Promo akce nové Visual Studio 2015 Enterprise

Navrhněte vylepšení Internet Exploreru

 • Comments 80

IE8 je již nějaký ten pátek na světě a celkem pravidelně slyším různá přání co by měl mít a co ne. IE bude vždy srovnáván s dnes znatelnou konkurencí a v Microsofu by jsme rádi slyšeli, co si myslí vývojáři a IT profesionálové. Některé nápady jsem zaznamenal coby komentáře k mému dřívějšímu postu. Celá řada návrhů se nemusí realizovat zcela novou verzí, ale jako add-on, který lze mimo jiné dnes napsat nejen v COMu, ale i v .NETu. Tento senzam návrhů bych rád pravidelně probíral s naším IE vývojovým týmem. Pokusme se tedy konstruktivně navrhnout vylepšení, které by z IE udělalo preferovaný prohlížeč.

Díky za váše nápady a návrhy, kterých si opravdu cením!

Dalibor Kačmář, Platform Stategy Advisor

 • V IE mi chybí víceméně to, co obsahuje plugin IE7Pro (www.ie7pro.com). Ten sice funguje i v IE8, ale občas to zlobí. A IE7Pro má také své mouchy, je poměrně zabugovaný.

  Co mi hlavně chybí?

  - vyplňování formulářů (nějaké inteligentní, to, co je v IE, umí vyplňovat akorát jména a hesla, ale je dost omezené; ideálně bych chtěl, abych si pro jednu stránku mohl nastavit výchozí vyplnění a případně přepnout na nějaká alternativní)

  - gesta myši

  Vím, že na tohle existují doplňky (zdarma i placené), ale nenašel jsem jediný opravdu bezproblémový, co by byl zdarma. Nemám problém s tím, koupit si Roboform, který funguje dobře, ale u jiných prohlížečů jsou tyhle funkce zdarma, tak proč ne u IE?

 • Mně osobně by se líbila změna JScript enginu na "Managed JScript", tím v MS odpadl vývoj několika JS enginů a IE by mohlo mít výkon v JS srovnatelný s konkurencí. :)

  IE8 požívám na Win7 RC a tam se mi nelíbí doba odezvy GUI, ale to snad bude v RTM fixnuté.

 • Velice bych ocenil, kdyby byl součástí IE kvalitní download manager. Vím, že existuje neskutečné množství jiných download managerů, ale čím míň zbytečného SW v počítači tím líp, proto bych ocenil tuto novinku.

 • Ocenil bych kdyby Microsoft vyvinul více usilí pro přechod uživatelů na nové verze IE. Optimalizovat pro 3 verze IE je opravdu katastofa.

 • Taky se pridavam k pozadavku na kvalitni download manager. Vetsina lidi, co znam, je takto nucena instalovat ruzne alternativni managery.

 • IE 8 chybí podpora pro color management, který je nutný pro wide gamut monitory.

 • Hlavně zrychlit JS.

  Ostatní věci mě tak nezajímají, protože používám jen IE jádro v Maxthon, ale měli byste odstranit prodlevu při otevírání nové záložky a vrátit nepochopitelně odstraněnou možnost z IE7 - zapamatovat si zavřené záložky.

 • Pouzivam IE7Pro, kde je takmer vsetko co potrebujem, akurat by to trebalo tieto vlasnosti dalej vyvyjat a vylepsovat. Navyse v IE8 je nutne pre takmer bezproblemovy chod tohto rozsirenia vypnut podporu viac procesov.

 • V IE 8 mi chyba podpora novych webovych standardov ako napr. CSS3, SVG, Canvas, XHTML2 atd.

 • V IE 8 mi chyba podpora novych webovych standardov ako napr. CSS3, SVG, Canvas, XHTML2 atd.

 • Vítaný přístup k uživatelům, zeptat se jich co schází -prvně tedy díky za zájem.

  IE8 je už pro mne osobně relativně dobře použitelný prohlížeč, kterému už i jako uživatel jsem ochoten důvěřovat.

  Na to abych jej ale začal i používat mu schází mimo některé drobnosti, jež jsou spíše o zvyku především tři věci / doplňky, které jsem doposud nalezl ve formě, která mi vyhovuje pouze u Firefoxu -nescházej tedy pouze v IE, ale u toho jediného bych to uvítal.

