Promo akce nové Visual Studio 2015 Enterprise

Daňové doklady a Windows Phone marketplace

 • Comments 4

Většina z nás se jednou za čas setká s osobou, které záleží na tom, aby ke každé platbě, ať už příchozí nebo odchozí, existoval doklad. V případě individuálních vývojářů se často stačí podívat do zrcadla. Podívejme jak tyto potřeby v souvislosti s Windows Phone uspokojit.

Z hlediska vývojáře

Jakmile se zaregistrujete na APP HUB a zadáte platební kartu pro úhradu ročního členství (tedy pokud nejste studenti – ti mají členství zdarma přes DreamSpark) přijde vám obratem potvrzovací email s předmětem “Potvrzení nákupu pro předplatné služby…”.

image

V zápětí přijde potvrzení z adresy billing@microsoft.com s informaci o účelu platby a dalších důležitých informacích. V některých případech tento email účetní osobu uspokojí. Pokud se tak nestane, vězte, že po několika dnech dorazí na adresu zadanou klasická papírová faktura přímo z USA, která uspokojí 100% účetních osob Smile.

image

Pokud se vám přihodí, že zmíněné emaily zmizely z vaší schránky někde v propadlišti dějin máte stále možnost přihlásit se na https://billing.microsoft.com vaším vývojářským LiveID. Pokud je vaše vývojářské LiveID stejné jako uživetelské, zkontrolujte, že máte vybrán “pracovní”.

image

Z hlediska uživatele

Jako uživatel dostanete potvrzení o nákupu emailem včetně položkového rozpisu aplikací a částky daně, který si můžete vytisknout v případě potřeby (papírová faktura nechodí).

image

Podobně jako v případě vývojářů máte možnost se kdykoliv podívat na vaše nakoupené aplikace na https://billing.microsoft.com. Pouze zkontrolujte zda máte typ účtu nastaven na “Personal”. Aplikace jsou spárovány s vaším LiveID účtem to znamená, že pokud vyměníte telefon, SIM kartu nebo telefonní číslo o své nakoupené aplikace nepřijdete.

image

Filip

 • Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, zda musím být plácem DPH, když budu své aplikace prodávat na Market place a přijímat tedy platbu ze zahraničí?

 • Dobrý den,

  pokud za posledních 12 měsíců máte obrat menší než 1 000 000 CZK pak se k DPH přihlásit nemusíte - to je velmi zhruba. Pro podrobnosti se raději podívejte do zákona o dani z přidané hodnoty např. zde business.center.cz/.../cast1h2d1.aspx

  f.r.

 • Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Spíš mi šlo o to, kdo mi v případě vytvoření a prodání aplikace bude peníze proplácet. Protože podle www.podnikatel.cz/.../poskytujete-sluzby-v-eu-stavate-se-platcem-dph bych v případě kdy mi za aplikaci zaplatí MS z nějaké země z EU byl nucen se zaregistrovat jako plátce DPH. Proto bych se chtěl zeptat odkud budou peníze za aplikace přicházet - z Microsoftu v ČR nebo ze zahraničí? Předem díky za odpověď.

  Petr

 • Zdravím,

  finanční komunikace by měla probíhat s Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052, USA - z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že veškerá komunikace probíhá přímo s USA.

  f.r.

Page 1 of 1 (4 items)
Leave a Comment
 • Please add 6 and 7 and type the answer here:
 • Post