Pro společnosti hledající výhodný způsob jak dlouhodobě, standardizovaně a flexibilně využívat vývojářské nástroje i aplikační platformu i Microsoft Azure je připravena licenční smlouva Server and Cloud Enrollment (SCE) která se řadí do skupiny Enterprise Agreement.

 1. Nejvýhodnější ceny MSDN a Azure
 2. Malý vstupní požadavek 
 3. Kombinace trvalých a pronájmových licencí MSDN
 4. Sleva až 68% na MSDN pro Certifikované partnery více níže...
 5. Možnost začít používat Azure EA portál bez závazku
 6. Enterprise Azure Dev/Test ceny se slevou Azure i 90%

Pomocí flexibilního licencování SCE může zákazník získat nejnovější aplikační produkty s výrazou slevou a kombinovat trvalé licence s licencemi pronajatými. SCE má atributy a výhody„velké podnikové smlouvy“ Enterprise Agreement a také je touto smlouvou zastřešena. Na rozdíl od ostatních podobných smluv není uzavření SCE smlouvy limitováno stovkami počítačů. Je určena i pro menší a vývojářské společnosti, které mají skupinu minimálně 20ti vývojářů nebo IT Pro Adminů pracující s Visual Studiem Enterprise včetně MSDN nebo využívající MSDN Platforms.

Principy smlouvy SCE, zejména s ohledem na Dev/Test prostředí:

 • Smlouva je platná 3 roky s možností dalšího obnovení, typicky s rozloženou platbou na třetiny každý rok.
 • Minimální množství vývojářských licencí, které umožňují smlouvu otevřít je 20 licencí Visual Studio Enterprise nebo MSDN Platforms, které jsou trvalého rázu.
 • Ve společnosti musí být pokryti všichni aktivní uživatelé starších verzí Ultimate nebo Premium novým Visual Studio Enterprise s aktivní MSDN licencí.
 • Další licence je možno přikupovat a to nejen běžným způsobem ale i formou ročního pronájmu netrvalé MSDN licence. (Jen VS/MSDN Professional lze přikoupit nikoli však pronajmout).
 • Do smlouvy lze přiřadit určité typy dalších serverových produktů a Azure.   

Bližší popis najdete na adrese http://aka.ms/sce

Speciální až 68% sleva pro Certifikované partnery

Pro Certifikované partnery společnosti Microsoft s vývojářskou certifikací Gold a Silver máme připravenu zcela nestandardní variantu SCE, pomocí které mohou tyto společnosti získat komerční plnohodnotné licence Visual Studia Enterprise případně i další Visual Studio produkty. Ty na rozdíl od propůjčených netrvalých MSDN z MPN programu mohou použít na placené projekty pro konkrétní zákazníky (viz. Rozdíl mezi placeným MSDN a Partnerským MSDN). Obecně se jedná speciální upgrade MPN MSDN Enterprise licencí na plnohodnotné dlouhodobé komerční MSDN Enterprise za méně než polovinu běžné ceny, přesně se slevou 68%  případně přikoupení dalších licencí L+SA s další slevou 20% oproti běžným cenám SCE což je asi 38% oproti bežným Open Value cenám .

Níže je orientační porovnání cen roční splátky Visual Studio/MSDN v EUR bez DPH v různých modelech. 

Běžná licence VS/MSDN Enterprise v OV 3 772 EUR
MNPCmptncyReq VS/MSDN Enterprise v OV 3 018 EUR
Běžná cena VS/MSDN Enterprise v novém SCE 2 888 EUR
Povýšení VS/MSDN Enterprise z MPN v SCE 1 200 EUR
Přikoupení VS/MSDN Enterprise pro MPN v SCE 2 310 EURVyžaduje individuální jednání a speciální dodatek smlouvy.Jiří Burian