Pro vývojářské týmy, kteří hledají výhodný způsob jak dlouhodobě, standardizovaně a flexibilně využívat vývojářské nástroje i aplikační platformu Microsoft je připravena licenční smlouva – Server and Cloud Enrollment (SCE).

msvl-hdr-enterprise-tab3

Pomocí flexibilního licencování SCE může zákazník získat nejnovější aplikační produkty s výrazou slevou a kombinovat trvalé licence s licencemi pronajatými. SCE má atributy a výhody„velké podnikové smlouvy“ Enterprise Agreement a také je touto smlouvou zastřešena. Na rozdíl od ostatních podobných smluv není uzavření SCE smlouvy limitováno stovkami počítačů. Je určena i pro menší a vývojářské společnosti, které mají skupinu minimálně 20ti vývojářů pracující s Visual Studiem včetně MSDN.

Principy smlouvy SCE, zejména s ohledem na Dev/Test prostředí:

  • Smlouva je platná 3 roky s možností dalšího obnovení, typicky s rozloženou platbou na třetiny každý rok.
  • Minimální množství vývojářských licencí, které umožňují smlouvu otevřít je 20 licencí Visual Studio Premium nebo Ultimate licencí včetně MSDN (včetně SA), které jsou trvalého rázu.
  • Ve společnosti musí být pokryti všichni aktivní uživatelé Visual Studia Premium a Ultimate aktivní MSDN licencí a to včetně těch, kteří používají starší verze.
  • Další licence je možno přikupovat i v jiných, nižších edicích a to nejen běžným způsobem ale i formou ročního pronájmu netrvalé licence.
  • Do smlouvy lze přiřadit jen určité typy produktových skupin: 

image

Bližší popis najdete na adrese http://aka.ms/sceSpeciální 75% sleva pro Certifikované partnery

Pro Certifikované partnery společnosti Microsoft s vývojářskou certifikací Gold a Silver máme připravenu zcela nestandardní variantu SCE, pomocí které mohou tyto společnosti získat komerční plnohodnotné licence Visual Studia Ultimate případně i další Visual Studio produkty. Ty na rozdíl od propůjčených netrvalých MSDN z MPN programu mohou použít na placené projekty pro konkrétní zákazníky (viz. Rozdíl mezi placeným MSDN a Partnerským MSDN). Obecně se jedná speciální upgrade MPN MSDN Premium licencí na plnohodnotné dlouhodobé komerční MSDN Ultimate asi jen za čtvrtinu běžné ceny VS Ultimate licence. Vyžaduje individuální jednání a speciální dodatek smlouvy.Jiří Burian