delphi nezajímala kniha Úvod do C#. Kovář ani Fiala neměli zájem knihu Jak blufovat o programování. Jedním z nakupujících byl PHP programátor Dobiáš. Úvod do ILDASM si neodnesl Nový ani programátor v Delphi. Knihu Bezpečný kód si koupil programátor ve VB.NET, nebyl to však Rada ani Nový. O knihu Mistrovství ve WPF neměli zájem Kovář, Dobiáš ani Fiala. Rada neprogramuje v Assembleru.

První kdo do komentáře napíše v čem programoval Rada a jakou knihu si koupil, obdrží tuto knihu poštou :)

 

Michal Neuwirth

 • Hádám C# a Mistrovství ve WPF.

 • delphi a mistrovstvi ve WPF... ale bohuzle uz ji mam

 • Jestli dobre "pocitam" tak toto neni spravna odpoved....

 • to Vasek7: moje predchozi odpoved byla pro vas.

  to Radka: Vase odpoved je spravna...a pokud uz knihu mate, tak mi napiste na e-mail  (michalne(uzenac)microsoft.com) a najdeme neco jineho....

 • "Knihu Bezpečný kód si koupil programátor ve VB.NET, nebyl to však Rada ani Nový."

  Z této věty bych usuzoval, že Rada programoval ve VB.NET...

 • Pokud vas zajima spravne reseni, tak to je nize. V zavorce je nejdrive uveden programovaci jazyk a pote kniha, kterou si dany programator koupil.

  Studnicka (VB.NET, Bezpecny kod)

  Fiala (C++, Uvod do ILDASM)

  Kovar (C#, Uvod do ASP.NET)

  Dobias (PHP, Jak blufovat o programovani)

  Rada (Delphi, WPF)

  Novy (Assembler, Uvod do C#)

 • Jenom takovy hloupy dotaz: jak je ze zadani patrne, ze kazdy programator ovlada pouze jediny jazyk?

 • To je další otázka...navíc pořád ve vzduchu visí ta moje nezodpovězená ;-)

 • to Youth: Stejne jako lze dokazat, ze 1+1 = 3, tim ze si vytvorime a dokazeme vlastni matematicky model, tak lze v techto ulohach najit to co tam nema byt :)

  to Augi: At se na tu vetu koukam jak koukam, tak mi z toho vychazi ze ani Rada ani Novy neprogramuji ve VB.NET a tudiz si nekoupili knihu Bezpecny kod. Mozna pri pouziti LOGIKY (myslim vedy, ne selskeho rozumu se dobereme jineho vysledku), ale ruku na srdce, kdo vsechno studoval vedni obor LOGIKA :)

  Puvodni "hadanka" se tykala 6 kutilu, kteri nakupuji v zelezarstvi hmozdinky atd.

 • První věta toho souvětí mluví o programátorech ve VB.NET, tudíž selským mi říká, že v druhé větě souvětí se mluví o téže skupině programátorů, nikoliv o všech programátorech.

  A nic na tom nemění fakt, že jsem měl zkoušku z Logiky za 1 :)

 • to Augi: Ta veta je vytrzena z kontextu. Musime ji posuzovat v ramci cele ulohy.

  A nic na tom nemeni fakt, ze mam taky za 1 z vyrokove a predikatove logiky;)

 • Já beru bližší kontext, tedy kontext, který vytvořila první věta souvětí :) S kontexty to mám stejně jako s viditelností proměnných :D

 • Hadanka je staticka trida a vsechny prvky v ni jsou tez statickeho charakteru :)

Page 1 of 1 (13 items)
Leave a Comment
 • Please add 7 and 2 and type the answer here:
 • Post