  Konkrétně se jedná o možnost:

  - blokovat reklamu (Adblock Plus plugin for FF)

  - blokovat scripty (NoScript plugin for FF)

  - blokovat flash (Flashblock plugin for FF)

  Bez těchto tří doplňkových funkcí je pro mne nemyslitelné IE (nebo jiný prohlížeč používat).

  Je ještě několik dalších doplňků, které mi značně usnadňují práci na internetu s prohlížečem, ale nejsou tak zásadní a jedná se u nich spíše o osobní zvyk je používat.

  Obecně bych nejvíce uvítal kdyby IE uměl používat doplňky, které jsou již několik roků úspěšně vyvíjené a používané pro FF.

  Je jasné ale, že toto je jen přání vynikající se marketingové a pravděpodobně i technické realitě -přesto by to bylo fajn.

  A pokud snad nikoli přímo podpora existujících doplňků FF v IE, tak by bylo užitečné kdyby MS využil svůj vliv a postavení na trhu k vytvoření nějaké univerzálnější a otevřené platformy pro tvorbu doplňků, které by se následně mohli používat napříč jednotlivými prohlížeči.

  Z mého osobního názoru by se totiž vývojáři měli především zaměřit na vývoj samotného vykreslovacího jádra prohlížeče a nikoli na uživatelské funkce.

  Jako uživatel si chci zachovat jisty komfort a návyky při užívání aplikace a tento komfort bych si nejraději zařídil dle vlastních představ. Pokud bych měl měnit aplikaci (obecně, nikoli pouze prohlížeč), tak bych si rád toto "své" uživatelské prostředí vzal sebou.

  Dle mého tedy schází IE především možnost pro uživatele přenést si své uživatelské prostředí do tohoto prohlížeče.

  Pokud by mi toto IE umožnil budu uvažovat o jeho používání a to na základě jak dovede plnit svou funkci rychle a přesně zobrazovat web a nikoli na základě toho, kde a jaké má ikonky.

 • Rád bych, aby IE8 začal používat některé prvky CSS 3 jako Gecko a WebKit.

 • Uvítal bych podporu pro blokování reklam, download manager s možností navázání přerušeného stahování a případně i nastavení maximální rychlosti stahování, hodily by se v základu gesta myší.

  Hlavně implementovat i nové tagy z HTML5, aby lidi kvůli některým webům nebyli nuceni používat i další web browsery.

  Z IE 8 zmizela možnost dát si do pole vyhledávání vlastní řetězec pro vyhledávání, který se použije. V IE7 tam ta možnost byla. (Vyhledat slovo TEST se zadanými parametry a vložit link)

  Aktuálnější seznam důvěryhodných kořenových certifikátů. V současném seznamu chybí i kořenový certifikát čsob a české pošty a bez ruční instalace certifikátů mě to na stránky internetového bankovnictví nepustí. Hodně méně zkušených lidí s tím má velký problém.

  Hodila by se lepší podpora FTP, kdyby třeba FTP otevřel jako dvoupanelový průzkumník, s možností přímo kopírovat soubory na server i zpět

 • takže já navrhuju, že když mám nalevo oblíbené položky, tak právě otevřená/načetlá oblíbená stránka je v seznamu označená jen šedou barvou a není to moc dobře vidět, která to je. Prosím aby bylo to pole pod textem/názvem Oblíbené položkykterá je právě označená tmavší, ať je to přehlednější.

 • IE8 používám a jsem víceméně spokojen, ale následující bych určitě využil:

  - gesta myší

  - pamatování si otevřených tabů při restartu IE8

  - možnost uspořádání otevřených tabů do dlaždic v rámci otevřeného IE8 (zatím umí bohužel jen Opera), ideální když chci mít otevřené jedno okno IE8 a v něm např. 2 taby zobrazit vedle sebe

  - download manažer, jak bylo psáno výše

  - přehlednější/jednodušší uspořádávání záložek (oblíbených)

  - možnost pouhým přetažením uložit stránku do oblíbených (přetáhnutím na panel Oblíbené položky); nyní musím buď přes tlačítko nebo klávesovou zkratku

  funkce, které jsou už mimo mainstream, ale taky jsou užitečné:

  - vyhledávání přes klíčové slovo/písmeno; napíšu "b hledané_slovo" = hledá na bing.com, napíšu "g hledané_slovo" = hledá na Google

  - funkci pro ukládání stránek jako obrázky (tlačítko)

Page 1 of 6 (80 items) 12345»
Leave a Comment
 • Please add 7 and 6 and type the answer here:
 • Post