Internet Explorer

Internet Explorer 11 je dosud poslední verzí webového prohlížeče společnosti Microsoft. Podporuje nejnovější webové standardy, HTML5, CSS3 i SVG. Díky hardwarové akceleraci vykresluje stránky rychle a díky vylepšené kompatibilitě i spolehlivě. Rychlejší vykreslování 2D i 3D grafiky zajišťuje podpora WebGL a High DPI. Rychlejší JavaScript umožňuje vytvářet takřka plnohodnotné dynamické aplikace v prostředí webového prohlížeče. Zároveň je zajištěn přístup k některým systémovým informacím, jako je například poloha pomocí Geolocation API (http://www.w3.org/TR/geolocation-API/), pomocí standardizovaných API, aby mohl uživatel naplno využívat operační systém, i když je aplikace spuštěna ve webovém prohlížeči.

Pro vývojáře, kteří chtějí testovat nejnovější verzi prohlížeče a postupně připravované funkce, je k dispozici tzv. Developer Channel. Jedná se o pravidelně aktualizovanou verzi, která běží nezávisle na standardním Internet Exploreru.

Jedenáctvá verze ještě vylepšuje tzv. F12 Developer Tools, tedy integrované nástroje pro ladění webových stránek. S jejich pomocí můžete snadno měnit CSS v zobrazené stránce a rovnou sledovat změny, krokovat nebo profilovat JavaScript, simulovat zobrazení v různých prohlížečích, měřit rychlost vykreslování a "responsiveness" apod. Pokud potřebujete zjistit, jak web komunikuje po síti, stačí zapnout "odposlouchávání" požadavků.

IE9 přinesl funkci označovanou jako Pinned Sites (připínání webů), jež umožňuje připnout web na hlavní panel Windows 7/8. S příchodem nového operačního systému a Modern UI umí Internet Explorer zobrazovat i živé dlaždice na obrazovce Start - jednoduše prostřednictvím RSS nebo komplexněji úpravou zdrojového kódu webu.